Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ulrich ed24 - Kilka ważnych pytań -dzieki

barbimpex 06 Jan 2013 13:40 2502 1
    barbimpex
    Level 9  
    Witam serdecznie . Od 3 miesięcy jestem posiadaczem kotła olejowego ULRICH ED24 WO (dwu funkcyjny). Kupiłem go jako używany, ale podobno mało używany.Wraz z przyjściem zimy i obowiązkiem ogrzewania pojawiają się pytania na które ktoś kto ma doświadczenie z takim kotłem będzie potrafił mi odpowiedzieć

1.Kocioł w przeciągu 2 miesięcy wypalił 400l opału. Ogrzewa budynek ok 100m2(4 grzejniki pokojowe i dwa łazienkowe).Czy to jest normalne spalanie przy takim metrażu?Budynek jest z pustaka ocieplony 10cm styropianem.Niewielkie okna a więc ubytek nieduży.

2.Jak wiadomo piec grzeje też wodę.Czy normalnym jest ze piec załącza się co 10-15 min popracuje 20-30 sec i się wyłącza.Czy to jest przez tak szybką utratę ciepła,gdyż jak wyczytałem w instrukcji piec trzyma wodę w 80 st.Jaki jest margines tolerancji tego czujnika i czy da się to zmienić ,żeby tak często się nie włączał.Piec stoi w pomieszczeniu gdzie jest kolo 12st.Wydaje mi się ze te spalanie jest m. in. przez tak częste włączanie się.

3.Kolejne pytanie było już poruszane na forum lecz ja chciałbym się dowiedzieć czy da się ten kocioł przerobić na zasilany przepracowanym olejem roślinnym.Czy jest to temat wart uwagi ? wyczytałem, że wymagany jest częstszy serwis i wymiana filtrów i dysz.Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić.Mam dostęp do przepracowanego oleju.CZy ten olej musi być podgrzewany.

4.Czy to normalne, że kiedy wyłączę pilot sterujący ogrzewaniem to piec dalej grzeje grzejniki .czasami jest tak ze wszystkie są zimne a jeden gorący.Nie mam pojęcia o co chodzi

to by było na tyle .Mam nadzieje ze ktoś pomoże mi rozwikłać nurtujące mnie pytania.Moze jest jakiś serwisant z Siedlec lub okolic?

pozdrawiam i dziekuje za odp
    kabee84

Level 24  
    Kocioł WO to zupełnie inny kocioł. Masz zapewne kocioł ED :-)

1. Faktycznie dość dużo jak na tak mały domek.

2. Kocioł ED jest tak ciekawie skonstruowany, że utrzymuje sam w sobie cały czas stałą temperaturę. Jest to dość istotne jeśli kocioł pracuje jako dwufunkcyjny, dzięki temu mamy dość szybko ciepłą wodę w kranie. Wiem, że serwisanci dokonywali pewnych zabiegów aby to zmienić, ale szczegółów nie znam. Generalnie zużycie na podgrzanie samego siebie nie jest aż tak ogromne, a to ciepło i tak pozostaje w pomieszczeniu w którym stoi kocioł...

3. Nie pomogę.

4. Nie jest to normalne. Moim zdaniem (pilot????) termostat jest nie podłączony, a to że grzeje tylko 1 grzejnik jest wynikiem tego, że w pozostałych pomieszczeniach głowice termostatyczne (pod warunkiem że są...) zamontowane na grzejnikach działają poprawnie. To moja teoria. Druga opcja może być taka, że kocioł podgrzewa sam siebie (utrzymuje tą temperaturę 80stC) a ciepło grawitacyjnie wędruje do grzejnika, który staje się ciepły.

5. Serwis: www.ulrich.com.pl