Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 fl 2.0 benzyna traci moc zapalają się kontrolki

05 Sty 2013 21:35 4365 10
  • Poziom 9  
    W ostatnich dniach mam taki problem, podczas jazdy przy ok 110 km/h samochód nagle delikatnie szarpnie po czym zapalają się wszystkie kontrolki na desce, ale samochód nie gaśnie tylko traci całkowicie moc. Wskazówka obrotów faluje w granicach 1200 obrotów i czuc jakby chodził na 1 gar. Po zgaszeniu samochodu i odpaleniu na nowo wszystko jest ok. Jeśli ktoś wie o co może chodzic bardzo proszę, aby się ze mną podzielił swoim zdaniem, dodam że kod błędu z VAG to 17743 - Kontrola momentu obrotowego silnika 2, przekroczona granica regulacji.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Witam może to banalne ale najprostsze zwróć uwagę na stan akumulatora.
  • Poziom 9  
    Akumulator jest nowy, myślę bardziej, że to wina przepływomierza, ale nie jestem pewny, nie chcę w ciemno kupowac bo tania rzecz to nie jest dlatego chciałbym jakiejś podpowiedzi.
  • Poziom 11  
    Masz rację tego nie można wykluczyć ale z moich dośw. wynika że przy uszkodzonej przepływce auto ma problem aby osiągnąć 70-80 km. Ważne abyś jeszcze sprawdził filtr powietrza potrafi się zaciskać i blokować prawidłowy przepływ powietrza . Mam nadzieję ze ci pomogłem .
  • Poziom 9  
    Jutro sprawdzę filtr, ale był wymieniany 2 miesiące temu.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam ten sam model Passata i ten sam problem. Samochód traci moc przy osiągnięciu większej prędkości i przy wyższych obrotach. Najpierw go szarpie a później zapalają się wszystkie kontrolki. Dodam jeszcze że mam instalacje gazową i jeżdżąc na gazie nic takiego się nie dzieje, jedynie na benzynie występuje ten problem. Może ma ktoś jakiś pomysł?
  • Poziom 9  
    Sprawdzałeś może pod komputerem jaki jest kod błędu?
  • Poziom 2  
    Nie podpinałem go jeszcze. Może uda mi się to zrobić w niedziele. Zastanawiam się nad filtrem paliwa.
  • Poziom 9  
    U mnie jakoś problem sam się rozwiązał. Mam nadzieje, że problem nie powróci bo przyczyny nie znalazłem.
  • Poziom 2  
    Zapomniałem jeszcze napisać że zauważyłem że mam niskie obroty na jałowym biegu - 750 - 800. Jeżeli silnik jest zimny i przygazuje to po puszczeniu pedału gazu czasem samochód gaśnie. Problem jest na benzynie i na gazie. Przez to mam czasem problem z ruszaniem, muszę dodawać sporo gazy żeby samochód nie zgasł. W tym wypadku też nie wiem jaka jest przyczyna i czy to normalne że mam takie niskie obroty.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany, przepływomierz był walniety, po wymianie wszystko ok.