Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik HD4686 Philips - Zammiennik grzałki

06 Sty 2013 00:19 1983 2
  • Poziom 9  
    Przepaleniu uległa grzałka (otwarty obwód grzałki). Czy ktoś może orientuje się czy istnieje na rynku zamiennik grzałki do tego czajnika? Sam czajnik wydaje się być bardzo popularny, natomiast nigdzie nie mogę odnaleźć do niego grzałki.

Od razu powiem, że wiem, że mogę kupić nowy czajnik bo to jest jego główny element ale nie o to mi chodzi.

Czy ktoś coś wie o tym typie grzałki?
  • Poziom 39  
    fitos napisał:
    Od razu powiem, że wiem, że mogę kupić nowy czajnik bo to jest jego główny element ale nie o to mi chodzi.
    Niestety o to właśnie chodzi. Zapłacisz 100 czy 150zł za grzałkę (zakładając że znajdziesz, w co bardzo wątpię) skoro nowy czajnik kosztuje 200zł?
    Dlatego właśnie producent nie przewiduje części zamiennych bo tak prymitywne urządzenie jest z założenia jednorazówką.
    Poza tym czy przypadkiem grzałka nie jest w tym modelu wlutowana w dno?
  • Poziom 9  
    Grzałka jest wyjmowalna. Co więcej, wygląda na produkt prosto z chin (nie Philipsa , stąd podejrzenie innego źródła). Jej oznaczenie to YICK SHUN 0839. Moim zdaniem jest duża szansa na istnienie tańszego zamiennika.Co więcej w innych postach można znaleźć, że do tego czajnika doskonale pasuje uszczelka od grzałki Zelmer Pelikan 333 (sprawdzone). Stąd mam nadzieję na znaleźnienie podobnej też grzałki do 4686 (Ta od pelikana ma inne rozłożenie śrub na dnie).