Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz - nie działa na benzynie

05 Sty 2013 19:02 5949 30
  • Poziom 26  
    Witam.
    Proszę o pomoc związana z matizem. Nie chce on współpracować z benzyną, natomiast na LPG jest wszystko było w porządku przez kilka miesięcy do dnia dzisiejszego. Do tej pory wymieniłem kompletną listwę wtrysków, filtr paliwa, oraz pompkę paliwa. Na chwilę obecną wygląda to w ten sposób, że słychać pracę pompy i podaje ona benzynę. Po wykręceniu wtrysków i kręceniem rozrusznikiem benzyna z wtryskiwaczy jest rozpylana. Natomiast nie skutkuje to pracą silnika. Gdzie jeszcze można szukać przyczyn problemu i jak sobie z nim poradzić? Dziękuje za pomoc
  • Poziom 25  
    Jeśli paliwo wtryskują to odłącz przewód od lpg bo być może podaje ci dwa paliwa naraz.
  • Poziom 26  
    Wystarczy zakręcenie butli?
  • Poziom 22  
    wystarczy ;-) możesz też odłączyć przewod od elektrozaworu ;-)
  • Poziom 26  
    A więc w skrócie na chwilę obecną. Silnik popracuje chwilę na benzynie i nie wkręca się na obroty po czym gaśnie. Tak samo jest na LPG. Na chwilę aby sprawdzić czy nie są podawane dwa rodzaje paliwa (benzyna i gaz) odłączyłem z zasilania sterownik do gazu (było to dla mnie najprostsze rozwiązanie) lecz samochód dalej nie działał na benzynie w należyty sposób.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Świece, Kable, Kopułka, Palec były sprawdzane ??
    Kody migowe też ? Jakieś błędy wykazane?
    Próbowałeś czegoś psiknąć do dolotu?
  • Poziom 26  
    Świece, oraz kable są nowe. Problem dotyczy już samej benzyny. Na gazie już jest wszystko w porządku. Po przełączeniu na paliwo silnik działa tylko na wolnych obrotach i to też nie zawsze.
  • Poziom 11  
    Witam może pomogę sprawdzi czy filtr paliwa jest drożny jeśli tak to sprawdź ciśnienie w układzie paliwowym a najbardziej skup się na wszelkiego rodzaju przewodach podciśnieniowych i szczelności układu powietrza filtr kolektor.

Dodano po 1 [minuty]:

Ciśnienie w układzie z tego co pamietam powinno wynosić 3.5 atm.
  • Poziom 26  
    Filtr paliwa jest drożny. Nawet wymontowałem go i wstawiłem kawałek rurki zamiast niego. Nie mając możliwości zmierzenia ciśnienia na pompie paliwa kupiłem i wymieniłem ją na nową. Nie przyniosło to jednak efektu.
  • Poziom 11  
    Czy na zimnym lub ciepłym silniku jest różnica.chodzi oczywiście o pracę na benzynie ?
  • Poziom 43  
    nece616 napisał:
    Po wykręceniu wtrysków i kręceniem rozrusznikiem benzyna z wtryskiwaczy jest rozpylana

Jak rozpyla , każdy osobno czy wszystkie razem?

Dodano po 3 [minuty]:

nece616 napisał:
    Silnik popracuje chwilę na benzynie i nie wkręca się na obroty po czym gaśnie. Tak samo jest na LPG

Więc masz problem z iskrą.
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie masz do wym aparat tylko zwróć uwagę bo były dwa rodzaje .ps.ale pisałeś że na gazie silnik pracuje dobrze?
  • Poziom 26  
    Wtryski rozpylają osobno. Na gazie działa już w porządku problem z gazem był spowodowany moim nie dopatrzeniem, które już usunąłem. Nie ma różnicy czy silnik jest ciepły czy zimny w kwestii benzyny.
  • Poziom 26  
    Udało mi się odczytać błędy błyskowe. Są to błędy 1500, 1620, 1510. Samochód bez klimatyzacji.
  • Poziom 14  
    Ściągnij kolego klemę minusową na jakieś 5 minut, załóż i zobacz czy pomogło.
  • Poziom 11  
    Może benzyna "lipna" mialem kiedyś taki przypadek z punto. Po nalaniu innej pracowa prawidlowo. Regulator ciśnienia na listwie sprawdź..
  • Poziom 26  
    Pozostał tylko kod 1500. Paliwo wymieniłem dwa dni temu. Tzn wylałem całe stare ze zbiornika i zalałem świeżym na dużej sieciowej stacji. Problem jednak pozostał w dalszym ciągu. Auto pracuje kilka sekund na benzynie i po wciśnięciu pedału gazu gaśnie.
  • Poziom 11  
    Ciśnienie z listwy nigdzie ci nie ucieka? Może gdzieś nieszczelność
    Może immobilizer,jakieś inne odcięcie elektroniczne, alarm? Sprawdź masy na silniku
  • Poziom 26  
    Listwę założyłem od innego matiza. Więc wydaje mi się, że można ją wykluczyć. Co prawda została zakupiona przez allegro i nie jestem w stanie określić jej historii ale wydaje mi się sprawna. Alarm odpiąłem jakiś czas temu i nie pamiętam czy miało to jakiś wpływ na prace samochodu. Alarm nie przeszkadza w tym, że samochód działa na LPG?
  • Poziom 11  
    Zależy jakie mial odcięcie i co odcinal.

Dodano po 6 [minuty]:

TPS - czujnik polożenia przepustnicy. Nic więcej nie przychodzi mi do glowy
  • Poziom 43  
    Jest kilka opcji, na początek sciągnij czujnik temperatury silnika 2 pinowy i zapal na PB.
  • Poziom 26  
    Jest to II generacja. Zastanawiam się nad czujnikiem ciśnienia paliwa przeglądając inne posty i tematy z elektrody. Nie wiem jednak gdzie się on znajduje. Wtryski nie robią mgiełki tylko normalnie leją paliwo strumieniem. Udało mi się też podpiąć zasilanie alarmu lecz problem pozostał.
  • Poziom 19  
    nece616 napisał:
    Pozostał tylko kod 1500.

Ten kod będzie zawsze w aucie bez klimatyzacji.
  • Poziom 43  
    Matiz nie ma żadnego czujnika paliwa, regulator cisnienia paliwa ma w baku tak jak i pompke.
    Skoro na przewodzie jest ciśnienie to powinien palić.

Wtryski mają wszystkie razem się załczać. Full grup to jest.
  • Poziom 26  
    Czyli kupiłem uszkodzone wtryskiwacze?
  • Poziom 43  
    Fajnie się czytało ale podjedz do elektryka niech to ogarnie, przynajmniej unikniesz dodatkowych niepotrzebnych kosztów.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam ponownie zwracam uwagę że pare porad jest ok ale wczoraj pytałem o pompe paliwa napisałeś że wymieniłeś na nową mimo wszystko radzę sprawdzić ciśnienie bo jeśli będzie zby małe silnik będzie pracował ale tylko na wolnych obrotach. Życzę Powodzenia.
  • Poziom 26  
    Możecie mi poradzić gdzie znajduje się czujnik/regulator ciśnienia paliwa w tym samochodzie? Chodzi mi o ten element Link

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

No nic udało mi się go znaleźć. Znajduje się on na pompie paliwa zanurzonej w bak. Po próbie przełożenia go na inny nie przyniosło to jednak dalej efektu.
  • Poziom 26  
    Panowie kupiłem drugą nowa pompę paliwa (podobno oryginał KAUFUSA) i problem się sam rozwiązał. Widać nie zawsze co nowe jest dobre. Dziękuje za pomoc!