Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać kierunek i wydział na PWr?

05 Sty 2013 19:42 4455 2
  • Poziom 11  
    Witam, w tym roku będę zdawał maturę no i muszę wybrać jakiś kierunek studiów. W grę wchodzi raczej tylko Politechnika Wrocławska, gdyż mieszkam blisko Wrocławia.
    Trochę o mnie: chodzę do klasy maf-fiz, z fizyki dobrze mi idzie, ale z matmy gorzej, aczkolwiek zamierzam zdawać oba przedmioty rozszerzone, ponadto angielski rozszerzony (chociaż nie jestem z niego zbyt dobry), niemieckiego prawie wcale nie umiem, z chemia tak sobie, ale jak będzie trzeba to się z niej podciągnę.
    Interesuje się elektroniką i tym co z prądem związane, sprzętem hi-fi, maszynami, komputerami(ale hardware, bo w oprogramowania nie wchodzę, w szkole C++ledwo zaliczyłem;),akumulatorami i ogólnie techniką. Nie wiem co wybrać, rozważam mniej więcej między tymi kierunkami:
    A i w ogóle jak jest z tymi wydziałami i kierunkami, bo nie wiem do końca o co w tym chodzi. Na tej ulotce powyżej to są wydziały czy kierunki? Mógł by mi to ktoś wytłumaczyć.
    Na próbnej maturze poszło mi średnio, ale tylko z matmy rozszerzonej nie uzyskałem 30%. A i punkty rekrutacyjne to się liczy w ten sposób że liczbę procentów uzyskaną z danego przedmiotu mnoży się razy np.2,5 i dodaje do wszystkiego? Bo nie wiem czy punkty czy procenty? Jeśli tak się liczy to z próbnej + przewidywanie minimum ze Studium Talent(30 pkt.) otrzymałbym ok 300 punktów. A czy jak z rozszerzenia mam poniżej 30% to punkty tez się liczą?

No i jeszcze ważna rzecz jak ciężko jest na danym kierunku i wydziale? Po jakich kierunkach będzie praca?Najlepiej w kraju i blisko Wrocławia. Jak z oblężeniem na kierunki i wydziały? Ile osób mniej więcej odpada? Jak myślicie jaki będzie dla mnie najlepszy?

Proszę doradźcie coś, bo ciężko mi się zmotywować do nauki, a jak będę miał obrany kierunek to będzie mi jakoś łatwiej.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 13  
    Na tej *ulotce* są kierunki z wszystkich wydziałów jak jakiś kierunek jest na większej ilości wydziałów to w nawiasie pisze jaki to dokładnie wydział.

Wzór powinieneś zrozumieć tą drugą *ulotkę* ((JP(P*1 | R*2,5)+JO(P*1 | R*2,5)) *0,1)+M(P*1 | R*2,5 (jak rozszerzoną zda się gorzej to wtedy P+R*1,5))+F(P*1 | R*2,5 (jak rozszerzoną zda się gorzej to wtedy P+R*1,5))+ST=Punkty rekrutacyjne.

Mnożysz %, tak mniej niż 30% też możesz mnożyć.

Zachęcam do czytania forum polwro.pl , bo wszystkie twoje pytania były już zadane.

Trudność zależy od twoich umiejętności, w Instytucie głaskania Zwierzątek jest łatwo.

Praca będzie po każdym kierunku i to we Wrocławiu pod Wrocławiem, w Warszawie i nawet w Gliwicach, musisz być po prostu dobrym i najlepiej to lubić.
    A u ciebie widać rozrzut na wszystkie (prawie) kierunki.
  • Poziom 32  
    michail123x napisał:
    Witam, w tym roku będę zdawał maturę no i muszę wybrać jakiś kierunek studiów. W grę wchodzi raczej tylko Politechnika Wrocławska, gdyż mieszkam blisko Wrocławia.

Zadam zaskakujące pytanie, dlaczego musisz iść na studia? Nie ma innej drogi w życiu?

Cytat:
    Nie wiem co wybrać

A co chcesz robić?

Cytat:
    A i w ogóle jak jest z tymi wydziałami i kierunkami, bo nie wiem do końca o co w tym chodzi. Na tej ulotce powyżej to są wydziały czy kierunki? Mógł by mi to ktoś wytłumaczyć.

PWr dzieli się na wydziały, na wydziale organizowane są kierunki. Kierunek ma określony plan studiów, czyli listę kursów na poszczególnych semestrach do zrealizowania. Tak w olbrzymim uproszczeniu.

Cytat:
    Na próbnej maturze poszło mi średnio, ale tylko z matmy rozszerzonej nie uzyskałem 30%. A i punkty rekrutacyjne to się liczy w ten sposób że liczbę procentów uzyskaną z danego przedmiotu mnoży się razy np.2,5 i dodaje do wszystkiego? Bo nie wiem czy punkty czy procenty? Jeśli tak się liczy to z próbnej + przewidywanie minimum ze Studium Talent(30 pkt.) otrzymałbym ok 300 punktów. A czy jak z rozszerzenia mam poniżej 30% to punkty tez się liczą?

Przeczytaj ze zrozumieniem na stronach rekrutacyjnych PWr fragment o obliczaniu współczynnika rekrutacyjnego. To jest nieformalny pierwszy etap filtracji kandydatów do wyższego wykształcenia, potem na egzaminach zadania będą trudniejsze.

Cytat:
    No i jeszcze ważna rzecz jak ciężko jest na danym kierunku i wydziale? Po jakich kierunkach będzie praca?Najlepiej w kraju i blisko Wrocławia. Jak z oblężeniem na kierunki i wydziały? Ile osób mniej więcej odpada? Jak myślicie jaki będzie dla mnie najlepszy?

Temat już wielokrotnie wałkowany, w ogóle nie wysiliłeś się, żeby poszukać, czy ktoś nie miał takiego problemu. A co roku postów takich jak powyższy, niemal jak z jednego szablonu, pokazuje się tu kilka lub kilkanaście i w każdych te same odpowiedzi. Źle wróżę pokoleniu, które chce wszystko na tacy.

Zanim sięgniesz może jednak do wyszukiwarki, to w skrócie napiszę. Nie ma pracy po studiach, możesz mieć papier magistra inżyniera z celującą na dyplomie i być sierotą w ogóle nie potrafiącą nic, co przyda się w pracy.

Cytat:
    Proszę doradźcie coś, bo ciężko mi się zmotywować do nauki, a jak będę miał obrany kierunek to będzie mi jakoś łatwiej.

Wolisz, żeby obcy ludzie wskazali ci losowy kierunek w ogóle ciebie nie znając? Nie przeszkadza ci ryzyko straty kilku lat życia na bezsensownych studiach? Każdy samodzielny wybór jest lepszy, niż unikanie samodzielnego myślenia.

Tak zanim ktoś mnie posądzi o złośliwość. Moje powyższe komentarze brzmią trochę jak atak na pytającego, ale na jego własną prośbę, bo wszystkie odpowiedzi są już na forum w tym dziale. A ich treść i sformułowanie mają na celu wstrząśnięcie kandydata, żeby zaczął myśleć, a nie stosować wyuczony schemat "powiedzcie mi, co mam robić". To może wpłynąć tylko pozytywnie. I tak po prawdzie... jestem złośliwy.