Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MG5250, błąd B200 .

05 Jan 2013 16:43 15807 6
  • Pupil
    ja mam takie błędy, mam w drukarce MG5250, błąd B200, więc przeszedłem w tryb serwisowy i włączyłem program canon service tool v2000, i jak w nim chcę wejść w jakąś funkcję no w Main to pojawia się cod 009 to chyba oznacza to "E009 The rated voltages of the power supply and the fixing unit do not" że jakieś napięcie, może dlatego w drukarce śmierdzi jakby się coś przypaliło z kabelków,
    a w opcji Other pojawia się błąd np Print (cos tam :p) 002 "E002
    The fixing temperature does not reach a specific temperature due
    to a fault in the thermistor or the heater, etc.
    e.g) The fixing temperature does not go up to 190°C degrees
    within 5 min after reaching 70°C degrees"
    Najpierw myślałem ze to wina głowicy ale ją wyczysciłem i dalej to samo, chyba musza ją oddać do serwisu bo już mam po gwarancji, zasilacz rozbierałem i tam nic dziwnego i smierdzacego nie zauwazylem, czyli to cos w srodku mogło się przypalić,
    chyba że ten program nie obsluguje mojej drukarki dlatego nic nie moge sprawdzić programem.?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • Pupil
    hmm czyli kupić nową taką samą albo podobną żeby w razie uszkodzenia części można by było wymienić z starej, jakby naprawa kosztowałaby do 250zł to jeszcze się opłaca, muszę sprawdzić po serwisach ile biorą za diagnozę problemu, czemu drukarka nie działa, wtedy będę wiedział co jest zepsute
  • Helpful post
    User removed account  
  • Pupil
    kupiłem już drukarkę taką samą na rok gwarancji na fakture :p, i do niej włożyłem głowicę z zepsutej drukarki i pojawiał się ten sam błąd B200, to z powrotem włożyłem nową głowicę do nowej drukarki i działa, więc chyba tylko głowica poszła? jeszcze nowej nie wsadzałem do starej drukarki.
  • User removed account  
  • Pupil
    Tak wiem, ale też ryzykowne jest wsadzanie nowej głowicy do zepsutej drukarki, nie chciałem na poczatek od razu ryzykować ostatnią dobrą głowicą.