Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o radę przy wyborze zasilacza

04 Sty 2013 23:15 831 3
  • Poziom 7  
    Witam, mam ostatnio problem z kompem. Opisałem go w tym temacie.

Link

Doradzono mi wymianę zasilacza. Nie znam się dobrze na sprzęcie więc prosiłbym o radę, jaki dobry zasilacz kupić w miejsce tego szwankującego. Widziałem temat z czarną listą zasilaczy, ale nie mogłem znaleźć podobnego z listą najlepszych.

Szukam czegoś w rozsądnej cenie, gdyż sprzęt jest trochę leciwy i w 99,9% czasu korzystają z niego moi rodzice używając go głównie do pracy, czasem do oglądania filmów. Nie chcę wydać więcej niż wart jest sam komputer i niezbyt mi się opłaca inwestować dużych sum w stary komputer.

Parametry komputera:

Płyta główna: Gigabyte S-series
    Grafa: NVIDIA Geforce 9600 GT
    Procesor: ADM Athlon 64 x2 Dual Core 5200+ 2,7 GHz
    Pamięć RAM: 2Gb
    Zasilacz: Tracer 4Life Hellfire 450 - to wyrzucamy ;)
    system 32-bitowy

Nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze, więc byłbym wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

]Link[/url]
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,

Jeśli chcesz zainwestować nie za dużą sumę to polecam używki FSP350-60HLN / FSP350-60GLN lub ciut drożej Chieftec GPS 400W lub 450W. Wszystkie do dostania poniżej 100zl. Każdy z nich, nawet 350W FSP, jest o niebo lepszy od Tracera.
  • Poziom 16  
    oba będą ok do Twojego zestawu. Nawet regulacja obrotów się znalazła, zasilacze na plus.

Różnią się tym, że jeden z nich nie ma 6 pinowego złącza PCI-E do osobnego zasilania karty graficznej, ale nawet gdy będzie potrzebne łatwo załatwia się ten problem przejściówką.