Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Miro FP155 - Brak Podświetlania i jaki Prawidłowy Tranzystor i Kondensator??

05 Sty 2013 18:25 1509 3
  • Poziom 8  
    Witam.....czytałem parę postów w tych działach ale tak szczerze to już pogubiłem się jaki ma być prawidłowy ten tranzystor i kondensator.
    W jednym poście zamiast uszkodzonego YB-033 polecają zamiennik tranzystora BCX56-10(w sklepie są po 1zł/szt) zaś w następnym już nie,ponieważ nie spełnia swojego zadania.
    A już w innym zamiennik tranzystora YB-033 na 2SK680A lub 2SK680 obydwa są niedostępne(brak na magazynie) lub cena kosmiczna
    I powstaje takie pytanko???
    jaki mogę użyć tranzystor do tego monitora?mam na myśli jego dostępność i cenę
    w moim mieście za naprawę chcą 100zł oraz koszta zakupu tych części więc postanowiłem sam naprawić ten monitor.Odlutowanie i przylutowanie WŁAŚCIWEGO na tyle dam rady......więc prosiłbym o pomoc......wdzięczny byłbym za odpowiedz
  • Poziom 8  
    witam......i dziekuje za zainteresowanie
    ale ja aż taki dobry z niemieckiego nie jestem i nic nie wywnioskowałem
    nadal pozostaje problem

Dodano po 37 [minuty]:

nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tego tekstu że on użył:
    2-uch Tranzystorów RN6002 NPN??????
    czy tranzystorów RN5002 NPN?????

Dodano po 1 [minuty]:

2-óch

Dodano po 44 [minuty]:

Jesli zaś chodzi o Tranzystor RN6002 to takowych nigdzie nie posiadają
    ale tutaj na forum znalazłem temat z zamiennikiem:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1457148.html

pierwszy to 2SA2040 niestety tego też nikt nie posiada
    oraz MJD32 tak ten posiadają na magazynach tutaj stronka:

http://pl.farnell.com/jsp/search/browse.jsp;j...ions=false&ref=globalsearch&_requestid=957006

lecz tu powstaje dylemat??ponieważ MJD32 posiada różne kąńcówki w nazwach i teraz jaki wybrać????
    jeśli wogólę dobrze zmierzam
  • Poziom 8  
    witam.......zakupiłem 2 tranzystory:
    2SC5707
    na którymś forum je polecali dotyczące tego monitora
    ale po rozebraniu obudowy i szukaniu oznaczenia YB033 ale niestety,NIC takiego nie znalazłem
    więc kto mi pomoże????

Dodano po 19 [minuty]:

do dałem zdięcie tej płyty
    proszę o zainteresowanie tym tematem....byłbym z góry wdzięczny

Jak zrozumiałem - zakładasz temat a nawet nie otworzyłeś monitora wcześniej? Jeszcze parę podobnych postów i temat poleci do kosza.
    Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

otwierałem monitor wcześniej 3 razy i doszukiwałem się tych tranzystorów,zimnych lutów,poprawiałem wejścia do gniazd itp ale to nic nie pomagało więc otworzyłem temat na forum ale i tak nikt nie chce pomóc dlatego że napisałem o tym że,, Chyba sobie z tym poradze,, i to mnie wyeliminowało z pomocy od innych

Dodano po 7 [minuty]:

ja za każdym razem najpierw czytam na temat danej usterki a jeśli sobie z tym nie radze to odwołuje się o pomoc na forach
    od samego początku nie mogłem doszukać się YB033
    najwidoczniej ktoś już wcześniej je wymienił na inne bo monitor zakupiłem 2 miesiące temu jako używany

Dodano po 11 [minuty]:

a zdięcia w taki sposób co podałeś nie chce mi ładować,zatrzymuje się na 17% i error
    to wkącu dodałem je z downloadu
    nawet lepiej dlatego gdyż osoba zainteresowana pomocą,pobiera obrazek,edytuje w programie i wskazuje miejsce z tranzystorami i wlepia ponownie zdięcie na forum