Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vito 638 - licznik, brak wyświetleń

06 Sty 2013 12:20 3681 7
  • Poziom 8  
    Posiadam taki licznik u siebie , co powinno się wyświetlać na wyświetlaczu z lewej strony tam gdzie tem i paliwo ? u mnie jest czarno .... i jak może być tego przyczyna ? vito 638 - licznik, brak wyświetleń
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Wskazania komputera pokładowego oraz zapiętego biegu w przyp. pojazdu z ASB. Wyświetlacze te często ulegają uszkodzeniu zatem albo masz uszkodzony albo przełożony z innego modelu.
  • Poziom 8  
    wychodzi na to ze mam z innego :( bo żadnego przełacznika od komputera nie mam i skrzynia jest w manualu

Dodano po 18 [minuty]:

a czy przypadkiem nie powinna się tam pokazywać temperatura zewnętrzna ?
  • Poziom 29  
    red1977 napisał:
    a czy przypadkiem nie powinna się tam pokazywać temperatura zewnętrzna ?

Też. Jedna z manetek - chyba prawa winna mieć przycisk od sterownia wyświetlanymi informacjami na tym wyświetlaczu.

Warto sprawdzić pojazd po numerze VIN co to za sztuka (rynek przeznaczenia) i co dokładnie powinno się w nim znajdować (wyposażenie itp).
  • Spec od Mercedesów
    Piasek80 napisał:
    Wskazania komputera pokładowego

Ten licznik nie ma żadnego komputera pokładowego.
    red1977 napisał:
    wychodzi na to ze mam z innego bo ...... skrzynia jest w manualu

Licznik jest taki sam - po prostu ta funkcja nie jest wtedy wykorzystana.
    Piasek80 napisał:
    Wyświetlacze te często ulegają uszkodzeniu zatem albo masz uszkodzony albo przełożony z innego modelu.

Akurat w modelu 638 te wyświetlacze się nie psuły. Przyczyny mogą być dwie: albo zamiast wyświetlacza jest plastikowa zaślepka, albo po prostu spaliła się żarówka podświetlająca. Przy wyjętym kluczyku ze stacyjki wystarczy wziąć niewielką latareczkę i poświecić pod kątem na powierzchnie obu wyświetlaczy. Środkowy ma powierzchnię gładką, lekko wpadającą w kolor ciemnobrązowy, pod pewnym kątem widać zarysy symboli które powinny się wyświetlać. Jeżeli lewy jest taki sam - to powinien cokolwiek wyświetlać. Jeżeli jest czarny, o powierzchni delikatnie chropowatej, nie widać na nim żadnych zarysów liter (liczb) - to jest zaślepka.
    Piasek80 napisał:
    Jedna z manetek - chyba prawa winna mieć przycisk od sterownia wyświetlanymi informacjami na tym wyświetlaczu.

Pomyliło ci się z jakimś innym autem - pewnie Peugeotem. Jeżeli Mercedes Vito ma jakiekolwiek sterowanie funkcjami licznika to z przycisków na kierownicy multifunkcyjnej.
  • Poziom 8  
    więc czeka mnie ponowe wyjęcie licznika gdyż wszystkie zaróweczki które podświetlają licznik są ok widocznie musi być jeszce jedna która osobno podświetla wyświetlacz w środku

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

znalazłem po vin że termomert powinien być...
    J65 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

problem czarnego wyświetlacza został rozwiązany a mianowicie przepalona żarówka
    ale problem jest nadal nie pokazuje żadnej temperatury

porównywałem dwa liczniki mój i ze sprontera ( różnią się tylko obudową bebechy te same
    ten w sprinterze nie posiadał owego wyswietlacza od temperatury i w ziązku z tym nie miał też trzeciej kostki w liczniku ( niebieska) - u mnie jest , dochodzi do niej jeden kabel który myślę odpowiada za wskazania temperatury zewnętrznej
    Teraz szukam czujnika , gdzieś wyczytałem że znajduje się za zderzakiem tylko w jakiej okolicy i jak do niego dojść ?
    Pomysły sugestie ?
  • Poziom 8  
    a więc problem rozwiązany , brak czujnika w zerzaku , został zakupiony wsadzony na swoje miejsce i teraz już mogę się cieszyć wskazaniami temperatury