Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CLJ 3600 - Wymiana fusera

andug 05 Sty 2013 08:49 2073 5
  • #1 05 Sty 2013 08:49
    andug
    Poziom 15  

Witam. W najbliższych dniach jadę do klienta na wymianę całego maintenance kit. Niestety nie miałem okazji wymieniać niczego w tych i podobnych dużych drukarkach HP. Z rolkami poboru papieru i separatorami nie powinno być najmniejszego problemu. Klient nie ma komunikatu na wyświetlaczu o wymianie fusera. Klient, by było taniej chce wymienić tylko części składowe fusera (wałek, panewki i folia) czy ktoś wie z doświadczenia, czy jest to trudne, na co zwrócić uwagę przy rozbieraniu fusera, czy stosuje się smar na grzałkę (mam smar TF), czy podczas wymiany wymienia się i smaruje zębatki fusera, lub współpracujące z fuserem, jeśli tak to jakie (zębatek niestety nie mam zamówionych). Nie chcę popełnić gafy przy kliencie.

0 5
  • Konica Minolta
  • #2 05 Sty 2013 10:03
    dawidowskis
    Poziom 11  

Nie wiem w jakich masz zamiar robić to warunkach, ale tego typu prace najlepiej wykonuje się na stole serwisowym, przy porządnym oświetleniu z dużym zapasem miejsca i czasu. Oczywiście musisz użyć pasty / smaru na grzałkę i bardzo uważać przy zakładaniu nowej folii aby nie uszkodzić jej na końcach, nawet najmniejsze zagięcie może doprowadzić do szybszego się jej rozdarcia. Folii użyj oryginalnej, z doświadczenia wiem, że zamienniki czasami nie wytrzymują nawet połowy tego co oryginał. Przygotuj sobie i wydrukuj najistotniejsze strony z service manual i rób zdjęcia wszędzie tam gdzie nie masz pewności, że będziesz pamiętał jak to jest złożone. Ja stosuję też markery i znaczę elementy. Pozdrawiam!

0
  • Konica Minolta
  • #4 07 Sty 2013 12:08
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

CLJ 3600 nie posiada tzw. "Maintenance Kit". Fuser działa aż się nie zepsuje. On jest po prostu łatwo wymienialny.

Fuser 220V P/N: RM1-2764-020CN

www.euro-parts.com.pl -> 750PLN netto.

I teraz najlepsze - czy Klient uważa, że kupno części do naprawy utrwalacza, przyjazd serwisanta na miejsce, rozebranie utrwalacza i jego naprawa będzie tańsza niż zamówienie całego i nowego utrwalacza i jego samodzielny montaż?

Przecież za samą robociznę zapłaci 150-200zł netto + koszty przyjazdu i koszty zakupu części potrzebnych do naprawy utrwalacza.

Oszczędny płaci dwa razy.

Edit: Mało tego, za naprawę w serwisie HP na miejscu eksploatacji zapłaci 800zł brutto i dostanie 6 miesięcy gwarancji nie tylko na Fuser, ale na całą drukarkę, a jak coś będzie innego uszkodzone, to i tak w tej samej cenie będzie naprawione.

Gdzie tu sens i logika?

Dodano po 4 [minuty]:

Edit2: Przy wysyłce do Wa-wy do serwisu HP cena za naprawę będzie 738zł brutto (przesyłka w obie strony wliczona w cenę).

0
  • #5 07 Sty 2013 22:30
    cezar80
    Poziom 27  

Tylko czy kupisz oryginalną samą folie i te panewki, bo jeśli zamiennik efekt może być opłakany i za kilka dni wezwanie że robi się offset. Wymienił bym te rolki, a piec jeśli utrwala w porządku zostawił. Lepiej doliczyć za porządną konserwację lasera.

0
  • #6 13 Lut 2013 21:44
    andug
    Poziom 15  

Witam. Znalazłem gdzieś cały sprawny używany fuser. WYMIANA banalna. Reszta "maintenance" też. Temat do zamknięcia.

0