Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WHIRLPOOL ADP 7442 A+ 6S IX - Zmywarka zatrzymuje się podczas pracy

malwina435 05 Sty 2013 18:38 4251 8
  • #1 05 Sty 2013 18:38
    malwina435
    Poziom 7  

Witam. Od 2 miesięcy używam owej zmywarki. Zawsze pracuje na programie 5. Już drugi raz zmywarka przerywa pracę w okolicy 45 minuty do końca mycia. Wtedy na wyświetlaczu pojawia się napis e1-e6. Program trzeba powtarzać od nowa.
    Tu moja gorąca prośba o wytłumaczenie przyczyny tego problemu.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 8
  • #2 05 Sty 2013 19:16
    movzx
    Poziom 39  

malwina435 napisał:
    Tu moja gorąca prośba o wytłumaczenie przyczyny tego problemu.
    Sprawdź czy masz dobrze podłączony wąż do kanalizacji - jeśli będzie za nisko to woda będzie uciekać.
    Sprawdź czy grzeje wodę i czy po przerwanym programie nie ma dużo piany w środku.

0
  • #3 05 Sty 2013 19:46
    malwina435
    Poziom 7  

Wąż raczej jest dobrze podłączony, woda też się grzeje.
    Natomiast jeśli chodzi o pianę to rzeczywiście, w trakcie przerwania programu jest dużo piany w zmywarce.
    Zapomniałem też dodać, iż często tabletka nie jest zużyta do końca.

0
  • #4 05 Sty 2013 19:52
    movzx
    Poziom 39  

Możesz spróbować zmienić tabletki, a najlepiej (dla kieszeni i zmywarki) jest "przesiąść się" na proszek.
    Przy małym załadunku naczyń tabletki mogą się mocno pienić i zmywarka głupieje.
    Używasz dodatkowo nabłyszczacza?

0
  • #5 05 Sty 2013 20:12
    malwina435
    Poziom 7  

Więc tak. Zmywarka jest zawsze solidnie załadowana (oczywiście z rozsądkiem tak żeby naczynia nie wadziły w pracy). Nabłyszczacza też używam.
    Więc mimo wszystko zmywarka wyłącza się przez nadmiar piany?

Jeszcze jedno. Zrobiłam wywiad w rodzinie:) i okazuje się, że raz lub 2 był dolewany nabłyszczacz mimo tego, że zmywarka o to nie prosiła (nie świeciło się powiadomienie o braku płynu). Może ktoś wlał za dużo płynu i zmywarka miała nadmiar piany? Tylko zgaduję i szukam przyczyny według Twoich wskazówek.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Sty 2013 20:53
    movzx
    Poziom 39  

malwina435 napisał:
    Może ktoś wlał za dużo płynu i zmywarka miała nadmiar piany?
    Rozlany nabłyszczacz "ujawni" się raczej w okolicy początku programu.
    Podobnie będzie jeśli klapka nabłyszczacza nie jest szczelnie zamknięta lub do zmywarki dostanie się w jakiś sposób płyn do naczyń.

Na początek ustaw dozowanie nabłyszczacza na 1 lub 2 (przy tabletkach właściwie nie jest konieczny). Sól zawsze powinna być.
    Jeśli nie pomoże to spróbuj poużywać proszku. Nie zdradzasz jakie są teraz tabletki.

0
  • #7 05 Sty 2013 21:30
    malwina435
    Poziom 7  

Mam tabletki OXO. Może faktycznie nie jest konieczny nabłyszczacz. Spróbuje w takim razie zastosować Twoje rady jak i proszku.
    Bardzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.

0
  • #8 15 Mar 2014 14:15
    nati0208
    Poziom 1  

Witam
    ja mam inny problem z ta zmywarką. Świeci się światełko od nabłyszczacza pomimo tego że jest wlana odpowiednia ilość nabłyszczacza. Nie wiem co robić czy dać do serwisu czy sama mam coś kombinować. Dzieje się już tak od miesiąca.

2
  • #9 15 Mar 2014 15:32
    movzx
    Poziom 39  

Jeśli na gwarancji to oddać do serwisu. Jeśli nie - kontrolować/dolewać nabłyszczacz co jakiś czas i się nie przejmować.

0