Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer PDP-506PE - Wspólpraca z innymi urządzeniami niż dedykowane tunery

ambrozjusz 06 Sty 2013 02:24 7263 10
  • #1 06 Sty 2013 02:24
    ambrozjusz
    Poziom 9  

Posiadam monitor plazmowy TV Pioneer PDP-506PE .Ten monitor współpracuje z tunerem Pioneer PDP-R06FE . Czy można ten monitor połączyć z PC lub innym urządzeniem bez użycia dedykowanego tunera? Może ktoś posiada schemat serwisowy? Dokupił bym ten tuner, ale to może być trudne , model jest z 2006 . Proszę o jakieś informacje , może ktoś posiada taki tuner .

Proszę poprawić spacje!
    [_P_]

0 10
  • #2 06 Sty 2013 07:32
    cyferblat
    Poziom 23  

To jest stara techolologia - pracuje tylko w hd ready , czyli nie ma 1980 pixeli w poziomie tylko 1280. Aby pracował jako monitor to trzeba w komputerze zmienić kartę na wyjście HDMI .

0
  • #3 06 Sty 2013 21:15
    ambrozjusz
    Poziom 9  

Tak Cyferblat , to by było piękne.Obawiam się że nie jest to takie proste jak by się wydawało . Pioneer PDP-506PE - Wspólpraca z innymi urządzeniami niż dedykowane tunery Pioneer PDP-506PE - Wspólpraca z innymi urządzeniami niż dedykowane tunery Podejrzewam iż Tuner PDP-R06FE (lub PDP-R06XE ) stanowi nieodłączną częśc telewizora który tworzy wraz z monitorem plazmowym PDE-506PE . Jednostki te połączone są kablem systemowym ADF1027 . Kabel składa się z dwóch przewodów , jeden to DVI (monitorowy – nie wiem jakiego rodzaju) – opisanego na monitorze jako biały – oraz drugi MDR (format HDMI) opisanego jako czarny. Nie wiadomo czy kable te są krosowane i jak . Sprawę mogą wyjaśnic schematy serwisowe urządzeń i opis kabli

1
  • #4 08 Sty 2013 12:58
    SABEK545
    Poziom 1  

witam,
    mam pytanie do AMBROZIO oraz innych użytkowników-czy ten telewizor/monitor Pioneer PDP-506PE można podłączyć do tunera tel.sat np POLSATu i będzie hulał?? mam taki kupić-używany wraz z tunerem R06SE (analogowym).

0
  • #5 08 Sty 2013 20:19
    ambrozjusz
    Poziom 9  

Pioneer PDP-506PE współpracuje z tunerami PDP-R06FE oraz PDP-R06XE .Te urządzenia posiadają wejścia umożliwiające przyłączenie praktycznie wszystkich urządzeń medialnych .

0
  • #6 09 Sty 2013 09:40
    ambrozjusz
    Poziom 9  

Może ktoś z okolic Łodzi posiada PDP-506PE ,mógłbym sprawdzić na jego tunerze mój monitor?

0
  • #8 19 Sty 2013 14:59
    nicka_a
    Poziom 2  

Witam, mam podobny problem. Mianowice posiadam monitor Pioneer PDP-505PE i nie mam absolutnie zadnego pojecia jak go podlaczyc zeby działał jako telewizor. podłączam go pod dekoder cyfrowego polsatu ale nic nie działa. co mnie w sumie dziwi bo jak zrobie to samo z moim monitorem od kompa do wszystko dziala jak nalezy( znaczy jest obraz). pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc. mam nadzieje ze da sie jakos ominac kupowanie oryginalnego tunera tv bo znalazlam jeden na ebay ale jest drogi.

0
  • #9 19 Sty 2013 16:25
    kawa685
    Poziom 2  

Witam ja podłączyłem przez kabel DVI na HDMI i działa wszystko w Polsacie zmień rozdzielczość na HDMI 576p też myślę nad kupnem tunera ale jak na razie nie mogę nigdzie z najść prosze o info gdzie mogę dostać taki tuner to jest model PDP-R03E

1
  • #10 19 Sty 2013 17:59
    nicka_a
    Poziom 2  

Właśnie w tym problem, ze podłączałam tak ale nic nie działa...;/ Ehh... Już mnie tak drażni ten telewizor, ze bym go przez balkon wywaliła... Zmieniłam rozdzielczość a na telewizorze tylko takie dwa prostokąty mrugają a potem znikają i tyle... Obrazu brak. A co do tunera to proponuje poszukać na zagranicznych stronach.

1
  • #11 19 Sty 2013 18:11
    kawa685
    Poziom 2  

[Musi być kabelek DVI bez dodatkowych pinów na hdmi u mnie tak działa dziś znalazłem jeden tuner na ebay ale przegrałem licytacje o jednego funta i nigdzie nie mogę już znajsc proszę o pomoc]

0