Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z rozdzieleniem internetu vectra na 4 komputery

sadqoo 04 Jan 2013 21:49 1821 3
    sadqoo
    Level 2  
    Witam, otoz mam problem z podzieleniem vectry na 4 komputery. Ogolnie sytuacja wyglada tak, ze na modemie (cisco epc3925) dostarczonym przez vectre moga sie polaczyc 3 komputery, kazdy kolejny juz "nie dostaje" internetu. Jesli odlaczymy jeden z tych podlaczonych, podlaczymy kolejny i zresetujemy modem to mozna powiedziec ze sie wymieniaja korzystaniem z internetu (jeden nie ma, drugi ma). Wiec wpadlem na pomysl, zeby pod ten modem podpiac jeszcze router (dlink dir-600). Router jakos skonfigurowalem (nie znam sie na tym kompletnie, ale siec wykrywalo) i przez chwile smigalo, jednak pozniej wrocily wspollokatorki i dalej wystepuje problem taki jak na poczatku, tj. max 3 kompy podlaczone. Chcialbym zaznaczyc, ze takie rozwiazanie (modem+router+4 kompy) dzialalo, jednak kolega ktory sie na tym znal sie wyniosl i zostawil nas z problemem. Ma ktos jakis pomysl jak to skonfigurowac, zeby dalo sie przynajmniej 4 komputery do tego podlaczyc? Aha, i to bylo podlaczone tak, ze jeden komputer byl podlaczony po kablu do modemu, a reszta po wifi do routera-ale nie wiem czy ma to jakies znaczenie
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Po restarcie modemu, komputery muszą się łączyć do DIR-600, a nie do EPC3925 i będzie wtedy działać.
    sadqoo
    Level 2  
    z tym ze bylo wczesniej tak, ze jeden komputer byl podpiety kablem do epc3925, a reszta do routera przez wifi i dzialalo normalnie. w kazdym razie dzieki, jutro to sprawdze

edit: ok, zrobilem jak kazales, narazie 3 urzadzenia mialy neta, czekam az ktoras wspollokatorka wroci, zeby sprawdzic czy bedzie dzialac na 4
    czarny_alibaba
    Level 17  
    sadqoo wrote:
    Witam, otoz mam problem z podzieleniem vectry na 4 komputery. Ogolnie sytuacja wyglada tak, ze na modemie (cisco epc3925) dostarczonym przez vectre moga sie polaczyc 3 komputery, kazdy kolejny juz "nie dostaje" internetu.
    Ma ktos jakis pomysl jak to skonfigurowac, zeby dalo sie przynajmniej 4 komputery do tego podlaczyc?

Możecie mi powiedzieć czy w moim przypadku będzie działać :?:

modem cisco 3925 na 4-porty LAN? od Vectry-30Mb
    Do tego będzie podłączone 3-urządzenia po kabelku(LAN)

Jest mi potrzebne aktywne 3-porty LAN! na podłączenie
    2 x komputer oraz do tego 1x Telewizor Smart-TV z Netem.

czy będę miał aktywne te 3-porty Lan oraz Lokalne aktywne 3xIP ? na tym Cisco 3925 bez aktywnego WiFi?(blokada WiFi)! :!:

Cisco 3925 ma być załączone w trybie Modem czy Ruter :?: