Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiem na pytania dot. montażu, sterowania i obsługi większości bram

04 Sty 2013 19:03 3399 15
  • Poziom 1  
    Jak w temacie. Zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.
  • Poziom 11  
    Witam. Mam pytanie dotyczące sterowania automatyki do bramy garażowej. Posiadam dość stary już napęd firmy Hörmann GTD 50, wszytko z nim jest ok, jedyna wadą są duże piloty bezprzewodowe i pytanie jest takie, czy jest możliwość zmiany na mniejsze piloty?? Jakieś zamienniki?? Czy potrzebna jest nowa centralka?? Bardzo proszę o odpowiedz.
  • Poziom 11  
    Ja odpowiem :)
    nie trzeba zmieniać centrali tylko drogę radiową ,a więc radioodbiornik + piloty.
    Ja polecam dtm lub proxima.
  • Poziom 11  
    Aha. A czy jest możliwość podpięcia radioodbiornika takiego jaki zakłada się do centralnego zamka w samochodzie?? Pytam bo posiadam taki ( jest to zamiennik za 100zł z allegro...)
  • Poziom 23  
    Jest możliwość tylko trzeba wiedzieć jakim napięciem jest zasilamy napęd a jakim radioodbiornik.
  • Użytkownik obserwowany
    Sterownik do centralnego jest na 12V stałe a tu masz zmienne 24V bodajże więc odpada bo spali się.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Za gruba linka w stosunku do rowków na kole na którym się nawija lub żle wypoziomowana- sprawdź poziomicą, areguluje się poziom na łączniku jeżeli jest taki na środku wałka albo luzjąc linke delikatnie na stronie na której jest naciągnięta mocniej,albo sprężyny są za mało naciągnięte albo źle dobrane.Jak brama się podnosi lekko bardzo w długości drogi ażdo samej góry i czy nie opada podniesiona do góry?
  • Poziom 11  
    Mam problem, wypiąłem wtyczkę od radioodbiornika by umieścić go w innym miejscu, niestety po ponownym podłączeniu napęd nie reaguje na piloty!? Napęd działa normalnie naciskając na włącznik przy napędzie. Jest to napęd GTD 50. Co sie stało??
  • Użytkownik obserwowany
    Rozprogramowały sie przez to pewnie piloty.Spróbuj je ponownie wczytać.Instrukcje powinny być na stronie producenta - Hormann.
  • Poziom 11  
    No własnie też tak myślałem ale z tego co jedynie sie doczytałem to kodowanie jest za pomocą ustawnia liczb od 1 do 10 bo to jest stary model. Nie wiem może sie myle. Jeśli tak to proszę podeślij mi coś, bd bardzo wdzięczny
  • Użytkownik obserwowany
    Mógł się uszkodzić radioodbiornik z powodu nagłego wypięcia pod napięciem pewnie i z racji wieku też.

Dodano po 2 [minuty]:

Masz wiadomość na pw.
  • Poziom 12  
    A ja mam pytanie odnośnie bramy z napędem liftmaster SLY 300. Napęd nie zatrzymuje się przy zamykaniu i dobija do słupka dokującego przez co silnik cały czas pracuje i "buczy" Co może być nie tak? Dodam że przy otwarciu zatrzymuje bramę. Na bramie znajdują się magnesy oznaczone cyframi 1 i 2. Przy silniku jest płytka z kontaktronami między którymi jest mały magnesik zapewne zwierający styki kontaktronów i przy dojeździe bramy do dużego magnesu na bramie (ten duży znosi pole magnetyczne małego magnesu) przez co rozłącza styki danego kontaktronu i brama się zatrzymuje. Sprawdzałem niby tak jak ktoś mi poradził czy kontaktrony są sprawne za pomocą żarówki i baterii. przy okazji sprawdzając magnesy. Wyglądają na sprawne, lecz po zmontowaniu do kupy brama wciąż nie dostaje sygnału. Czyżby jeden z dużych magnesów bramowych stracił swoją moc i gdy wszystko jest pod obudowami itd. to nie ma na tyle siły aby znieść pole małego, przez co nie wyłącza napędu? Ma ktoś pomysły? Ewentualnie prosił bym o radę na jaką elektronikę mógłbym zamienić oryginał, bo ten kosztuje coś około 800zł :( (do sterownika bezpośrednio podłączone jest 230V, silnik jest również na 230V a peryferia, czyli kogut bodajże na 24V, a fotokomórki na 12V. Chyba że da się zaprogramować jakoś ten sterownik na czas pracy silnika, tylko ja o tym nie wiem i wtedy można by sobie darować magnesy krańcowe?
  • Poziom 12  
    Masz wiadomość na pw odemnie . Magnesy i reszta są ok.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

A pozatym trzeba go na nowo zaprogramować. Pozdrawiam. I takto jest jak sie kupuje wynalazki tanie a potem jest płacz jak się popsuje.
  • Poziom 12  
    Nie wiem czy takie tanie, bo kiedy kupowałem ten napęd to trochę zapłaciłem za niego, było to już dosyć dawno. Przy programowaniu też się nie zatrzymuje brama. Myślisz że jestem głupi i piszę tutaj nie sprawdzając wcześniej innych opcji?
  • Poziom 39  
    Brak zainteresowania autora tematem.