Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] Zanussi Pocket 400 X potrzebny rygiel zamka drzwiczek

cocobongo 04 Jan 2013 21:02 3273 0
 • #1
  cocobongo
  Level 10  
  Witam.
  Po kilku godzinach spędzonych przy pralce Zanussi Pocket 400 X (zdjęcia poniżej) doszedłem do wniosku, że pralka nie uruchamia się, bo posłuszeństwa odmówił rygiel zamka w drzwiczkach, czyli konkretnie, elementy zamka umieszczone w obudowie (nie w samych drzwiczkach), do których dociera prąd, gdyż mechanicznie cały zamek jest sprawny.
  [Kupię] Zanussi Pocket 400 X potrzebny rygiel zamka drzwiczek [Kupię] Zanussi Pocket 400 X potrzebny rygiel zamka drzwiczek
  Jeżeli ktoś to rozbierał, to akurat w tym modelu (nie wiem, jak w innych... :?: ) znajduje się m.in. element złożony z dwóch podwójnych blaszek (chodzi o sprężystość), między którymi jest krążek przypominający kształtem płaską pastylkę (pigułkę, lekarstwo), o średnicy 6-8 mm i wysokości ok. 3 mm. (Choroba, żałuję, że nie zrobiłem fotki, gdy zamek był rozebrany...) :cry: .
  Gdy końcówkami testera dotykam jednej powierzchni pastylki - przewodzi, gdy dotykam powierzchni przeciwległych - nie przewodzi. Podejrzewam, że jest to element uruchamiający blokadę drzwi i powodujący, że trzeba po skończeniu cyklu prania odczekać kilkadziesiąt sekund, aby blokada ustąpiła, by można było otworzyć drzwiczki. Po rozebraniu zamka okazało się, że pastylka jest pęknięta na dwie części. Próbowałem (może naiwnie) skleić obie części odrobiną kropelki, ale nic to nie dało, choć się skleiło. Dodam, że przed rozebraniem rygla, gdy pęknięta pastylka siedziała na swoim miejscu, niekiedy pralka się uruchamiała. Sądzę, że właśnie wtedy (czyli: niekiedy) mimo pęknięcia, połówki pastylki tak przylegały do siebie, że całość spełniała swoje zadanie. Jeśli ktoś zna zasadę działania takich zamków i wie, co mam na myśli, mówiąc podwójne blaszki czy pastylka, byłbym ogromnie wdzięczny za słówko wyjaśnienia zasady działania tego ustrojstwa.
  Tak czy inaczej poszukuję zamka do drzwiczek pralki Zanussi Pocket 400 X.
  I jeszcze jedno. Do rygla zamka drzwiczek (elementu w obudowie, a nie w drzwiczkach) dochodzą trzy kable oznaczone kolejno:
  - 3 (niebieski; goła wsuwka)
  - 4 (różowy; wsuwka z izolatorem)
  - 5 (granatowy; goła wsuwka)
  Podejrzewam, że mógłbym ominąć blokadę drzwi (w domu nie ma nikogo, kto próbowałby je otwierać podczas prania), ale nie jestem pewien, które z tych trzech kabelków powinienem połączyć. Może ktoś z Was wie?
  Będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc, rady, sugestie czy wyjaśnienia.
  Potrzebny zamek do drzwiczek pralki Zanussi Pocket 400 X.

  :D Szczęśliwego Nowego Roku dla załogi Elektrody i wszystkich forumowiczów! :D