Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwer plików - jak stworzyć, co potrzebne?

Karus0620 05 Jan 2013 18:39 1737 12
    Karus0620
    Level 8  
    Witam. Mam takie pytanie o serwer plików gdyż chciałbym stworzyć takowy, z tym że:
    1. czego potrzebuje?
    2. chciałbym by to nie tylko był serwer łączący komputery w sieci lokalnej na zasadzie wrzucam coś do ikonki ‘dysk N’ na pulpicie i wszyscy mają do tego dostęp ale także bym miał do tego dostęp z każdego miejsca za pośrednictwem internetu, coś typu wirtualna chmura, wpisuje adres ip i hasło i mam, da się tak w ogóle?
    Z góry dziękuje za info i pozdrawiam ;)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Karus0620 wrote:
    . chciałbym by to nie tylko był serwer łączący komputery w sieci lokalnej na zasadzie wrzucam coś do ikonki ‘dysk N’ na pulpicie i wszyscy mają do tego dostęp ale także bym miał do tego dostęp z każdego miejsca za pośrednictwem internetu, coś typu wirtualna chmura, wpisuje adres ip i hasło i mam, da się tak w ogóle?

Wszystko zależy czy masz dostęp do publicznego IP na twoim routerze. Najprościej postawić jakiegoś FTP np, FileZilla
    Karus0620
    Level 8  
    1. A jak to sprawdzić?
    2. Czego wtedy będę potrzebował by postawić taki serwer i jak to zrobić?
    jimasek
    Karus0620 wrote:
    1. A jak to sprawdzić?

Sprawdzić na WAN-ie routera lub karcie sieciowej w komputerze. Nie wiem jak masz dostarczony ten internet.

Karus0620 wrote:
    2. Czego wtedy będę potrzebował by postawić taki serwer i jak to zrobić?

Pobrać aplikację z sieci i skonfigurować serwer (katalogi i dane dostępowe).
    Karus0620
    Level 8  
    A mógłbym prosić o jakieś szczegółowe instrukcje jak to sprawdzić i jak stworzyć ten serwer? :D
    jimasek
    Karus0620 wrote:
    A mógłbym prosić o jakieś szczegółowe instrukcje jak to sprawdzić

Nie mam podstawowych informacji o twojej sieci więc jak sobie to wyobrażasz?

Karus0620 wrote:
    jak to sprawdzić i jak stworzyć ten serwer?

Link.
    Karus0620
    Level 8  
    Podstawowe informacje: dostawca to cyfrowy polsat
    router-edimax LT-6408n
    Jakich jeszcze informacji potrzebujesz?
    jimasek
    Karus0620 wrote:
    dostawca to cyfrowy polsat

Uuu to niestety nic nie zrobisz, usługa ci nie pójdzie poza twoją siecią. Cyfrowy Polsat blokuje ruch z wewnątrz do hosta czyli do ciebie z zewnątrz.
    Karus0620
    Level 8  
    Czyli nie dam rady nawet zamontować prostego serwera by wymieniać pliki w sieci lokalnej z innym kompyterem
    jimasek
    Quote:
    usługa ci nie pójdzie poza twoją siecią

Pisałem że poza twoją siecią, na lokalu możesz robić sobie co chcesz.
    Karus0620
    Level 8  
    a jakaś instrukacja jak zrobić taki serwer?
    jimasek
    Przecież dostałeś link-a w moim poście numer 6.
    wampirek
    Level 18  
    o do Polsatu cyfrowego ale jest małe al jedna jest metoda żeby to obejść ale udział mogą w tym brać maksymalnie 5 stanowisk( w tym serwer plików) a mianowicie istalacja oporgramowania hamachi na tych kompach co maja miec dostep do serwera plików oraz na samym serwerze plików ja mam tak zrobione na serwerze u sieie który mam postawiony na linuxie ubuntu sever 12.04 lts