Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia - Centralny zamek nie reaguje na pilot

05 Jan 2013 16:27 29625 13
  • Level 9  
    Witam. Posiadam auto Skoda Fabia. Mam w nim seryjny centralny zamek. Zamek działa podczas otwierania i zamykania go kluczykiem jak i przyciskami znajdującymi się w drzwiach kierowcy. Lecz nie reaguje na pilot w kluczyku. Podczas wciskania guzika pilota tylko miga czerwona lampka w pilocie a w aucie nic się nie dzieje. Stało się to nagle więc pewnie nie była to wina baterii, choć ją wymieniłem na nową i sytuacja jest taka sama. W czym to może być wina?
  • Helpful post
    Level 29  
    Masz 2 piloty?

Spróbuj zaprogramować pilota, procedura jest na forum.
  • Level 9  
    Mam jeden pilot drugi kluczyk jest bez pilota a możesz podać link do tej procedury bo jakoś trudno znaleźć cokolwiek w tej dziedzinie
  • Level 29  
    Włącz zapłon(kluczyk bez funkcji pilota). Kluczyk przeznaczony do programowania umieść w zamku drzwi kierowcy. Drzwi kierowcy zablokuj ręcznie kluczykiem. Naciśnij jeden raz przycisk zablokowania lub odblokowania. Czekaj co najmniej 1s.
    Ten sam przycisk zablokowania lub odblokowania naciśnij jeszcze raz.
  • Level 9  
    jutro rano spróbuje i napisze jaki efekt uzyskam
  • Level 9  
    Włożyłem kluczyk do stacji zapłon uruchomiłem i włożyłem pilot do zamka zamknąłem i wcisnąłem guzik pilota po pierwszym kliknięciu coś 'pikło' w samochodzie ale nic po za tym po drugim kliknięciu wyjąłem kluczyk i próbowałem pilotem i nic
  • Level 42  
    Kto kazał uruchamiać silnik , wróż???
  • Level 9  
    mówiąc uruchomiłem zapłon miałem na myśli samo przekręcenie kluczyka aż się kontrolki zapalą. zrobiłem tak jak napisane było i nic
  • Level 11  
    Miałem kiedyś podobny problem tylko że w VW Passat 99r. Przyczyną byłya wilgoć i pośniedziałe kable w podłodze.
  • Level 29  
    Podepnij się np. vagiem i spróbuj zaprogramować.
  • Level 9  
    jeśli dobrze pamiętam fabi można ręcznie zaprogramować pilot, i fakt w fabi kable lubią gnić
  • Level 11  
    Musisz zobaczyć gdzie jest moduł komfortu i sprawdzić kable. Ja jak podłączyłęm vaga to wyrzucił mi jakiś błąd szyny danych no w każdym razie chodziło o kable. Jak się do nich dostałęm wzrokowo wyglądały ok, ale zacząłem pociągać za każdy z osobna i zaczęły sie rwać. Polutowałem połączyłem zabezpieczyłem i chula do tej pory i jestem jakieś 500zł do przodu.
  • Level 1  
    Witam wszystkich
    Podpinam się do tematu
    W moim samochodzie Skoda Fabia rok 2002 problem jest bardzo podobny
    Pożyczyłem auto teściowi jak wysiadł z samochodu i go zamknął z pilota obok stała taka sama skoda i gość otwierając pilotem swoje auto otworzył też moje
    Od tamtej pory nie działa zamykanie i otwieranie z pilota auto nie reaguje na pilot
    Podpinałem kompa ale nic nie pokazuje nie ma żadnych błędów, robiłem na nowo adaptacje kluczyków to też nie pomogło
    wyczytałem na tym forum o problemie które robi radio https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10877399#10877399
    Sprawdzałem w radiu piny w kostce ISO i na pozycji 7 mam napięcie pod stacyjkę a na poz 4 +12V odwrotnie niż na foto w załączniku
    radio ( nie jest oryginalne ) nie było ruszane nie wyciągane i w radiu wszystko działa
    wypiąłem całkowicie radio ale to nie pomaga już sam nie wiem co z tym może być :cry: załamka

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc
  • Level 9  
    Problem załatwiony. Wadą było podpięcie innego radia również nie orginalne jak wcześniejsze lecz to miało w okablowaniu zmostkowane kabel żółty i czerwony aby działało bez klucza. Było to oryginalnie zmostkowane lecz skoda zareagowała na to jako tryb awaryjny i że niby cały czas klucz zamieszczony jest w stacyjce nawet po jego wyjęciu przez to zmostkowanie które zlikwidowałem i po problemie. O tym trybie tak mi powiedział elektryk jak podpią się pod kompa jak ja to robiłem w domu to nie wyczytałem żadnego błędu nwm jakiś magik chyba z niego ;) i wszystko jest ok.