Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp dv2000 - Po formacie nie instaluje sie Windows

05 Sty 2013 19:26 2124 29
  • Poziom 9  
    Witam . Mam wielki problem . Mianowicie, nie mogłem zainstalować windows xp na laptopie . Laptop działał na Windows 7.Więc sformatowałem cały dysk C, na którym znajdowało sie wszystko . Teraz nie mogę uruchomić i tak instalatora od windowsa.Wy¶wietla mi się żebym sprawdził czy znajduję się dysk twardy. na dysku zewnetrznym jest on odczytywany, więc już sam nie wiem . Prosze o pomoc
  • Poziom 15  
    Czy dysk twardy jest widziany w bios?
  • Poziom 9  
    jak to sprawdzic ?
  • Poziom 15  
    Trzeba wej¶ć w bios i zobaczyć, czy jest widziany dysk twardy, jeżeli będzie widziany to będzie się wy¶wietlał model dysku. W zał±czonym obrazku jest przykład dysków widzianych w biosie.
  • Poziom 9  
    jest cos takiego ? Hp dv2000 - Po formacie nie instaluje sie Windows
  • Poziom 15  
    To nie tutaj, w innej zakładce musi być.
  • Poziom 9  
    robie test dysku wiec niby go wczytuje Hp dv2000 - Po formacie nie instaluje sie Windows
  • Poziom 9  
    skończyło oto wynik
  • Poziom 15  
    A możesz wrzucić fotkę tego komunikatu co wyskauje podczas instalacji?
  • Poziom 9  
    teraz nie moge uruchomic odrazu zeby instalacja sie rozpoczeła nie wiem dlaczego . ale pojawia mi sie to : Hp dv2000 - Po formacie nie instaluje sie Windows
  • Poziom 15  
    Z czego jest przeprowadzana instalacja? usb czy płyta?
  • Poziom 15  
    Wył±cz komputer po uruchomieniu wci¶nij klawisz esc, powinno pojawić się boot menu z wyborem urz±dzenia z którego komputer ma bootować.

Dodano po 4 [minuty]:

Wg mnie najlepiej installowac z pendrive, poniewaz eliminuje się błedy jak usterka napędu, b±dĽ płyty. Można skorzystać z darmowego narzędzia http://windows-7-usb-dvd-download-tool.softonic.pl/ i zrobić taiego pendrive.
  • Poziom 9  
    ale wczesniej mi sie odtwarzało z płyty teraz jako¶ nie moge
  • Poziom 15  
    A jak z tego boot menu nacisniesz zeby bootowal z plyty to tez nie robi tego?
  • Poziom 9  
    no nie chce
  • Poziom 15  
    No to bym tutaj szukał błędu ten komunikat mógł dotyczyć płyty lub napędu, a nie dysku.
  • Poziom 9  
    ale wczesniej wszystko bylo dobrze. odtwarzalo mi instalke windowsa ale nie chcialo sie zainstalowac
  • Poziom 15  
    Być może masz zanieczyszczony napęd w laptopie lub uszkodzon± płytę dvd. Możesz spróbować przeczy¶cić delikatnie oczko (soczewkę) w napędzie.
  • Poziom 9  
    wyj±ł pamięć ram chociaż były 2 i od tego czasu

Proszę poprawić błędy pisowni (zdania zaczynamy z wielkiej litery) w swoich wypowiedziach. [DriverMSG]
  • Poziom 9  
    mam tak i nadal nie rusza z CD
  • Poziom 15  
    Zrób jak pisałem instalke z usb.
  • Poziom 9  
    ale ja chce zainstalowac xp nie 7
  • Spec od komputerów
    PXE booting to bootowanie z sieci LAN. Ustaw w biosie na Disabled. Pozbędziesz się komunikatu jak na obrazku.
  • Poziom 9  
    Uruchamia mi się już z CD . i co teraz jak instaluje windowsa wy¶wietla mi się taki komunikat że nie widzi dysku na którym ma być zainstalowany system
  • Poziom 11  
    Próbowałem z pendriva, CD i już chciałem się poddać ale okazało się, że w przypadku tego laptopa wystarczyło kilkana¶cie minut szukania rozwi±zania w sieci kiedy instalator szuka dysku... Ja przeczytałem ten w±tek i rzuciłem okiem na ten z wcze¶niejszego posta a instalator dysk znalazł.
    Zaskakuj±ce rozwi±zanie ale nowy XP na dysku jest.