Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Agria 5500 - zanik mocy w czasie pracy

05 Sty 2013 18:49 3282 10
  • Poziom 6  
    Witam,od kilku lat jestem posiadaczem kosiarki listwowej Agria 5500 moc 5,5 kw. Kosiarka pali za pierwszym szarpnięciem, posiada normalną moc i dźwięk pracy jednak gdy wjeżdżam w trawę kosiarka dusi się, szarpie i w końcu zgaśnie. Gaźnik został przeczyszczony, sprzęgło sprawdziłem jest ok. Maszyna nie pobiera oleju ma kompresję. Co może być powodem zaniku mocy w trakcie pracy? Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Jest to silnik MAG-a
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    model silnika to MAG 1029-SRL x 96

Dodano po 2 [minuty]:

mniej wiecej kojarze o co chodzi .Pewnie Pan ma racje bo praca silnika czasami ma falisty rytm przyspiesza i zwalnia
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Chodziło o tą sprężynkę z pierwszego zdjęcia. Dodanie gazu manetka powoduje ruch sprężynki a następnie reakcje przepustnicy w gaźniku.

czyli z tego co Pan zaznaczył to naprawa nie obejdzie się bez rozkręcania silnika w proszek?

Proszę się nie denerwować ale z mechanika mam mało wspólnego, czasami lobię się w to pobawić, a z tą kwasiarką nikt mi nie może pomóc.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Witam Pana ponownie i chciałbym podziękować kosiarka już jest na chodzie. Wadą była zacinająca się dźwigienka regulatora, która wychodzi z silnika i łączy się z gaźnikiem. Kosiarka skosiła dzisiaj ok 0,5 ha trzcinowiska i działała bez zarzutu. Dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam.