Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWF 810 - Nie grzeje wody

dragred 06 Sty 2013 10:26 2040 4
  • #1 06 Sty 2013 10:26
    dragred
    Poziom 9  

Witam serdecznie, mam taki problem, siostra moja osobista, zaobserwowała, że pralka nie podgrzewa wody podczas prania. Co i jak mogę sprawdzić sam, aby stwierdzić co uległo ewentualnemu uszkodzeniu i to wymienić?

0 4
  • #2 06 Sty 2013 10:58
    kizek
    Poziom 35  

Sprawdź czy dochodzi napięcie do grzałki jeżeli jest, to pozostaje sprawdzić samą grzałkę omomierzem oczywiście po odłączeniu jej od układu.

0
  • #3 07 Sty 2013 22:38
    dragred
    Poziom 9  

Witam, kizek, grzałka sprawdzona, podłączona na krótko do 230V na ok 4 sek. grzeje jak cholera, rezystancja ok 27-28Ω, przy grzałce jest coś na kształt termostatu, rezystancja zmierzona ok 4,7 kΩ (na obudowie napisane 4,8 kΩ, więc chyba ok), napięcie zmierzone na końcach przewodów grzałki ok 50V, ale nie podpięta była woda więc maszyna nie wystartowała (czy zmierzyć jeszcze na podpiętej wodzie kiedy pralka pracuje? czy jest jakiś czas, który trzeba odczekać aż grzałka zacznie swoją prace?) Zaobserwowałem coś takiego, woda po odkręceniu kranu przy wannie jest zimna jak cholera, kiedy poskładałem wszystko do kupy i puściłem pranie na 95°C, po ok 20 minutach dałem na odwirowanie, woda wypompowana z pralki nie była taka zimna jak bezpośrednio z kranu, ale nie była też nawet letnia. Po prostu była odrobinkę cieplejsza od tej lodowatej. Co mogę jeszcze sprawdzić, aby ratować siostrę od kosztów związanych z serwisem? Pozdrawiam.

0
  • #4 07 Sty 2013 22:56
    kizek
    Poziom 35  

Sprawdź czy dochodzi napięcie do grzałki w trakcie prania.

0
  • #5 08 Sty 2013 07:52
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

dragred napisał:
    czy jest jakiś czas, który trzeba odczekać aż grzałka zacznie swoją prace?

Tak w zależności od wyboru programu, grzałka może być załączana nawet po okoló 15 minutach
    dragred napisał:
    po ok 20 minutach dałem na odwirowanie, woda wypompowana z pralki nie była taka zimna jak bezpośrednio z kranu, ale nie była też nawet letnia

zaledwie się grzałka włączyła, a Ty chcesz żeby ca 12 l wody było letnie?
    dragred napisał:
    Co mogę jeszcze sprawdzić

włączyć cały cykl prania i obserwować ;)
    Program przechodzi do końca? ile czasu pierze?
    dragred napisał:
    siostra moja osobista, zaobserwowała, że pralka nie podgrzewa wody podczas prania

Jak to zaobserwowała?

0