Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz gaśnie podczas jazdy

09 Lut 2005 19:32 15163 7
  • Poziom 15  
    w pierwszej kolejnosci zapala sie lampka CHECK potem gasnie. Jakies podpowiedzi.
  • Poziom 2  
    Na 99% w twoim Matizie jest uszkodzony czujnik optyczny wałka rozrządu umieszczony w aparacie zapłonowym.Koszt takiego czujnika to ok 200zł.
  • Poziom 13  
    Witam
    Ja mialem to samo w UNO, w moim przypadku to byl silnik krokowy obrotow jalowych, nowy(do UNO) ok 500zl, ale nie zrazaj sie, to moze nie byc to...
    pozdr
  • Poziom 34  
    Skoro zapala się lampka no to i rejestruje się awaria jedź do gościa który ma interfejs zczyta uterkę i jesteś w domu .Po co szukać na piechotę i zgadywać.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Po co płacić komuś za odczytanie błedów komputerem skoro można je odczytać samemu. Wystarczy zewrzeć pin A i C w gnieździe gdzie podłacza się komputer przekręcić kluczyk w stacyjce i kontrolka CHECK zacznie mrygać pokazujać kody. Już kidyś umieszczałem na elektrodzie tabelke błędów tak więc powinno byći można sobie ją pobrać
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Moj Matiz zapala prawie bez problemow, czsem tylko pochodzi 20 s i zgasnie trzeba uruchomic go wtedy na "dwa razy". W momencie osiagniecia normalnej temperatury pracy zaczynaja sie problemy, przerywa kilkanascie razy w krotkim odstepie czasu zas potem moge jezdzic caly dzien bez problemu. Swiece i przewody wymienione. Najbardziej przychodzi mi na mysl uszkodzony czujnik optyczny lub jego zabrudzenie. Jeszcze nie robilem zczytywania kodow. Niepokoi mnie tylka ta systematycznosc problemu. Dzien w dzien to samo z dokladnoscia do 500 m ( droga do pracy). Chyba podczas nagrzewania czujnik optyczny szwankuje. Problem w tym ze ostatnio zrobilem reset komputera i nie zapala mi sie juz podczas tych "ekscesow" kontrolka "Check" jak wczesniej. Postanowilem wiec jedzcic nim az ponownie sie zapali i sprawdzic bledy. ALE.......jadac dzisiaj mialel po raz pierwszy problem takze dlugo po nagrzaniu........wiec nie wiem czy sie zdazy zapalic przed kompletna awaria.......i czy dojade do domu 32 km. !!!!!

Pomocy !
  • Poziom 10  
    koledzy, czy aby wyczyścić ten czujnik optyczny trzeba rozbierać na tyle, że potrzebne jest ponowne ustawianie zapłonu?