Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson A250 + Monoblock Quad - Programy tylko z Astry lub HotBirda. Ustawienia

RemigiuszK 06 Sty 2013 14:27 5469 17
  • #1 06 Sty 2013 14:27
    RemigiuszK
    Poziom 11  

Witam. Zakupilem tuner jak w temacie. Pierwotnie podłączony był pod pojedynczy konwerter ustawiony na HotBird'a.
    Od 3 dni podłączony został do konwertera Opticum Monoblock Quad LNB LMQP-04H wraz z antena 80cm. Tuner wyszukuje programy z Astry i HotBirda. DiSEqC1.0 włączony. Dla Astry - port1, dla HB - port2. Niestety przy przełączaniu programów z listy, wyświetlane są tylko programy z Astry, programy z HB pokazują informację - "brak lub słaby sygnał". Zamiana portów niczego nie zmienia.
    Przy różnych modyfikacjach w ustawieniach satelity, sytuacja odwraca się - Programy z HB widoczne, z Astry - informacja o słabym sygnale lub jego braku.
    Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne wskazówki.
    Dziękuję i pozdrawiam.

• #2 06 Sty 2013 14:37
    wow
    Poziom 27  

Pomieszałeś :)

HotBird - Port 1
    Astra - Port 2

W uchwycie konwertera HotBird, obok Astra :)
    Ferguson A250 + Monoblock Quad - Programy tylko z Astry lub HotBirda. Ustawienia

• #3 06 Sty 2013 14:49
    RemigiuszK
    Poziom 11  

Tak jak napisałem - próbowałem i niczego to nie zmienia. Mogę przy "jakichś" przypadkowych ustawianiach oglądać programy: tylko z Astry lub tylko z HotBird'a.

• #4 06 Sty 2013 15:03
    wow
    Poziom 27  

Co to znaczy przypadkowe ustawienia?
    Dobrze ustawiłeś antenę? Czy na oko?
    Takie ustawianie sobie samemu bez miernika bywa bardzo ciężkie, zwłaszcza podczas końcowego dokręcania śrub.

Wsadź w czaszę na razie konwerter typu single lub twin, ustaw antenę, abyś odbierał wszystkie programy z HotBird'a.

Później delikatnie odkręć ten konwerter i zamontuj monoblocka. Dokładnie tak samo jak dałem na zdjęciu wyżej.

Włączasz w dekoderze tryb DiSEqC
    Port 1 - HotBird
    Port 2 - Astra

Powinno Ci pokazać dobry sygnał na tych dwóch satelitach.
    Dajesz wyszukiwanie kanałów i musi działać.

• #5 06 Sty 2013 15:11
    RemigiuszK
    Poziom 11  

Tuner pierwotnie był podłączony do zwykłego konwertera, ustawionego tylko na HotBird'a. Sygnał 90%, jakość 80%-90%. Z Astry mam też taki sygnał.
    Zastanawiam się czy zaciągnięte w pamięć programy w czasie, kiedy był podłączony tylko do tego pojedynczego konwertera, mogą teraz właśnie kolidować z monoblockiem... Może reset ustawień i pobranie na nowo z obydwu satelit?
    Tylko co to by miało za znaczenie? Dodam, iż po podłączeniu monoblocka, manualnie wyszukiwałem interesujące TP, z interesującymi mnie programami.

• #6 06 Sty 2013 15:15
    kizek
    Poziom 35  

Na nowo wyszukaj, nic nie szkodzi sprawdzić.

• Pomocny post
    #7 06 Sty 2013 15:36
    wow
    Poziom 27  

Wykonaj:

1. Aktualizacje dekodera o ile jest dostępna
    2. Przywróć ustawienia fabryczne
    3. Ustaw dobrze porty 1 i port 2 dokładnie Hot Bird 13°E i Astra 19,2°E
    4. Wyszukaj na nowo kanały
    5. Sprawdź

:)

• #8 06 Sty 2013 16:38
    mihal2002
    Poziom 43  

RemigiuszK napisał:
    Mogę przy "jakichś" przypadkowych ustawianiach oglądać programy: tylko z Astry lub tylko z HotBird'a.

A co to?!
    RemigiuszK napisał:
    Tuner pierwotnie był podłączony do zwykłego konwertera

A są niezwykłe?
    Ile razy i w ilu działach będziesz pisał o tym samym?! Odpowiedź dostałeś więc się zastosuj do niej.

• #9 06 Sty 2013 17:53
    fidotp
    Poziom 22  

Ja na Astrę używam oddzielnego konwertera.
    Można wtedy precyzyjniej go ustawić.

Remigiusz,może źle zamontowałeś ten podwójny konwerter.
    Masz tak samo jak użytkownik wow (tak jak na zdjęciu?).
    Czy może w uchwycie jest ten po prawej.

• #10 06 Sty 2013 18:01
    RemigiuszK
    Poziom 11  

RemigiuszK napisał:
    Mogę przy "jakichś" przypadkowych ustawianiach oglądać programy: tylko z Astry lub tylko z HotBird'a.

mihal2002 napisał:
    A co to?!

Czy coś w zdaniu, które napisałem jest niezrozumiałe?
    RemigiuszK napisał:
    Tuner pierwotnie był podłączony do zwykłego konwertera

mihal2002 napisał:
    A są niezwykłe?

Zaznaczałem w innym dziale na samym początku, że jestem w tej dziedzinie laikiem, tak więc przepraszam, że nie wyraziłem się w sposób techniczno-profesjonalny i pojedynczy konwerter nazwałem "zwykłym". Jednak widać, iż są osoby, które zrozumiały mój laicki język.

mihal2002 napisał:
    Ile razy i w ilu działach będziesz pisał o tym samym?! Odpowiedź dostałeś więc się zastosuj do niej.

Napisałem w innym dziale i jak widać opłacało się. Kilka konkretnych podpowiedzi i wszystko działa jak należy!
    Jak widać pójście na łatwiznę (zawołanie instalatora) niekoniecznie jest priorytetem. Ja jestem mądrzejszy o kolejną rzecz w dziedzinie, w której nadal jestem laikiem - a o to mi chodziło.

WOW - dziękuję za precyzyjne nakierunkowanie na istotę problemu ;)
    Temat zamykam.

• #11 06 Sty 2013 18:04
    fidotp
    Poziom 22  

Nie zamykaj.
    Napisz czy ustawienie twojej anteny jest takie jak na dołączonym obrazku przeze mnie.

• #12 06 Sty 2013 18:04
    mihal2002
    Poziom 43  

RemigiuszK napisał:
    Temat zamykam.

To nie sezam! Więc zamknij.:D

• #13 06 Sty 2013 18:25
    RemigiuszK
    Poziom 11  

fidotp napisał:
    Nie zamykaj.
    Napisz czy ustawienie twojej anteny jest takie jak na dołączonym obrazku przeze mnie.

Jest dokładnie tak jak na zdjęciu. Patrząc zza anteny - uchwyt trzyma lewy konwerter, prawy "wisi w powietrzu".
    Problem tkwił widocznie w ściągniętej wcześniej liście kanałów, widzianych tylko przez pojedynczy konwerter (HB). Po wymianie na monoblock, najpierw nadpisałem liste programów, później zacząłem manulanie wyszukiwać kanały, które mnie interesują z Astry i najwidoczniej pojawił się bałagan, który przeróśł mój tuner.
    Prosty zabieg, jednak wcześniej nikt nie potrafił na to wpaść, pojawiły się tylko super porady typu "przeczytaj instrukcję lub zawołaj fachowca"...
    Na wielu "fachowcach" się przejechałem, stąd mój post w tym miejscu. W końcu po to ono jest stworzone.
    Mam nadzieję, iż rozwiązanie powstałego problemu, w przyszłości pomoże innym użytkownikom.
    Dziękuję za zainteresowanie. :)

• #14 06 Sty 2013 18:37
    mihal2002
    Poziom 43  

RemigiuszK napisał:
    Prosty zabieg,

O tym napisali w instrukcji.
    RemigiuszK napisał:
    jednak wcześniej nikt nie potrafił na to wpaść

Bo za ciebie nikt instrukcji nie będzie czytał.

• #15 06 Sty 2013 18:39
    fidotp
    Poziom 22  

RemigiuszK napisał:
    Prosty zabieg, jednak wcześniej nikt nie potrafił na to wpaść

Zauważ że 4 godz. temu założyłeś temat.
    Dziś święto więc powinieneś to zrozumieć.
    I nikogo tu nie biorę w obronę.

• #16 06 Sty 2013 18:56
    LeDy
    Poziom 43  

RemigiuszK napisał:

Jak widać pójście na łatwiznę (zawołanie instalatora) niekoniecznie jest priorytetem. Ja jestem mądrzejszy o kolejną rzecz w dziedzinie, w której nadal jestem laikiem - a o to mi chodziło.
    Ty nie jesteś mądrzejszy a tylko cwańszy i to tylko wyłącznie dzięki takim ........... , którzy wszystkim i wszystko klepiom. Niech to będzie przestrogą dla innych. Ta nieszczęsna elektroda.

RemigiuszK napisał:
    stąd mój post w tym miejscu. W końcu po to ono jest stworzone.
    Tak, ono jest stworzone tylko i wyłącznie po to aby szkolić takich .................. laików.

fidotp napisał:
    Nie zamykaj.
    Ty do nich należysz.
    W Arivach tak jest, że po każdym czymś trzeba ustawienia fabryczne i nową listę. Ot i cała rewelacja.
    ,
    Cytat:
    najpierw nadpisałem liste programów, później zacząłem manulanie wyszukiwać kanały, które mnie interesują z Astry i najwidoczniej pojawił się bałagan, który przeróśł mój tuner.

• #17 06 Sty 2013 19:22
    fidotp
    Poziom 22  

LeDy, nikt Ci nie każe odpowiadać w tematach.
    Nie chcesz to wyłącz forum.
    Mnie nie trzeba pouczać.
    Jak ze chcę to każdemu pomogę a nie klepię darmo w klawisze.

• #18 06 Sty 2013 19:31
    RemigiuszK
    Poziom 11  

RemigiuszK napisał:
    Prosty zabieg,

mihal2002 napisał:
    O tym napisali w instrukcji.

Widocznie mam jakąś inną instrukcję...
    RemigiuszK napisał:
    jednak wcześniej nikt nie potrafił na to wpaść

mihal2002 napisał:
    Bo za ciebie nikt instrukcji nie będzie czytał.

Jeszcze raz Ci napiszę - zapewniam, że nie należę do grona osób, którzy to wezmą coś nowego do ręki, włączają i zaczynają "obsługiwać", a dopiero jak coś się zepsuje - sięgają do instrukcji...

Dodano po 5 [minuty]:

[quote="LeDy"]
    RemigiuszK napisał:

LeDy napisał:
    Ty nie jesteś mądrzejszy a tylko cwańszy i to tylko wyłącznie dzięki takim ........... , którzy wszystkim i wszystko klepiom. Niech to będzie przestrogą dla innych. Ta nieszczęsna elektroda.

Cwańszy?! Widzisz, idąc Twoim tokiem myślenia, gdybyś zaraz po podstawówce wygrał w totka, pewnie na tym etapie byś pozostał, bo dookoła byliby sami usługujący fachowcy, a Ty zatrzymałbyś się na etapie tabliczki mnożenia.

RemigiuszK napisał:
    stąd mój post w tym miejscu. W końcu po to ono jest stworzone.
    LeDy napisał:
    Tak, ono jest stworzone tylko i wyłącznie po to aby szkolić takich .................. laików.

Co zatem robisz tu, siedząc na tej, jak to nazwałeś "nieszczęsnej elektrodzie"? Zaprzeczasz sam sobie pisząc takie zdanie, a mając przy swoich danych ilość osób którym rzekomo pomogłeś. Ale... może urodziłeś się alfą i omegą i tak z nudów to robisz - chwała Ci za to...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo