Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra PW 3015. Jeden kanał gra bardzo cicho.

09 Lut 2005 19:49 2828 18
  • Poziom 10  
    mam UNITRE pw 3015 lecz dział mi jeden kanał i to bardzo głośno (lewy)
    a drugi kanał gra bardzo cicho i same wysokie tony (prawy)
    musze ustawiś głośność na 8 pozycje by wogóle usłyszeć coą w prawym kanale. wymieniłem nawet już wszytkie bezpieczniki i nadal tak jest. szkoda mi tego wzmacniacza bo gra głośno (na tym jednym kanale) no i bardzo czysto.
  • Pomocny post

Poziom 26  
    wiesz z tego co mowisz jezeli slychac cos w tym prawym kanale a nie pali ci bezpiecznikow to koncowka mocy moze byc dobra zas problem moze polegac na zlym podlaczeniu tego wzmacniacza do zrodla sygnalu np ; zly lub uszkodzony kabel wtedy glos cichy w nim bierze sie z przesluchow miedzy kanalami .... jezeli to sprawdziles juz i tak nie jest sprobuj wewnątrz zlokalizowac wejscia koncowek mocy i podac tam jakis wspolny sygnal np z lewego kanalu przedwzmacniacza i jak oba beda graly to uszkodzone cos w przedwzmacniaczu lub nawet potencjometr .... jezeli nie beda graly oba zabierz sie pytajac na forum za naprawe prawej koncowki mocy .... ale z tego co mowisz wynika ze koncowka dobra tylko nie dostaje sygnalu.. pozdrawiam
  • Serwisant
    Wzmacniacz PW3015 ma bebechy od PW8010 i pasuje na 100%
  • Poziom 10  
    słuchaj adammc a ty masz może schemat tego wzmacha???
    ja bym bardzo prosił o schemacik to było by mi dużo łatwiej

Dodano po 3 [minuty]:

TOMI zgadzam sie z tym że pasują bebechy ale to mi nic nie da bo niemam bebechów od pw 8010
    ale mam od niego schemat to bedzie ten sam ja sadze że beda inne oznaczenia i tak bedzie lipa
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    gruby666 napisał:
    ... a ty masz może schemat tego wzmacha???
    ja bym bardzo prosił o schemacik to było by mi dużo łatwiej

Schemat został wysłany na e-mail
  • Poziom 10  
    tomi miałeś rację jest to przedwzmacniacz.. wiesz może co zrobić z tym dalej może coś wymienić albo coś żeby nie oddawać do mechanika bo skasuje majątek

Dodano po 47 [minuty]:

sory
    pomyliłem sie nie miało być tomi tylko adammc

------------------------------------------------------------------------------
    czy ktoś może wie co zrobić jak prawa końcówka morzymuje sygnału od przedwzmacniacza.
    ale lewa gra dobrze i dostaje sygnał. co bym musiał wymienić????

---------------------------------------------------------------------------------
    2 posty scalono
    j.
  • Poziom 35  
    jeżęli prawa końcówka nie otrzymuje schematu z przedwzmaka to przede wszystkim sprawdz połaczenia czxy ze żródła idzie sygnał do przedwzmaka

najlepiej zewrzyj wescie potencjometru kanału lewego i prawego jak zaczną grać oba to to znaczy zę walnięty przedwzmacniacz jak nie to końcówka mocy
  • Poziom 10  
    słuchaj ja wiem że przedwzmacniacz jest coś kopnięty ale jeden kanał gra a drugi nie no jak podłaczyłem kabel od wyjścia przedwzmacniacza do końcóki mocy tej co niby niegra to działało więc końcówka jest dobra. ja sadze ze to moze byc coż z jakim kondensatorem w przedwzmacniaczu. bo ten przedwzmacniacz ma dwa osobne wyjscia na końcówki mocy no i wszystkie kondensatory i inne badziewia sa tak jak by skopiowane i umieszczone obok.

• Poziom 26  
    a mozesz skozystac z metody prostej ustaw dosc duze wzmocnienie ale ostroznie i dotykajac przy pomocy czegos metalowego w reku(nie dotykaj przy tym masy) jadąc od wejscia koncowki w strone preampa zlokalizujesz do kad dochodzi sygnal .. jak dotykasz to powinnien byc w glosniku przydzwiek ale uwazaj nie dotykaj przy tym wyjscia ani glosnika by nie zrobic sprzężenia .... mozesz badac i porownywac na podstawie tego dobrego kanalu .. bo w gruncie rzeczy preamp tez moze byc dobry a robote moze robic potencjometr lub nawet przelacznik wejsc ... a cos ci tam odpisalem na poczte ale chyba to samo..
  • Poziom 10  
    spoko adammc. już sygnał go końcówki dochodzi jest juz dobrze. tylko ten prawy kanał gra troche ciszej niewiem dlaczego. lecz jak wyreguluje balansem to jest ok balans musze ustawić tak na 1,7 z 5 możliwych wtedy jest równo.

• Poziom 26  
    spoko najpierw sprawdz czy galka jest dobrze nalozona na potencjometr tzn czy jest na srodku ... a sprawdz czy potencjometr od balansu nie byl wymieniany bo jak byl mogl ktos zalozyc zly ma byc m+n taki symbol obok wartosci jak jest polski jak nie to ten symbol idzie w las
    a jak byl wymieniany to upewnij sie czy jast dobry ..a jak to nie to to hmm przejzyj ustawienia podkówek w obu kanałach od wzmocnienia ... moze to tez byc wina jakiego kondensatora miedzy koncówka a przedwzmacniaczem
  • Poziom 10  
    jeszcze odkryłem że jak włączeLOUDNESS to działaja równo, a potencjometr jest orginalny i gałka jest nałożona prawidłowo

• Poziom 26  
    obejzyj dokladnie ten wylacznik i tam przy potencjometrze oprocz 6 koncowek sa jeszcze 2 odczepy po drugiej stronie potencjometru to jest do loudness do tego sa podpiete jakies kondensatory i cos tam pewno jeszcze sprawdz te elementy ewentualnie wymien bo skoro z loudness jest rowno to wszystko wskazuje na okolice tego potencjometru i wylacznika .. powodzenia
  • Poziom 10  
    ok wszystko dział już jak należy...
    lecz teraz potrzebuje zwiększyć jego moc wyjściową z 2x15 wattów do conajmniej 2x45 wattów.
    co bede potrzebował i co bede musiał zrobić??

Dodano po 14 [minuty]:

zapraszam wszystkich którzy chcą sie wypowiedzieć na temat jak zwiększyć moc tego wzmacniacza na mój drugi temacik pt: jak przeprowadzić poprawnie tunning???
  • Serwisant
    W tej obudowie nie zmieścisz takiego trafa jak trzeba. Zamiana tafa na takie 150W to podstawa, a PW jest niziutki że aż strach. Kiedyś wyciągnąłem z niego 2x28W i to wszystko. Chyba że zdobędziesz toroida obniżonego 2x25V.
  • Poziom 10  
    no masz racje. doszedłem do wniosk że jednak jak bedzie taka duz potrzeb ato sobie kupie jakiś inny
    może diorke ws 502
  • Serwisant
    Jak chcesz się pobawić, to do tuningu polecam Diorę WS442, WS432. Miejsca jest na tyle że starczy na upchanie 2x150W z wentylatorkiem. Podobne wymiary ma PW7010 i klony jego. Co prawda jest więcej przerabiania no i nieco gorszy wygląd.
    Jednak jak zaczynasz przygodę z elektroniką to na razie się ucz na prostszych urządzeniach i dużo czytaj. :wink:
  • Poziom 10  
    no w tym przypadku masz racje ale sadze ze najlepszym rozaiazaniem bedzie zakup diory ws 502