Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf mk2 - Światła długie i krótkie

04 Sty 2013 21:40 3186 6
  • Poziom 9  
    Problem może i dla Was banalny ale dla mnie czarna magia
    Założyłem lampy soczewkowe ale z przesłoną.. czyli krótkie i długie w jednej lampie.. Kable przesłony podłączyłem do masy i do świateł dalekosiężnych.. czyli otwiera się jak manetką uruchamiam długie światła... dalekosiężne tez się zaświecają ale gasną soczewki i w tym mam problem bo nie wiem gdzie zmostkować plus tak żeby soczewka dalej świeciła gdy włączam długie światła..
    Nie wiem czy zrozumiale ale może ktoś zrozumie i pomoże.

Dodam ze gdy manetkę przytrzymam na tak zwane mrugnięcie to świecą tak jak powinno ale gdy pstryknie to soczewki gasną..
  • Poziom 39  
    chyba musisz zamontować przekaźniki na światła i usprawnić ten system diodą. Problem polega na tym że potrzebujesz długie dołączane do krótkich a u ciebie są przełączane z krótkich na długie i odwrotnie.
    Montujesz przekaźniki tak jak to robi się aby odciążyć przełączniki świateł i dodajesz diodę z plusa sterującego przekaźnikiem długich do plusa sterującego przekaźnikiem krótkich (anoda do długich katoda do krótkich). Do przekaźnika wystarczy z powodzeniem dioda prostownicza 1A.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeszcze raz - zrobiłeś WT, twoja sprawa. Ale do rzeczy - w kloszach masz soczewki bi-halogen (czy jakiś "bixenon" zamontowałeś?)i dodatkowe światła dalekosiężne? Bo:
    dzikuvip napisał:
    dalekosiężne tez się zaświecają ale gasną soczewki

Te dalekosiężne, to według ciebie które? Drogowe, czyli długie, czy jakieś dodatkowe?
    Jeśli masz w soczewce przysłonę dającą światła mijania i drogowe, a do tego "dopalacze" w postaci dodatkowych świateł drogowych, to polecam montaż przekaźników:
    pierwszy przekaźnik będzie się załączał po włączeniu świateł długich pojazdu, czyli zasil go sprzed przełącznika zespolonego, a drugi będzie załączał się tylko po podaniu mu sygnału świateł drogowych z przełącznika zespolonego. Obwód świateł mijania, które w tym przypadku będą się palić stale po załączeniu oświetlenia nie będzie wykorzystany.
    Obwód świateł drogowych można też rozwiązać w dwojaki sposób:
    - przez przekaźnik tylko dodatkowe światła drogowe, a przez przełącznik sterowanie przekaźnika i przesłony;
    - przekaźnik przez przełącznik zespolony, a światła dodatkowe i przesłony z przekaźnika.
    Kwok - takie podtrzymywanie diodą może działać, ale mogą też występować mrugnięcia przy przełączaniu, jeśli w systemie są już jakieś "luzy".
  • Poziom 43  
    W przełączniku pod kierownicą mostkujesz żółty i biało czarny przewód przy lewej dzwigience.
  • Poziom 39  
    Ja chyba wiem jakie ma światła. Atrapa z czterema lampami - normalna H4 i dalekosiężne. Dalekosiężne zapalają się z drogowymi. Zamiast H4 wstawi soczewkę z przesłoną i chce żeby ta soczewka działała jak H4.
  • Poziom 30  
    dzikuvip napisał:
    uruchamiam długie światła... dalekosiężne tez się zaświecają ale gasną soczewki
    Bo wcześniej miałeś żarówki H4 w której na dłuższą metę nie mogą świecić oba żarniki jednocześnie .
    dzikuvip napisał:
    nie wiem gdzie zmostkować plus tak żeby soczewka dalej świeciła gdy włączam długie światła..

Miałem ten sam problem kilka lat temu tylko nie w VW gdy zmieniłem lampy z 2 x H4 na 4x H1 Hella .Podłączyłem plusy krótkich z długimi przez diodę zaporową tak że jak świecą krótkie to dioda działa zaporowo a jak włączę długie to krótkie też świecą bo są zasilane przez diodę z długich .
    Dioda powoduje pewien mały spadek napięcia dla tego zastosowałem przekaźnik oraz dla tego aby cztery lampy nie pracowały na jednych stykach przełącznika .
    Nie będę opisywał podłączenia przekaźnika bo to sporo pisania ale powinieneś już wiedzieć o co chodzi aby rozwiązać swój problem
  • Poziom 10  
    Koledzy podpinam się pod temat mam podobny problem jak dzikuvip, mianowicie w moim golfie posiadam lampy soczewkowe h7 z których mam tylko światła mijania (brak drogowych/długich), mam zamontowany grill na 4oczka, po przełączeniu na długie soczewki gasną a zaświecają się drogowe w halogenach, chcę aby wraz z nimi świeciły mi soczewki. dodam że halogeny z grilla są podpięte przez przekaźnik (więc manetka nie jest obciążona) i zastanawiam się nad mostkowaniem w niej, czy nic się nie stanie??
    Z góry dzięki za odpowiedź