Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka laserowa oszczędza toner? - Termotransfer i prześwity na polach masy

mwp05 06 Jan 2013 05:10 2820 7
    mwp05
    Level 12  
    Witam.

Posiadam drukarkę Kyocera FS1010 za pomocą której wykonuję druk na papierze kredowym by później przenieść go na PCB (termotransfer).
    Drukarkę starałem się ustawić tak by nie żałowała tonera.

Zauważyłem jednak że coś jest nie tak.
    Po odklejeniu papieru (moczenie w wodzie z płynem do mycia) widać wyraźnie że o ile ścieżki są w porządku to miejsca masy gdzie są większe przestrzenie czarnego pola ewidentnie prześwitują (widać miedz).

Jeżeli prześwitywały by i ścieżki i "pola masy" winę można by przypisać drukarce.
    Wygląda na to jak by włączona była jakaś opcja oszczędzania w wypadkach dużego zaczernienia.

W sterownikach mam:
    Opcja Eko print jest wyłączona
    Włączona drukuj grafikę w czerni
    Kontrast na 100

Miał Ktoś może podobny problem i zna rozwiązanie.

PS
    Jaki papier kredowy będzie lepszy:
    Cienki czy gruby, matowy czy błyszczący?
    PPS
    Czy jest na forum osoba nieco bardziej obeznana w drukarkach Kyocera FS1010, mam dwie kasety na papier i chciałbym to tak ustawić by z jednej był pobierany A4 a z drugi A5
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    cyferblat
    Level 23  
    Aby się dobrze wtopił toner ,to wybierz grubszą kartkę niż ta na której drukujesz - będzie dłużej pracował fuser
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Ile razy regenerowany był cartridge z tonerem i bębnem?
    cyferblat
    Level 23  
    w w/w przypadku jest to istotne ale zwiększ grubość kartki .
    mwp05
    Level 12  
    Dzięki za zainteresowanie.

Kupię grubszy 250-300g, niestety nie za bardzo pamiętam jaki mam teraz ale coć 115-150g matowy.

ciasteczkowypotwor wrote:
    Ile razy regenerowany był cartridge z tonerem i bębnem?

Niestety nie wiem, drukarka kupiona jako używka, przypomnę że ścieżki są ok.
    Problem pojawia się gdy całe wolne miejsce stanowi masa.
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Stary bęben i kiepski toner, miałem to samo w HP LJ 5N. Nowy dobrze zregenerowany toner z nowym OPC załatwił sprawę.
    mwp05
    Level 12  
    ciasteczkowypotwor wrote:
    Stary bęben i kiepski toner, miałem to samo w HP LJ 5N. Nowy dobrze zregenerowany toner z nowym OPC załatwił sprawę.

Czyli tak naprawdę pozostaje mi poprawić niedoróbki pisakiem, wchodzenie w jakiekolwiek dodatkowe koszty gdy zajmuję się tym bardzo ale to bardzo amatorsko mija się z celem.

cyferblat wrote:
    Aby się dobrze wtopił toner ,to wybierz grubszą kartkę niż ta na której drukujesz - będzie dłużej pracował fuser

Przyznam że nie do końca rozumiem. Powinienem drukować na grubszym papierze np. 300g czy zwiększyć grubość papieru w ustawieniach a drukować na cienkim?
    Ale to chyba nie o to chodzi by toner dobrze się wtopił w papier, chodzi raczej o to by się w papier nie wtapiał za bardzo stąd papier kredowy. Toner powinien dobrze przylegać do pcb a w moim wypadku powinno być go więcej.
    mwp05
    Level 12  
    A czy ustawienia rodzaju nośnika mają jakikolwiek wpływ na wydruk. Chodzi mi o:
    [Rodzaj nośnika:]
    zwykły
    folia
    zadrukowany
    etykiety
    czerpany
    ...
    ...
    ...
    Typ niestandardowy 1
    ...
    Typ niestandardowy 8

Ten typ niestandardowy jest też kuszący ale nigdzie nie mogę znaleźć czy można tu coś ustawić.