Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Samsung SHD-85 - Podłączenie drugiego odbiornika TV

romano5809 04 Sty 2013 17:55 3549 5
  • #1 04 Sty 2013 17:55
    romano5809
    Poziom 23  

Witam...
    Jestem w posiadaniu Dekodera Samsung SHD-85, odbiera on poprawnie sygnał
    z Neostrady TV i jest podłączony do telewizora nr 1 za pomocą kabla HDMI.
    Chciałbym podłączyć ten dekoder do drugiego telewizora w pomieszczeniu kilkanaście metrów dalej (Te samo mieszkanie), jednak nie stać mnie na zakup kosztownych urządzeń do przesyłania zdalnie sygnału AV. W mieszkaniu mam instalację po "kablówce" czyli poprowadzone kable plus dodatkowo dobrej jakości wzmacniacz sygnału. W jaki sposób można by "wyprowadzić" sygnał AV z dekodera i przesłać go za pomocą istniejącej instalacji kablowej?
    Pamiętam, że gdy około 7-8 lat temu miałem Dekoder CYFRY, udało się "puścić" sygnał wykorzystując wyjście na magnetowid w dekoderze i odpowiednio łącząc kilka pinów w końcówce kabla EURO z kablem antenowym... Robił to mój znajomy - amator i wyglądało to koszmarnie (luty, skręcone kabelki, taśma przeźroczysta - ale DZIAŁAŁO... I z tego co pamiętam, można było tez zmieniać kanały pilotem od telewizora. Oczywiście system funkcjonował przy 2 telewizorach.
    Dla ułatwienia wklejam obrazek z rozmieszczenia gniazd na tylnym panelu mojego dekodera - zajęte jest tylko gniazdo HDMI i LAN:
    Dekoder Samsung SHD-85 - Podłączenie drugiego odbiornika TV

Jeszcze raz bardzo proszę Szanownych Użytkowników o pomoc - pozdrawiam.

0 5
  • #2 04 Sty 2013 18:53
    anmedia
    Poziom 39  

romano5809 napisał:
    Pamiętam, że gdy około 7-8 lat temu miałem Dekoder CYFRY, udało się "puścić" sygnał wykorzystując wyjście na magnetowid w dekoderze i odpowiednio łącząc kilka pinów w końcówce kabla EURO z kablem antenowym

Chcialbym zobaczyc to "cudo" dla wlasnej ciekawosci. Ale skoro dzialalo ... Jesli masz ten kabelek mozesz sprobowac z eurozlacza wyprowadzic sygnal w ten sam sposob jak miales w poprzednim dekoderze.

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem, ale chcesz uzyskac z tego dekodera jednoczesnie obraz na dwoch TV? Jesli tak to jeden TV podlaczasz poprzez HDMI do drugiego wyprowadzasz z eurozlacza. Koszt kabelka groszowy.
    Jednak sprawdz w instrukcji czy czasem ten dekoder nie ma takiej konstrukcji ze jesli sygnal idzie poprzez HDMI to poprzez eurozlacze jest wylaczony (ktos na forum o tym juz pisal) W takim przypadku nie wiele zrobisz. Mozesz sie pokusic o rozgaleznik HDMI, ale i tak na obu telewizorach bedzie ten sam kanal.
    Gniazdo LAN bardziej wykorzystasz do sieci DLNA (ogladanie filmow z pendrive czy HDD)

0
  • #3 04 Sty 2013 19:10
    romano5809
    Poziom 23  

Obraz raczej ma być "naprzemiennie" - ten 2 telewizor to jest taki "nocny" - do usypiania małżonki, wystarczy nawet jak będzie leciał tylko 1 wybrany na dekoderze program, choć cały czas mam wrażenie, że dało by się jakoś przełączać programy pilotem w TV. W nocy główny TV będzie wyłączony.
    Co do gniazda LAN - nic z nim nie zrobię, tam jest podłączony kabelek od rutera, który "udaje" wymaganą przez dekoder obecność Livebox
    Właśnie - żebym to ja pamiętał, jak to było podłączone... Po prostu kabel EURO pod wyjście magnetowidowe, a dalej - rozwalona końcówka i polutowane kilka pinów, ze 2 skręcone cieniutkie kabelki i to wszystko jakoś było skręcone z oplotem i "żyłą" kabla antenowego. Spróbował bym sam metodą prób i błędów, ale troszkę przeraża mnie liczba pinów i związana z tym liczba kombinacji...

0
  • #4 04 Sty 2013 19:14
    anmedia
    Poziom 39  

romano5809 napisał:
    Spróbował bym sam metodą prób i błędów, ale troszkę przeraża mnie liczba pinów i związana z tym liczba kombinacji...

I w finale trafilbys do serwisu z uszkodzonym gniazdem euro.

Co do sterowania pilotem, to moze dalbys rade ale podlaczajac poprzez HDMI, jesli interfejsy beda zgodne.

romano5809 napisał:
    Obraz raczej ma być "naprzemiennie" - ten 2 telewizor to jest taki "nocny"

Czyli najprostrze rozwiazanie jak podalem wczesniej jeden TV (glowny) HDMI, drugi Euro - chincze.

0
  • #5 04 Sty 2013 19:25
    romano5809
    Poziom 23  

Wszystko pięknie, zgadzam się na czincze - ale telewizor stoi kilkanaście metrów dalej, korytarz,załomy, kilka par drzwi... Nie da się naprawdę wykorzystać kabla który został w ścianie po kablówce?

0
  • #6 04 Sty 2013 19:43
    630176
    Użytkownik usunął konto