Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CANON PowerShot G9 - nie działa

pedropoland 04 Jan 2013 14:17 1524 1
    pedropoland
    Level 9  
    Panowie, jestem amatorem, mnie również G9 odmówił posłuszeństwa. Jak mogę sprawdzić, czy to bezpiecznik, czy płyta główna?
    Czy jestem w stanie sam wymienic taki bezpiecznik ,czy jest on lutowany czy wczepiany?
    Podstawowe narzędzia amatorskie mam jak miernik elektryczny, lutownicę kolbową itp. Pytanie czy wymiana bezpiecznika jest możliwa we własnym zakresie?
    gajmix
    Level 32  
    Lutownicą "kolbową" to na pewno tego bezpiecznika nie wymienisz, tym bardziej że musiał byś taki miniaturowy bezpiecznik smd mieć na wymianę. Możesz go co najwyżej zbocznikować ryzykując że ewentualnie pójdą następne elementy po włączeniu aparatu. Bezpieczniki są zawsze przy wejściu zasilania na płytkę. Następna zła informacja jest taka że w przypadku Canona G9 to przyczyną braku reakcji na zasilanie w może 10% wypadków jest uszkodzony bezpiecznik, z reguły są to uszkodzone elementy na płytkach zasilacza, albo co gorsza uszkodzona płyta główna. Praktycznie jedyne co możesz zrobić to ściągnąć tylną obudowę i posprawdzać czy złącza flexów są w porządku, resztę raczej zostaw fachowcom.