Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ramki Ethernetowe, oraz FastEthernet

05 Sty 2013 01:34 909 1
  • Poziom 11  
    Jaka jest różnica między ramką Ethernet, a FastEthernet. Jakie są różnice?
    Oraz dlaczego ramka ethernet musi mieć długość pomiędzy 46 a 1500 bitów?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    1. Fast Ethernet wykorzystuje ten sam format ramki i technologie CSMA/CD co normalny 10Mbps Ethernet.
    Różnice są w zmniejszeniu wartości maksymalnych opóźnień sygnału między segmentami z 51.2 ms na 5.12ms.
    Większość portów Fast Ethernet działa z opcją 10/100Mbps czyli z możliwością manualnego ustawienia prędkości transmisji lub też auto-detekcji parametrów (lecz i tutaj zdarzają się problemy i nie zawsze detekcje przykładowo a-100 i a-full zadziała poprawnie).

2. Ramka Ethernet ma swoją określoną długość MTU (Maximum Transfer Unit).
    Większość urządzeń ma możliwość modyfikacji tej wartości, lecz jeżeli nie ma potrzeby w jej zmienianiu, wydaje mi się, że lepiej jej nie ruszać.
    W przypadku gdy dane są mniejsze od 46 bajtów, resztę uzupełnia się zerami.
    Dość często można spotkać się z MTU równym 1504 bajty tzn. baby giant frames, lecz związane jest to z standardem IEEE 802.1Q - trunking protocol, gdzie zaraz za adresem source i destination MAC umieszczany jest 4 Bajtowy tag z np. tagiem VLANu.
    Sama wartość 1500B, spowodowana jest tym, że stare karty Ethernetowe 10Mbps, nie akceptowały większych wartości pakietu. Wartości baby giant czy jumpo Ethernet frames pojawiły się dopiero w FastEthernecie.

Ogółem te dwa pytania to temat rzeka i lecz mam nadzieje, że po części odpowiedziałem na twoje pytania.

Pozdrawiam
    Jakub "Keadwen"