Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Whirlpool ADG 7556 - na począt.prog.po 40 sek.włącz.syg.i miga start

05 Sty 2013 11:50 4347 5
 • Poziom 2  
  Whirlpool ADG 7556 - gdy nabiera wodę na początku programu, po 40 sekundach zaczyna piszczeć sygnał i miga kontrolka przy włączniku start 6 razy, wyłącza się pobieranie wody i kontrolka dalej miga 6 razy.
  Już sprawdzałem zasilanie wody jest takie jak zawsze, sprawdzałem sitko przy wejściu do zmywarki, resetowałem już ją kilka razy ale nic nie pomaga.
  Czy ona ma jakiś czujnik przy pobieraniu wody?

  ADG 7556 - 851175610820, 380817003766
 • Poziom 39  
  Ma nawet dwa czujniki. Jesteś pewien że po zakończeniu pobierania miga 6 razy a nie 7?
  Fizycznie woda nalewa się do zmywarki?
 • Poziom 2  
  zmywarka whirlpool ADG 7556 gdy włączam program ,woda zostaje najpierw wypompowana ,a następnie pobierana jest woda i to trwa tak. 1. odpompowanie wody 30 sek. 2. pobieranie wody 40 sek. i wtym momęcie włącza sie już sygnał dzwiękowy ,ale nadal pobiera wodę po upływie 1 minuta 10 sek.woda blokuje się ,ale sygnał jest nadal i miga kontrolka 6 razy, przerwa, 6 razy.itd....
 • Poziom 39  
  Jeśli woda nalewa się do zmywarki to sprawdź przepływomierz. Jest z boku po lewej stronie.
 • Poziom 11  
  Mam identyczny problem z moją zmywarką czy udało się naprawić maszynę.
 • Poziom 11  
  Witam.

  Miałem dokładnie taki sam problem. Ten sam model zmywarki. Te same objawy, tj. po włączeniu zmywarka napełnia się wodą, po chwili pojawia się sygnał dźwiękowy, ale dalej pracuje (napełnia wodą) kilkadziesiąt sekund. Następnie zmywarka przerwała program mycia i słychać było już tylko pikanie.

  Po otwarciu frontu kontrolka przycisku uruchamiającego program migała sześć razy. Sześć razy i przerwa, sześć razy i przerwa - tak w kółko...

  Zgodnie z tym, co było powyżej napisane, chciałem sprawdzić przepływomierz i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem wyciek wody (dość spory) pod zmywarką (zabudowana, toteż wcześniej nie zauważyłem).

  Na rozkręconej obudowie uruchomiłem zmywarkę, aby zobaczyć co się dzieje, skąd ten wyciek. No i nic. Ku mojemu zdziwieniu zmywarka nagle zaczęła normalnie pracować. Zrobiłem trzy prania, aby się upewnić. Wszystko ok, toteż włożyłem ją do zabudowy.

  To, co powyżej opisałem, miało miejsce przedwczoraj. Dzisiaj niestety zmywarka znowu pikała, ale nie na wstępie mycia, dopiero pod koniec programu.

  Poruszałem wężami dopływu i odpływu. Nic, kompletnie nic więcej nie robiłem i teraz znowu myje. Nie czaję, o co chodzi?