Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć TV z laptopem?

ciscoc 06 Sty 2013 13:03 1305 7
  • #1 06 Sty 2013 13:03
    ciscoc
    Poziom 9  

W jaki sposób podłączyć telewizor który posiada tylko wejście Euro Scart i HDMI, z laptopem który posiada tylko wejście USB?
    Ma ktoś jakiś prosty sposób?
    Polećcie coś nie drogiego.

0 7
  • #2 06 Sty 2013 13:08
    kizek
    Poziom 35  

Zapewne kolega chce oglądać na ekranie TV np. filmy z laptopa?
    Czy oprócz tego gniazda USB laptop posiada jakieś inne gniazda np. VGA.

0
  • #3 06 Sty 2013 13:13
    andrefff
    Poziom 36  

Nie ma takich laptopów.

0
  • #4 06 Sty 2013 16:43
    ciscoc
    Poziom 9  

Posiada złącze:
    1 ExpressCard/54,
    3 USB 2.0,
    1 VGA/D-Sub,
    V.92 modem,
    1 blokada Kensingtona,
    gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe,

0
  • #6 06 Sty 2013 17:11
    ciscoc
    Poziom 9  

dziękuję!
    troszkę to drogie, a czy orientujesz się czy jest na to jakiś schemat jak zrobić to samemu połączyć ze sobą wtyczki.
    Druga sprawa jaka mnie interesuje to wykonanie takiego układu Link do sterowania laptopa pilotem do przeglądania stron internetowych po prostu pilot zamiast myszki.
    A nie posiadam złącza RS232 (COM) tylko USB, czy mogę zastosować przejściówkę USB-RS232 Link?

0
  • #7 06 Sty 2013 17:26
    andrefff
    Poziom 36  

Ja dałem przykładowy link, na alledrogo znajdziesz takie po dwie dyszki.

0
  • #8 06 Sty 2013 18:04
    anmedia
    Poziom 39  

ciscoc napisał:
    Druga sprawa jaka mnie interesuje to wykonanie takiego układu Link do sterowania laptopa pilotem do przeglądania stron internetowych po prostu pilot zamiast myszki.

Hehehe, to producenci telewizorow wprowadzaja mozliwosc podpiecia kalwiatury i myszki do TV zeby latwiej a przede wszystkim szybciej mozna bylo sie poruszac po TV, a ty chcesz to wprowadzac do laptopa pilota! Oczywiscie jako pomysl ukladow czy idea projektu ok, ale do uzytku praktycznego to jedna wielka kicha.
    Zawsze do takiego czegos mozesz dokupic specjalna klawiature ktora ma iles tam przyciskow programowanych (lub mysz z minimum 10 klawiszami) i uzyskasz dokladnie to samo co za pomoca pilota. A z ciekawostek, takie rozwiazania juz istnialy nawet w telefonach komorkowych SonyEriccson W910i (jakos taki model byl) po polaczeniu np po przez bluetootha telefon stawal sie programowana myszka. Tylko ze praktyczne to nie bylo, ale jako ciekawostka owszem.

Co do zlaczek i przejsciowek. Czesto sa one robione pod konkretne modele TV. monitorow, laptopow itp. Wiec moga zadzialac albo i nie.

0