Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet - Pierwsze uruchomienie kotła turbo - analiza spalin?

04 Sty 2013 18:22 3639 4
 • Poziom 10  
  Witam,
  czy przy pierwszym uruchomieniu kotła turbo UniCO 13 Termetu przez autoryzowanego serwisanta powinna być przeprowadzana analiza spalin i regulacja ilości dostarczanego powietrza dla palnika (odginanie skrzydełek czy inne czynności)??
  Bez takiego sprawdzenia skąd pewność, że spalanie przebiega prawidłowo i w najbardziej ekonomicznie. Komora spalania jest zamknięta i nawet nie widać płomienia.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Poziom 36  
  No wiesz. Ogólnie każdy kocioł gazowy jest sprawdzany i regulowany w fabryce. Tak więc z regóły nie ma takiej potrzeby, choć wielu serwisantów podczas pierwszego uruchomienia sprawdza urządzeniem pomiarowym ciśnienie gazu na zaworze itd. Przeprowadza tz kontrole pieca czy wszystko jest ok.
  Pozdrawiam
 • Texa PolandTexa Poland
 • Poziom 27  
  tak, analizator spalin jest potrzebna by sprawdzic, czy szczelnie złożony jest zestaw kominowy. Nie dotyczy to tzw. systemu rozdzielnego.
  Najwazniejszy jest mikromanometr do ustawiania mocy kotła...
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Wszystkie kotły uruchamia się zgodnie z instrukcją. W niej są wyszczególnione poszczególne czynności serwisowe, ich kolejność, wielkość poszczególnych parametrów.
  Jeżeli był to serwisant lub instalator z odpowiednią autoryzacją, to należy założyć, że wie co zrobił. Jeżeli był bez autoryzacji, gwarancja jest nieważna.
  pozdrawiam
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Analizatorem spalin uruchamia sie tylko kotły kondensacyjne i w niektórych przypadkach turbo ale termeta raczej nie. W turbo analizator spalin jest potrzebny tylko do tego co napisał bro2004.