Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AWG 875D - Przy nasisnięciu przycisku start pralka nie startuje

jurek.le26 06 Sty 2013 10:14 2115 6
  • #1 06 Sty 2013 10:14
    jurek.le26
    Poziom 2  

Pierwsze objawy to kłopoty z zamkiem, po zdemontowaniu okazało się, że są nadtopione osłonki zacisków przewodów (nastąpiło przegrzanie) a pralka czasem po poruszeniu śrubokrętem zasuwki zamka ruszała. Wymieniłem zamek jednak teraz całkowicie nie idzie uruchomić pralki chociaż programy można ustawiać. Czy to wina modułu?- jeżeli tak to jak się wypina wtyczkę aby nie uszkodzić i gdzie w Bydgoszczy najlepiej dać do naprawy. Z góry dziękuję za poradę.

1 6
  • #2 06 Sty 2013 14:36
    czolgista
    Poziom 27  

http://www.eldom.eu/pl/service/service_point/8 tu się dowiedziałem i nic mnie to nie kosztowało cyt-Witam
    Serwisujemy tylko i wyłącznie sprzęty firmy ELDOM i nie prowadzimy
    sprzedaży części zamiennych do produktów innych firm.

Pozdrawiam
    Kierownik Serwisu

http://www.serwis.agd.bydgoszcz.infoagd.pl/ co do tego na pewno naprawią

0
  • #4 07 Sty 2013 08:34
    czolgista
    Poziom 27  

Stefciu_B napisał:
    Nie wprowadzaj w błąd jak sam dobrze nie wiesz. Gdzie oni naprawiają pralki?
    Po pierwsze zapytać w placówce nie zaszkodzi , po drugie wstawiłem dwa pierwsze jakie były możliwe tak od razu , ponieważ jeśli autor tematu pisze o problemie i swoich eksperymentach
    jurek.le26 napisał:
    pralka czasem po poruszeniu śrubokrętem zasuwki zamka ruszała.
    a póżniej chce aby dać mu dane serwisu skoro sam to może zrobić to mając internet sam jak by ruszył głową znalazł by tych serwisów więcej w swoim mieście .
    Chyba że kolega Stefciu_B jest z tego miasta to niech doradzi gdzie najlepiej .....
    Stefciu_B napisał:
    No właśnie to po co zaśmiecać Forum na dodatek niesprawdzonymi danymi

kolega sam chyba nabija sobie punkty je nie muszę poza tym autor musi sam wykazać trochę swojej inwencji a nie czekać na lekarstwo i jeszcze może ktoś je sam zażyje , niech się sam wypowie .Koniec kropka

0
  • #5 07 Sty 2013 08:40
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

czolgista napisał:
    póżniej chce aby dać mu dane serwisu skoro sam to może zrobić to mając internet sam jak by ruszył głową znalazł by tych serwisów więcej w swoim mieście .

No właśnie to po co zaśmiecać Forum na dodatek niesprawdzonymi danymi, żeby tylko nabijać sobie ilość postów i punkty?

0
  • #6 07 Sty 2013 22:09
    jurek.le26
    Poziom 2  

Dzięki za komentarze i wskazówki. Sam zgodnie z sugestią zacząłem szukać przyczyny uszkodzenia. Po analizie schematu sprawdziłem mikro przełącznik w zamku i to on był odpowiedzialny za uszkodzenie. Gdy styki połączyłem na krótko pralka zadziałała.
    Teraz szukam gdzie mogę zakupić nowy zamek bo w internecie namierzyłem jedynie używany, który po zamontowaniu również okazał się uszkodzony.

0
  • #7 07 Sty 2013 22:20
    czolgista
    Poziom 27  

jurek.le26 napisał:
    Wymieniłem zamek jednak teraz całkowicie nie idzie uruchomić pralki
    jednak od samego początku usterka była w zasięgu ręki i cóż własna inwencja i pomysłowość zasługuje na pochwałę .Jak kolega zobaczy tu znalazłem stronę z zamkami
    http://north.pl/karta/rygiel-elektryczny---bl...ralki-whirlpool-481228058045,735-LZ-1409.html ale na nr zamka 481228058045 pralki typ - nr-853787549300 – AWG 875/D PL jak się zgadza to okey jeśli nie to podaj nr na 85 to poszukam odpowiedniego.

0