Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Sharp LC-40LE820E - Jak ustawić telewizor w sieci domowej?

Edward Pudaś 06 Jan 2013 14:04 5199 4
 • #1
  Edward Pudaś
  Level 11  
  Mam problem z ustawieniem telewizora w sieci domowej. Otóż Internet mam z sieci osiedlowej kablem UTP. W domu zamontowałem router wifi (TP-LINK TL-WR740N) do którego dwa komputery są podłączone kablem a jeden poprzez wifi. Ponieważ mam telewizor z kartą sieciową więc wpadłem na pomysł aby wykorzystać go do podglądu zdjęć czy filmów które są na komputerach. Zakupiłem AP (TP-LINK TL-WA701ND), który ustawiłem jako most i podłączyłem go telewizora. Po ustawieniu w TV automatycznego wykrywania sieci telewizor się skomunikował z routerem i dostał swoje IP.
  Problem polega na tym, że wchodząc w Sieć Domową na TV, nie są widoczne żadne udostępnione na komputerach pliki i wyskakuje napis, że nie ma serwera. Na pozostałych komputerach udostępnienie działa bez zarzutu. Czy należy więc inaczej skonfigurować AP, czy w ogóle postawić inny komputer jako serwer żeby dało się oglądać udostępnione na innych komputerach obrazy czy filmy ?
 • #2
  Heinzek
  Network and Internet specialist
  Jak udostępniasz pliki? orzez "otoczenie sieciowe"(samba) czy jakimś serwerem multimediów (dlna)
  Telewizor zapewne działa tylko z DLNA
 • #3
  basstec
  Level 34  
  Zainstaluj w komputerze nero media home albo PS3 media server wtedy TV "zobaczy" udostępnione w programie pliki.
 • #4
  Edward Pudaś
  Level 11  
  Udostępniam pliki poprzez "otoczenie sieciowe" a TV ma opcje DLNA, tyle, że nie mam żadnego sprzętu co by był z tym zgodny.
 • #5
  Edward Pudaś
  Level 11  
  W końcu udało się to wszystko i jak to mówią rozwiązanie było tuz tuż. Mianowicie uruchomiłem WMPlayera i tam po udostępniałem pliki które chciałem oglądać na TV. AP ustawiłem w trybie mostu i podłączyłem do TV. Telewizor się od razu skomunikował z routerem wifi i jak odświeżyłem szukanie serwera momentalnie znalazł mój komputer. Mogę teraz przeglądać wszystkie udostępnione foldery jak również oglądać filmy zapisane na dysku komputera.