Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora z odtwarzaczem BD-D5300 przez hdmi - brak obrazu

-kochanka- 04 Sty 2013 17:31 5952 35
  • #1 04 Sty 2013 17:31
    -kochanka-
    Poziom 9  

Witam,
    Od wczoraj przeszukuję sieć w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu.
    Kupiłem nowy odtwarzacz BluRay Samsung bd-d5300 i przy próbie podłączenia go do tv na ekranie widzę tylko ciemny obraz . W domu mam dwa telewizory SAMSUNGA , jeden trzyletni drugi kupiony miesiąc temu model ES5500 . Obraz nie wyświetla mi się na żadnym telewizorze . Może to wina kabla ? Kupiłem go na allegro za 12zł z przesyłką . Dodam , obraz jest wykrywany przy podłączeniu tym samym kablem z laptopa do TV .
    Pozdrawiam

0 29
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2013 18:16
    andrefff
    Poziom 36  

No to tv odpada, na 90 % kabel hdmi jest wadliwy.

0
  • Mitronik
  • #3 04 Sty 2013 18:19
    -kochanka-
    Poziom 9  

Jutro kupię inny kabel - zobaczymy czy coś się poprawi .

A jeżeli to nie wina kabla ? Może być zepsuty odtwarzacz ? Przy podłączaniu starym sposobem ( czerwony,biały,żółty) widzę obraz , no ale to nie ta jakość ...

0
  • Pomocny post
    #4 04 Sty 2013 18:43
    Swiezak19
    Poziom 15  

wina kabla na 1000%- sam sobie odpowiedziałeś skoro podłączyłeś bez kabla hdmi a starym sposobemi i działa

0
  • #5 04 Sty 2013 18:50
    -kochanka-
    Poziom 9  

No tak , ale wcześniej też napisałem ,że kabel działa przy podłączaniu laptopa z TV . Należy się czymś kierować przy kupnie kabla HDMI ? Czy po prostu kupić pierwszy lepszy do kwoty 30 zł w hipermarkecie ..

0
  • Pomocny post
    #6 04 Sty 2013 18:56
    andrefff
    Poziom 36  

Kup kabel 1.3 lub 1.4 .

0
  • Pomocny post
    #7 04 Sty 2013 19:00
    Swiezak19
    Poziom 15  

Najlepiej pożycz od kogoś kabel HDMI i zobacz czy działa żeby nie tracić kasy na darmo. Bo faktycznie może być walnięty, też tak miałem z jednym kablem HDMI za grosze kupionym.

0
  • Pomocny post
    #8 04 Sty 2013 22:36
    anmedia
    Poziom 39  

-kochanka- napisał:
    Obraz nie wyświetla mi się na żadnym telewizorze .

-kochanka- napisał:
    Przy podłączaniu starym sposobem ( czerwony,biały,żółty) widzę obraz , no ale to nie ta jakość

Z tego co piszesz jest uszkodzone gniazdo HDMI. Zwroc uwage na gniazdo i na wtyk kabla HDMI. Zadazaly sie przypadki ze gniazdo HDMI w odtwarzaczu bylo glebiej wmontowane i nie dzialalo.

0
  • #9 05 Sty 2013 11:20
    -kochanka-
    Poziom 9  

angelica_n napisał:
    -kochanka- napisał:
    Obraz nie wyświetla mi się na żadnym telewizorze .

-kochanka- napisał:
    Przy podłączaniu starym sposobem ( czerwony,biały,żółty) widzę obraz , no ale to nie ta jakość

Z tego co piszesz jest uszkodzone gniazdo HDMI. Zwroc uwage na gniazdo i na wtyk kabla HDMI. Zadazaly sie przypadki ze gniazdo HDMI w odtwarzaczu bylo glebiej wmontowane i nie dzialalo.

Gniazdo hdmi chyba nie jest uszkodzone . Zapomniałem , że ja mam jeszcze trzeci telewizor samsunga 19 calowy i na nim wszystko działa , przed chwilką sprawdziłem . Już nic z tego nie rozumiem . Idę kupić ten kabel , może to faktycznie jego wina .

Aha , nie napisałem wcześniej ,że przy podłączeniu kablem hdmi z odtwarzacza to tv widzę logo Samsunga , po ale chwili robi się ciemny obraz i już nie nie widać .

0
  • Pomocny post
    #10 05 Sty 2013 12:09
    anmedia
    Poziom 39  

W tym przypadku moze ale nie musi byc wina kabla. Kup kabel firmowy - gruby nie dluzszy niz 2.0m (70-100zl). Jesli to nie pomoze to wina stoi przy module HDCP i problemem z wymienianiem kluczami.

0
  • #11 05 Sty 2013 12:17
    -kochanka-
    Poziom 9  

Kupiłem kabel za 20zł i działa , ale w nowym telewizorze (Es5500) i w starszym tv 19 calowym . Jednak nie działa mi TV na którym mi właśnie zależy . Widzę logo samsunga i po chwili nie ma nic . Faktycznie powinienem zainwestować w lepszy kabel ? W mega avansie widziałem za 80zł 1.8m ...

0
  • Pomocny post
    #12 05 Sty 2013 12:32
    anmedia
    Poziom 39  

Ale zrobiles interes zycia. Najpierw kupujesz kabel za 12 zl i ten za 20zl to nie wielka roznica. Szczescie ze zadzialalo. Kup ten za 80zl ale aby byl tak zapakowany zebys mogl w razie czego zwrocic (ustal to ze sprzedawca wczesniej)

-kochanka- napisał:
    Widzę logo samsunga i po chwili nie ma nic

Jesli ten kabel drogi za 80zl nie pomoze to TV do serwisu. Jak napisalem wczesniej problem z kluczami HDCP.

0
  • #13 05 Sty 2013 13:30
    -kochanka-
    Poziom 9  

To lecę do sklepu kupić ten kabel za 80zł . A jeżeli to wina tego modułu DHCP to znaczy ,że ten moduł w tym Tv uległ uszkodzeniu ? Telewizor ma już ponad 4 lata (ma 1 gniazdo hdmi ) . Kiedyś podłączałem do niego PS3 przez hdmi i obraz był wyświetlany .

0
  • #14 05 Sty 2013 13:46
    anmedia
    Poziom 39  

-kochanka- napisał:
    A jeżeli to wina tego modułu DHCP to znaczy ,że ten moduł w tym Tv uległ uszkodzeniu ?

To zalezy. Sprawdz najpierw kablem. Skoro piszesz ze PS3 dzialal, to problemem jest sam odtwarzacz samsunga, ktorego sygnal na wyjsciu HDMI jest zbyt slaby aby poprawnie dzialac np z gorszymi nie firmowymi kablami.

Z tym modulem to wiele osob mialo problemy (wiekszosc z LG). Ten modul moze sie zablokowac lub np nie umiec odczytac klucza z odtwarzacza bluray i dlatego nie ma obrazu. Wsyztskie urzadzenia posiadajace HDMI wymieniaja sie kluczami. Jezeli ktores z urzadzen nie wymieni klucza po prostu nie otrzymasz obrazu (to jako wyjasnienie)
    Sprawdz najpierw drozszym kablem.

0
  • #15 05 Sty 2013 14:27
    -kochanka-
    Poziom 9  

Kupiłem przewód hdmi za 89zł firmy hama i dalej nie działa ... Nie oddam telewziora do naprawy , czy coś jeszcze w tej sytuacji mogę zrobić ?

0
  • #16 05 Sty 2013 14:43
    anmedia
    Poziom 39  

Hama to nie najlepsza marka, ale wszystko wskazuje na problem z HDCP lub ... skoro piszesz ze TV ma 4 lata i jedno gniazdo HDMI (nie podales modelu tego TV na samym poczatku, ani nie widze go teraz) to czy ten TV jest fullHD? Jesli jest HD Ready to bedzie jasne , poniewaz odtwarzacz bluray od razu po pokazaniu logo wchodzi w typ fullHD.

0
  • #18 05 Sty 2013 14:48
    Swiezak19
    Poziom 15  

Jeśli kabel nie pomaga to chyba jednak coś z gniazdem nie halo skoro na drugim TV wszystko działa bez problemu na tym kablu. Prosta metoda każde urządzenie sprawdzić osobno.

0
  • #19 05 Sty 2013 14:52
    anmedia
    Poziom 39  

-kochanka- napisał:
    Ja zapłaciłem za niego 89zł w mega avansie , a na allegro kosztuje 14zł
    Ale zlodziejstwo. Idz oddaj ten kabel i powiedz ze nie dziala.

-kochanka- napisał:
    Tak to jest Telewizor HD ready, mój 2 letni TV też jest hd ready i na nim obraz się wyświetla .

Jak oddasz kabel to zainteresuj sie kablem ten lub ten lub ten.(linki do usuniecia)

0
  • Pomocny post
    #20 05 Sty 2013 15:01
    heidi1
    Poziom 11  

Miałem podobny problem tyle że chciałem podłączyć tuner dvb-t do kilkuletniego tv LG
    próbowałem z kablami ale bez efektu ,w moim przypadku pomogła wymiana kondensatorów
    w zasilaczu telewizora (8szt.) winowajcą był jeden od napięcia 3,3v a reszta była popuchnięta.
    Jeśli się na tym znasz to warto sprawdzić.

0
  • #21 05 Sty 2013 15:42
    -kochanka-
    Poziom 9  

heidi1 napisał:
    Miałem podobny problem tyle że chciałem podłączyć tuner dvb-t do kilkuletniego tv LG
    próbowałem z kablami ale bez efektu ,w moim przypadku pomogła wymiana kondensatorów
    w zasilaczu telewizora (8szt.) winowajcą był jeden od napięcia 3,3v a reszta była popuchnięta.
    Jeśli się na tym znasz to warto sprawdzić.

Chętnie bym sprawdził tem kondensator , ale zupełnie się na tym nie znam. Postanowiłem , że rozbiorę telewizor i rzucę swoim okiem czy coś się tam nie przepaliło. Mój model samsunga to LE37S62BX/XEH

0
  • #22 05 Sty 2013 15:45
    anmedia
    Poziom 39  

Jesli nie masz pojecia o tym to rozbieranie nic Ci nie da, a w najgorszym wypadku bedzie Cie to kosztowalo znacznie wiecej przy naprawie.

0
  • Pomocny post
    #23 05 Sty 2013 16:23
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Gniazda HDMI są bardzo czułe na przepięcia należy zawsze podłączać przy wyłączonych odbiornikach i urządzeniach z sieci przez wyjęcie wtyku z gniazda zasilającego (230V).
    Mogło wyskoczyć zabezpieczenie gniazda HDMI.

0
  • #24 05 Sty 2013 17:58
    -kochanka-
    Poziom 9  

A czy firmware odtwarzacza nie ma tutaj znaczenia ? Zaktualizować go do najnowszej wersji ?Boję się , bo podobno lepiej tego nie robić , chodzi mi o zabezpieczenia cinavia .

I jeszcze jedno pytanie , chodzi mi o IPLE . Obecnie mam wersje 1.025 i wygląda zupełnie inaczej niż w nowym Tv samsung (wersja 7.015) . W jaki sposób można ją zaktualizować do nowszej wersji ?

0
  • #25 06 Sty 2013 00:26
    anmedia
    Poziom 39  

-kochanka- napisał:
    A czy firmware odtwarzacza nie ma tutaj znaczenia ?

Zalezy. Przeczytaj na stronie producenta co wnosi poprawka.

-kochanka- napisał:
    ?Boję się , bo podobno lepiej tego nie robić , chodzi mi o zabezpieczenia cinavia

Jesli pobierasz nowy software ze strony producenta to jedyna obawa jaka mozesz miec ze podczas aktualizacji jesli wylacza ci prad, lub cos sie stanie np z pendrive - to mozna juz nie uruchomic TV
    -kochanka- napisał:
    W jaki sposób można ją zaktualizować do nowszej wersji ?

Poprzez menu systemowe TV. Samej aplikacji IPLA ze strony nie pobierzesz. jedyna mozliwosc to z menu TV.

0
  • Pomocny post
    #26 06 Sty 2013 10:39
    Jingiel
    Poziom 21  

Sprawdź w odtwarzaczu, czy masz prawidłowo ustawione wyjście i rozdzielczość.

0
  • #27 06 Sty 2013 12:44
    -kochanka-
    Poziom 9  

Sprawdziłem chyba już wszystko , może to faktycznie wina TV . Kupię jeszcze jeden kabel hdmi, który proponował mi jeden z forumowiczów , jak nie zadziała to dam sobie spokój .

0
  • #28 06 Sty 2013 12:52
    anmedia
    Poziom 39  

Zobacz w odtwarzaczu bluray czy masz mozliwosc ustawienia rozdzielczosci poprzez HDMI. Jesli tak ustaw na najmniejsza z mozliwych. To raz. Jesli nie ma takiej mozliwosci to wlacz wszystko poczekaj az z ekranu zniknie logo samsunga i wlacz plyte DVD. Zobacz czy pokaze sie obraz.
    Zrob to zanim kupisz kabel!

0
  • #29 06 Sty 2013 12:59
    -kochanka-
    Poziom 9  

Zrobiłem tak jak powiedziałeś , ustawiłem najniższą rozdzielczość , włączyłem płytę DVD i nic mi to nie dało ... niestety . Zamierzam kupić ten tańszy kabel za 36zł , ten który mi podałaś .
    Wgrałem też najnowszy firmware, bez efektu.

0
  • #30 06 Sty 2013 13:02
    anmedia
    Poziom 39  

Wiec ostatnia nadzieja w kablu. Jesli nic to nie da TV do serwisu.

0