Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić...

05 Sty 2013 14:49 10146 11
  • Poziom 25  
    Witam Panów (i Panie ;))
    Urządzenie wielofunkcyjne firmy ARGIA,
    typ:Argia 400 (podobno solidny silnik)
    (dwu kołowe),
    napęd załączany manetką: w tył i w przód
    Silnik: 4-sów / benzyna
    Jest taki problem.
    Odpalam go dodając troszkę na manetce gazu (połowę/ czasem pełen). do tego wyciągam (suwadło) rączkę znajdująca się w gaźniku, pod filtrem powietrza (taka beczułka).
    Traktorek ciężko odpala. Jak już za en-tym razem zapali to sukces ale:
    - odpala, pracuje przez ok.5-25 sekund i powoli gaśnie.
    Jak zdejmę filtr powietrza i przytkam dłonią wlot gaźnika to odpala.
    Żeby, pracował jako tako dużej to ręką/ płaską dłonią odsłaniam i przytykam wlot. I tak w kółko. :)
    Jak już odpali i robię wachlowanie ręka jakoś tam chodzi jak nie zgaśnie. Bywają momenty ze na chwilę się ustabilizuje ale znowu gaśnie.
    Na zdjęciach poniżej przedstawiam jak to urządzenie ogrodowe wygląda.
    Podobno produkowane / sprzedawane jest pod wieloma markami...

Prośba do Was o pomoc, co może być powodem?
    Może ktoś miał podobnie, od czego zacząć, co to może być?

p.s.
    dodam że jak już chodzi to nie kopci
    skąd wziąć jakąś instrukcje doi tego cuda, jakąś dokumentację?

Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić... Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić... Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić...

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Poziom 25  
    Rozebrałem gaźnik.
    Pokręciłem śrubką z boku gaźnika (ze sprężyną) i metodą prób i błędów doprowadziłem do tego że na ssaniu silnik działa/ chodzi ale jak dodam gazu to troszkę wejdzie na obroty i się wyłącza/ zdycha.

Jaką rolę pełni ta membrana gumowa?
    Czy to może być przyczyna że silnik pracuje tylko na wyciągniętym ssaniu? (po dodaniu gazu gaśnie)
    Czy taka gumowa membrana powinna tak być powyciągana?
    Czy wszystko jest jak trzeba? Ewentualnie gdzie taką kupić, od czego pasuje?
    Czy ta sprężyna może być zużyta, może ją rozciągnąć, czy taka podkładka powinna być jedna czy z obu stron sprężyny?
    Co to za gaźnik? (może podobny do czegoś)

zdjęcia gaźnika:
    Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić... Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić... Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić...
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/4100943700_1357490260.jpg]Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić...

[/url] Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić... Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić... Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić... Agria 400 traktorek, kosiarka, glebogryzarka, wozidło - gaśnie ciężko odpalić...
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ta gumowa membrana jest częścią pompki paliwowej ,to duże wybrzuszenie to
    membrana pompki a te dwa małe wycięcia to zaworki jak ta guma jest sztywna
    szczególnie na zaworkach to nie będzie ci ciągnąc paliwa .dlatego Na saniu zapali bo jest większe podciśnienie i paliwo pociągnie ze zbiornika ale bez sania to już nie da rady bo pewnie zaworki nie uszczelniają tych małych kanalików ,sprawdz czy nie ma
    gdzieś dziury w miejscu membrany.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Rycho T napisał:
    W moim odnośniku, jest sporo tańsza.

Witam
    Masz rację już anulowałem poprzednie zamówienie.
    Dla pewności zadzwoniłem i dogadałem się z Panem ze Sklepu który podałeś w linku i oczekuję na dostawę
    Jak zrealizują zamówienie (podobno środa/ czwartek) dostanę części, zamontuje, poinformuję szanowne Gremium o wynikach.

Dzięki i do usłyszenia ;)
    Pozdrawiam
    "serwek" :)

P.S.
    Swoją drogą warto wiedzieć że pasuje także do silnika: Agria 400
    Tak myślałem ze unifikacja będzie, tylko trzeba znaleźć odpowiednik
    Pan w sklepie internetowym pewnie dopisze do czego pasuje /zamiennik
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    A wiesz może co to jest za gaźnik?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witajcie
    Doszły części.
    Trochę to trwało dłużej niż Pan z firmy / sklepu deklarował ale przepraszał za nieprzewidziane problemy. Pełna komunikacja, żadnego lekceważenia. Bardzo miły i sympatyczny Sprzedawca tak więc sam sklep mimo długości realizowanego zamówienia - polecam !

Zamontowałem, złożyłem i działa ! :D

Jedyny problem to teraz regulacja.

Możecie pomóc? Jak postępować żeby wyregulować gaźnik?
    W tej chwili chodzi stabilnie ale jak dodam gazu / zmieniam manetką ustawienie zaczyna się albo dławić (zanim w ogóle wejdzie na obroty) albo kopci troszkę na czarno z tłumika.
    Z tego co widzę najważniejszym jest manipulator - śruba na sprężynie / z boku gaźnika.
    Jak ustawić, czy jest jakaś wyjściowa pozycja?
    Jaki, gdzie znaleźć punkt odniesienia?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto