Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung BD-E5300 odpowiednie wyjścia do amplitunera

Swiezak19 05 Jan 2013 14:29 5949 36
    Swiezak19
    Level 15  
    Witam
    Posiadam blu ray Samsung BD-E5300. Podłączony jest do amplitunera harman AVR70.Podłączony kablem hdmi do amplitunera a z amplitunera kablem hdmi do TV. Dzwięk jest słyszalny ale czy aby napewno ten co powinien być? Blu ray za wiele ustawień nie ma, napiszę te ustawienia dzwięku które w opcjach są dostępne:
    Quote:
    Dzwięk:
    Wyjscie cyfrowe: PCM, Bitstream (nieprzetworzone), Bitrsream( kodowane DTS), Bitstrem (kodowane DolbyD)

Próbkowanie PCM: Wyłączone lub Włączone

Dynamiczna kontrola zakresu: Auto, Wyłączone, Włączone

Tr. red. do mniej. liczby kanałow: Normalny stereo, zgodnie z trybem dzwięku przestrzennego.

To są opcje dzwięku w blu rayu, jak to ustawic tam żeby uzsykac prawidlowy dzwięk na kinie domowym i na muzyce. Zaznacze że w amplitunerze mam opcje wyboru pózniej podczas odsluchu lub ogladania filmów takie: Stereo ,Dolby D movie, Dolby D music, Dolby D cinema, arena, stadion, hall, Scrach Steero..

Jakie tutaj opcję zastosować odpowiednio dla filmu i dla muzyki?

Oraz przy okazji żeby nie zakładać tematu nowego podepnę tutaj pytanie:
    mam zdięcia nagrane na płycie jak miałem stare dvd ładnie ogladałem je na całym ekranie teraz wkładając je do BD mozna ogladać je ale nie są na całym ekranie, w opcjach też tego nie widzę, jedynie mozna powiekszyć ogladane zdięcie. Natomiast interesuje mnie jak zrobić zeby zdięcie było na całym ekranie jak kiedyś, wyswietla się tylko info o rozdzielczosci zdiecia 640x480.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Czyli do muzyki ustawiać PCM a do filmów Bitstream nieprzetworzone tak? Jesli Bitstream nieprzetworzone ustawie do muzyki tez to będzie źle czy nie odczuje róznicy?

W ampli dla filmów zostawiac DD Movie?? a dla muzyki Stereo? Czy Srach Stereo -jakoś tak tam pisze.

Reszte ustawien typu próbkowanie PCM, dynamiczna kontrola zakresu zostawiac bez zmian?
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Ustawiłem właśnie w opcjach BD to Bitstream nieprzetworzone i zatwierdziłem. Jednak przy każdym odpaleniu blu raya na ampli wyświetla sie HDMI 1 i przelatuje napis PCM, natomiast na BD ciągle jest ustawione juz Bitstream.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Mam filmy na dysku usb który podpinam BD ripy z dzwiękiem DTS lub ac3. Takie mogą być?

W amplitunerze ustawiam Dolby D Movie.

Tak Stereo daje do muzyki jedynie ale jest tez to Srach Stereo i wtedy leci dzwięk z 5 kolumn mimo wszystko że to Stereo, jak dam same Stereo to tylko z 2 duzych.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Zapomniałem dodać ze do BD podpinam zawsze dysk usb z filmami w formacie DTS lub ac3 jesli chodzi o dzwięk, więc na tym chciałbym sie skupić. Nie posiadam obecnie żadnej płyty BD. Zawsze filmy ogladam w wersji DTS lub ac3 z dysku
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Czyli dla filmów z DTS i ac3 ripowanych jakie ustawienia zastosować by było najkorzystniej?
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Hm ja oglądałem ustawione w ampli Dolby D Movie i jest rożnica w dzwięku i to dużo względem Stereo itd.. W podłączenie PC nie bawmy sie to inna bajka. Czyli jesli ugladam ten format co napisałęm to PCM zostawić tam czy dać ten Bitstream nieprzetworzone.

Oraz jak ktoś by mogł się odnieśc do tego:
    Oraz przy okazji żeby nie zakładać tematu nowego podepnę tutaj pytanie:
    mam zdięcia nagrane na płycie jak miałem stare dvd ładnie ogladałem je na całym ekranie teraz wkładając je do BD mozna ogladać je ale nie są na całym ekranie, w opcjach też tego nie widzę, jedynie mozna powiekszyć ogladane zdięcie. Natomiast interesuje mnie jak zrobić zeby zdięcie było na całym ekranie jak kiedyś, wyswietla się tylko info o rozdzielczosci zdiecia 640x480.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    więc ustawienia BD dla filmów z usb nie mają znaczenia- podsumowując?
    Wystarczy że na ampli dam Dolby D Movie i gra? Jakośc dzwieku jak na filmy ripowane jest dobra efekty są. Chyba że dla filmów z usb tak jak napisałeś kino domowe w tym podłączeniu co ja mam się nie sprawdza i efektów mimo wszystko brak?

Tak na płycie CD BD wiyswietla że 640x480 i jest opcja powieksz ale to kazde zdięcie podczas oglądania jest to podane w instrukcji ale nie ma opcji żeby był większe na ekranie 42 calowego TV a nie takie " malutkie". Stare DVD jakie posiadałem wywalało je na cały ekran tego tv
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Hm czyli DD movie nie stosowac i najbardziej żblizony efekt dostane przy Dolby pro Logic??

Taka wartośc maja zdięcia, chyba ze w aparacie jakoś ustawia się rozdzielczośc dla zdięc przy wykonywaniu. Czyli nic z tym nie zrobie?
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Czyli ze zdięciami lipa? stare DVD rozsciagało ten obraz na cały ekran tutaj się nie da chyba jednak??

Stosować Dolpy Pro Logic dla filmów- ostatecznie
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Myslałem że sztucznie obraz mozna powiekszyc w jakiś sposób.
    No wiem ale będe stosował ten Pro Logic skoro on taki w miarę uniwersalny. Natomiast dla muzyki Stereo.

Kupiłem Blu raya z tego względu że teraz jak go mam to mam okazję pozyczac płyty BD a dodatkowo moge ogladać zdięcia i odpalać płyty z muzyką, stare dvd już miało problemy z laserem.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Tak ma wejscie Lan
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    hm czytałem o tym, tyle że te playery co oglądałem nie miały napedów a jednak napęd jest mi od czasu do czasu potrzebny.

Sprawa internetu w TV jest taka że jedynie jeśli się u mnie do to po Wifi bo TV jest w innym pokoju niż router i komp więc kabel musiałbym ciągnąc przez prawie całe mieszkanie.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Wygląda to nieco inaczej u mnie: Mi osobiście taki player wystarczyłby. Natomiast są 2 sprawy, tata ma płyty cd z muzyką których chce słuchać, natomiast mama ma na płytach cd zdięcia ponagrywane i ciągle ta kolekcja się powiększa. Przy okazji czasem wpadnie jakaś płyta BD, więc jesli takie playery miały by napęd to wtedy kupowałbym go ale z tych co oglądałem był tylko bez napędów i wyglądało by to tak jak piszesz.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    aha niestety mam juz BD i teraz kolejną kasę wyrzucać na odtwarzacz to już będzie bezsensu.
    User removed account
    Level 1