Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Agria 5500 - zanik mocy w czasie pracy

grzes19911 05 Jan 2013 18:49 3861 10
    grzes19911
    Level 8  
    Witam,od kilku lat jestem posiadaczem kosiarki listwowej Agria 5500 moc 5,5 kw. Kosiarka pali za pierwszym szarpnięciem, posiada normalną moc i dźwięk pracy jednak gdy wjeżdżam w trawę kosiarka dusi się, szarpie i w końcu zgaśnie. Gaźnik został przeczyszczony, sprzęgło sprawdziłem jest ok. Maszyna nie pobiera oleju ma kompresję. Co może być powodem zaniku mocy w trakcie pracy? Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    grzes19911
    Level 8  
    Jest to silnik MAG-a
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    grzes19911
    Level 8  
    model silnika to MAG 1029-SRL x 96

Dodano po 2 [minuty]:

mniej wiecej kojarze o co chodzi .Pewnie Pan ma racje bo praca silnika czasami ma falisty rytm przyspiesza i zwalnia
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    grzes19911
    Level 8  
    Chodziło o tą sprężynkę z pierwszego zdjęcia. Dodanie gazu manetka powoduje ruch sprężynki a następnie reakcje przepustnicy w gaźniku.

czyli z tego co Pan zaznaczył to naprawa nie obejdzie się bez rozkręcania silnika w proszek?

Proszę się nie denerwować ale z mechanika mam mało wspólnego, czasami lobię się w to pobawić, a z tą kwasiarką nikt mi nie może pomóc.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    grzes19911
    Level 8  
    Witam Pana ponownie i chciałbym podziękować kosiarka już jest na chodzie. Wadą była zacinająca się dźwigienka regulatora, która wychodzi z silnika i łączy się z gaźnikiem. Kosiarka skosiła dzisiaj ok 0,5 ha trzcinowiska i działała bez zarzutu. Dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam.