Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR740N - brak łączności router - pc

05 Sty 2013 11:37 1056 9
  • Poziom 12  
    Do routera są podłączone dwa laptopy przez Wi-Fi , dwa stacjonarne PC i wszystko działa bez zastrzeżeń. Natomiast po podłączeniu następnego PC pojawiły się problemy. Pomimo,że kabel z routera podłączony jest do gniazda sieciowego , wyświetla się komunikat,że kabel sieciowy jest odłączony. Kabel sprawdzony na pozostałych komputerach - łączność jest. Podejrzenie padło na na kartę sieciową ale po podłączeniu kabla bezpośrednio z sieci łączność jest i to o bardzo dobrych parametrach. Proszę o pomoc.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kabel oryginalny czy robiony?
  • Poziom 12  
    Wszystkie kable mam oryginalne i gdyby coś było z kablami to nie miał bym łączności na pozostałych pc.
  • Poziom 39  
    Kabel podmieniałeś, ok. A jak na tym gnieździe w routerze pracuje inny komputer ? Podłączanie "felernego" do innych gniazd w routerze coś zmienia ?
    Jerzy Turlej napisał:
    Wszystkie kable mam oryginalne i gdyby coś było z kablami to nie miał bym łączności na pozostałych pc.

Każde gniazdo ethernet jest inne a używanie samoróbek przynosi czasami problemy.
  • Poziom 12  
    Dwa komputery podłączane do obojętnie którego z czterech gniazd łączą się bez problemu. Ten ostatni nie reaguje na żadne gniazdo. A proszę mi powiedzieć dlaczego łącze się bezpośrednio pomijając router. Może coś zmienić w ustawieniach pc. Resetowałem też router.
  • Poziom 43  
    W karcie sieciowej masz ustawione automatyczne pobieranie IP? Masz widoczność połączenia czy komunikat o odłączonym kablu?
    Może to wina gniazda ethernet w tej karcie, blaski są jakoś wygięte i któryś pin nie łapie połączenia. Mogę sobie tylko pogdybać.
  • Poziom 12  
    Tylko komunikat o odłączonym kablu.
  • Poziom 43  
    A co z tym adresem masz na auto czy przypisane jakieś sprawdź to.