Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podlaczyc amplituner do TV przez HDMI

seba m1982 06 Sty 2013 11:58 15561 21
  • #1 06 Sty 2013 11:58
    seba m1982
    Poziom 2  

witam mam problem podlaczyc amplituner DENON AVR-1513 do tv samsung LE32E420 przez kabel HDMI.TV nie ma obrazu i dzwieku.Chodzi mi o to by dzwiek z TV byl w kolumnach.

3 21
  • #2 06 Sty 2013 12:07
    kazikszach
    Poziom 33  

Napisz po ludzku, o co ci chodzi, co chcesz mieć

2
  • #3 06 Sty 2013 12:11
    kizek
    Poziom 35  

Jeżeli TV posiada gniazda wyjściowe "Coaxial lub Optical" to połącz z amplituneram z jednym z tych gniazd "IN".

0
  • #4 06 Sty 2013 12:28
    anmedia
    Poziom 39  

Ten TV nie posiada w HDMI wyjscia audio. Z amplitunera do TV za pomoca HDMI mozesz wprowadzic dzwiek i obraz.

2
  • #5 06 Sty 2013 12:30
    andrefff
    Poziom 36  

Żeby z tv mieć dźwięk to tylko kabel Euro> 6x RCA, innych wyjść ten model nie posiada. Z tych 6 RCA wybierz tylko dwa, biały i czerwony z tej samej trójki.

0
  • #6 06 Sty 2013 12:32
    anmedia
    Poziom 39  

Tak to prawda teraz zobaczylem ze ten model to totalny "golas" jeszcze ma wyjscie sluchawkowe.

1
  • #7 06 Sty 2013 13:36
    seba m1982
    Poziom 2  

przed chwila znalazlem takie rozwiazanie tzn.podlaczylem przez wejscie sluchawkowe w TV do amplitunera PORTABLE IN.Mysle ze jest OK.Uzyskalem efekt taki jak chcialem.Tylko jescze nie wiem dlaczego nie moge tego podlaczyc przez kabel HDMI.podlaczylem kablem HDMI z amplitunera MONITOR HDMI OUT do TV HDMI IN.I dlaczego nie mam dzwieku ani obrazu wie moze ktos o co tu chodzi?

0
  • #8 06 Sty 2013 13:47
    kizek
    Poziom 35  

Połączenie które zrealizowałeś po HDMI nie zadziała, nie w tą stronę.
    Gdyby TV posiadało wyjście "HDMI OUT" to mogło by to zadziałać w połączeniu z amlitunerem z wejściem "HDMI IN".

2
  • #9 06 Sty 2013 13:47
    andrefff
    Poziom 36  

seba m1982 napisał:
    MONITOR HDMI OUT do TV HDMI IN

Tu masz odpowiedź, in to wejście, out to wyjście.

0
  • #10 06 Sty 2013 13:49
    anmedia
    Poziom 39  

seba m1982 napisał:
    Tylko jescze nie wiem dlaczego nie moge tego podlaczyc przez kabel HDMI

Napisalem Ci powyzej ze ten TV jest totalny "golas" i nie ma kanalu zwrotnego w HDMI z TV na "zewnatrz"!!
    seba m1982 napisał:
    podlaczylem kablem HDMI z amplitunera MONITOR HDMI OUT do TV HDMI IN.I dlaczego nie mam dzwieku ani obrazu wie moze ktos o co tu chodzi?

Bo nie czytasz instrukcji. Wez do reki instrukcje z amplitunera i przeczytaj o podlaczeniu do TV za pomoca HDMI! Do amplitunera musisz podpiac np odtwarzacz bluray lub DVD kablem HDMI.

Dodano po 1 [minuty]:

andrefff napisał:
    seba m1982 napisał:
    MONITOR HDMI OUT do TV HDMI IN

Tu masz odpowiedź, in to wejście, out to wyjście.

Bylo napisane dobrze przez kolege seba m1982 monitor HDMI OUT to wyjscie z amplitunera "do" TV HDMI IN"

Dodano po 53 [sekundy]:

kizek napisał:
    Gdyby TV posiadało wyjście "HDMI OUT" to mogło by to zadziałać

Telewizory nie posiadaja HDMI OUT, jedynie co maja kanal zwrotny audio najczesciej w HDMI1

0
  • #11 06 Sty 2013 13:58
    seba m1982
    Poziom 2  

a laptop ma HDMI OUT bo laptop dziala poprzez podlaczenie do tv hdmi in

Jak rozpoczynamy i kończymy zdanie/ diakrytyka?
    Proszę poprawić!
    [_P_]

2
  • #12 06 Sty 2013 14:06
    kizek
    Poziom 35  

I do jakich wniosków kolega doszedł?

0
  • #13 06 Sty 2013 14:25
    seba m1982
    Poziom 2  

a wiec moj tv nie ma HDMI OUT wiec nie przekaze mi dzwieku do amplitunera.Totalna beznadzieja bo co mi te wszystkie wejscia HDMI skoro podlaczylem to wejsciem sluchawkowym

Jak rozpoczynamy i kończymy zdanie?
    Proszę poprawić!
    Następne będzie już upomnienie!
    [_P_]

0
  • #14 06 Sty 2013 14:37
    kizek
    Poziom 35  

W opisie podają że TV posiada cyfrowe wyjście optyczne audio, tak więc można to gniazdo wykorzystać w połączeniu z amlitunerem.

1
  • #15 06 Sty 2013 14:47
    andrefff
    Poziom 36  

kizek napisał:
    W opisie podają że TV posiada cyfrowe wyjście optyczne audio, tak więc można to gniazdo wykorzystać w połączeniu z amlitunerem.

Gdzie te rewelacje wyczytałeś?

0
  • #18 06 Sty 2013 15:07
    kizek
    Poziom 35  

No to mamy konflikt interesów :D i jak to wyjaśnić?

0
  • #19 06 Sty 2013 15:13
    andrefff
    Poziom 36  

A co tu wyjaśniać ? Nie masz racji i tyle, chyba, że wiesz więcej jak producent.

0
  • #20 06 Sty 2013 15:31
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego kizek na takie doswiadczenie jakie masz :) patrzac po postach uznamy te wypowiedz:

kizek napisał:
    No to mamy konflikt interesów i jak to wyjaśnić?

jako wypadek przy pracy :)

A co to za firma elektroword? Czy to fachowcy? Ani firma ani ludzie tam pracujacy (jak w kazdym megamarkecie) maja tyle pojecia o sprzecie co nasz kolega zadajacy tutaj pytania.

To jeszce dla ciekawosci telewizor HDReady a zobacz jakie bzdury wypisuja z sygnalami video!! A teraz najlepsze na tej stronie:
    Czytaj w Finkcje dodatkowe DLNA, DLNA Wireles Ready
    Gdzie zaraz pod spodem masz napisane:
    Zlacza:
    Cyfrowe wyjscie optyczne :TAK !!!!!
    Zlacze ethernet : NIE (wiec z czego ma byc pobierane DLNA)!!!!
    Obsluga WiFi: NIE (WIec jak sie ma DLNA WIreles Ready)!!!!!

Kolejny bubel na stronie i na tej z euro to samo:
    System dzwieku przestrzennego: UWAGA!!!! dts 2.0 + Digial out !!!! A najgorsze ze ludzie czytajac to wydaje sie im ze ma wszystko ehhh.

Zwroccie uwage na strone samsunga ktora podal kolega @andreff po przelaczeniu widoku na "widok tabeli" ta opcja dts 2.0 z digital out znika calkowicie!!!!!!

0
  • #21 06 Sty 2013 16:02
    andrefff
    Poziom 36  

angelica_n napisał:
    Zwroccie uwage na strone samsunga ktora podal kolega @andreff po przelaczeniu widoku na "widok tabeli" ta opcja dts 2.0 z digital out znika calkowicie!!!!!!

Nie znika, jest w sekcji audio.

0
  • #22 06 Sty 2013 17:55
    anmedia
    Poziom 39  

andrefff napisał:
    angelica_n napisał:

Nie znika, jest w sekcji audio.

Faktycznie, ja patrzylem w druga tabelke.

Ja proponuje zainteresowanemu czyli seba m1982 czy mozesz zrobic zdjecie TV kiedy jest wlaczony? Oczywiscie chodzi o gniazda TV ktore ma. Takze jak wlaczysz swoj TV czy gdzies z tylu lub z boku swieci sie czerwone swiatelko? Jesli tak zrob temu gniazdu zdjecie. Mysle ze po tym rozwiaza sie problemy.

0