Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka whirlpool ARC 5550 - Bardzo częsta praca lodówki

06 Sty 2013 03:01 4476 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam taki problem z lodówką. Nie wiem od kiedy zaczęła bardzo często pracować, około 40 min pracy i 20 min odpoczynku. Dodam że wcześniej złapała na tylnej ściance serek i zrobiła się kula lodu która złapała półkę. Gdy mróz był na zewnątrz rozmroziłem ją , wymyłem i wyczyściłem i załączyłem z całym zamrażalnikiem. Było to około 3 tygodni temu. Dodam że uszczelki sprawdzałem i niby są ok , termostat też działa bo reguluję temperaturę. Proszę o pomoc osób które spotkały się z podobną sytuacją lub może jakiś fachowiec jest na forum.
  • Poziom 23  
    Agregat się nie wyrabia ( mało płynu) . Stoi w ciepłym miejscu . Kapilara do środka i pomiar temperatury ( zwykły miernik (15zł) z czujnikiem temparatury . Po 10 minutach musi mieć zadaną temperaturę .
  • Poziom 2  
    Witam i dzięki za odpowiedź w tak krótkim czasie. Tylko ja jestem zwykłym użytkownikiem i nie rozumie tego terminu. Kapilara do środka i pomiar temperatury
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Sonda od czujnika lub termometr zaokienny do środka i zmierz temperaturę panującą w środku lodówki.
  • Poziom 2  
    Około 4 stopni w najchłodniejszym miejscu przy ustawieniu termostatu na Med. OK się nie świeci.
  • Poziom 23  
    Miernik wyposażony w zewnętrzny przewód z termoparą (czujnik temperatury) powinien w zamrażalniku wykazać po kilkunastu minutach ( minus 10 stopni ) od załączenia lodówki .
    Jeżeli tego nie ptrafo osiągnąć , to masz : albo mało płynu chłodzącego w instalacji chłodziarki albo masz uszkodzony i niewydajny agregat ( ten słyszlny , pracujący silnik(
  • Poziom 2  
    Niestety takiego miernika nie posiadam a temperaturę mierzyłem zewnętrznym termometrem. Co do temperatury w zamrażalniku to wydaje się że jest dobra. Też myślałem o tym że może być za mało płynu. Czy wie Pan ile kosztuje naprawa serwisanta, i czy warto brać kogoś z ogłoszenia ?