Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immergas zeus mini/wentylator - popsute łożysko w wentylatorze

brauli 06 Sty 2013 12:06 3225 4
 • #1 06 Sty 2013 12:06
  brauli
  Poziom 7  

  witam wszystkich,

  popsuł mi się piecyk immergas, doszedłem do tego że to łożysko na wentylatorze jest popsute i blokuje wiatrak a przez to nie chce się załączyć piecyk.

  Słyszałem że cena takiego wentylatora to około 400 zł, znalazłem podobne w necie do innych piecy 50 -150 zł. Moje pytanie gdzie mogę kupić taki wentylator albo jak dobrać zamiennik a może jest szansa wymienić samo to łożysko na końcu wentylatora? immergas zeus mini/wentylator - popsute łożysko w wentylatorze immergas zeus mini/wentylator - popsute łożysko w wentylatorze

  0 4
 • Pomocny post
  #2 06 Sty 2013 12:45
  krisro
  Poziom 2  

  Ja do buderusa chyba będę musiał kupić wentylator ale kosztuje 1700 więc za 400 to prawie darmo,ten mój jest podobno nierozbieralny(opinia buderusa i ebmpapst-producent wentyla)nie można go również kupić bezpośrednio z papsta bo buderus ma taką umowę,brak również dokumentacji tech.-złodzieje i tyle.
  Ostatnio gdzieś tutaj znalazłem post gościa który wymieniał łożyska w tym moim wentylu więc producent i dystrybutor kłamie,koszt łożysk to 10 zł a problem był tylko ze ściągnięciem,trzeba skorzystać z pomocy np. elektromechanika,oni robią alternatory to maja ściągacze,próbuj naprawiać,jeśli nawet się nie uda to i tak nic nie tracisz.

  0
 • #3 06 Sty 2013 12:59
  brauli
  Poziom 7  

  Dokładnie tak jest. tylko wymienić łożysko i wszystko będzie działać. Mam tylko problem z wyjęciem całego wiatraka bo nie wiem jak wygląda jego drugi koniec i nie mogę go całego wyjąć a nie chcę tego robić na siłę żeby czegoś nie urwać. Samo łożysko myślę że bez problemu zdejmę i założę nowe ale nie da się tego zrobić na piecu::(

  Może ktoś wie jak wyjąć ten wiatraczek czy on tam w środku jest jakoś zamontowany siedzi w jakiejś szynie ?

  0
 • #4 06 Sty 2013 13:00
  andrefff
  Poziom 36  

  Zleć wymianę łożyska w najbliższym serwisie AGD, a wymuszaczy sobie odpuść.

  1
 • #5 06 Kwi 2013 10:43
  brauli
  Poziom 7  

  Nie trzeba zdejmować całego wiatraka żeby zmienić łożysko. Jest ono po prostu nasunięte na ten bolec wystarczy je mocno ściągnąć z tego bolca i już, 4 zł i piec chodzi elegancko. Jeśli komuś to się przydarzy to lepiej szybko to zrobić bo przy okazji jeśli łożysko się blokuje zaczyna się obracać razem z pierścieniem którego się na nie zakłada i skręca z mocowaniem z uziemieniem a ten pierścień przez to że się kręci to się zaczyna wycierać a jego już w sklepie się nie kupi. Ja za radą użyłem specjalnego kleju tak żeby je dodatkowo unieruchomić ale nie na trwałe.

  0