Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena USB TP-LINK a VMware i -

06 Sty 2013 14:47 1365 8
  • Poziom 9  
    Zainstalowałem VMware workstation i Oracle VM VirtualBox odpaliłem na nich backtrack'a 5 ale on nie widzi mojej wbudiwanej kart wifii czyli jedną zintegrowaną Karta Dell Wireless 1704 802.11b/g/n (2,4 GHz) i drugą na Antene USB TP-LINK TL-WN322G a WMware i Oracle widzą obie te karty. Proszę o pomoc jak mam uruchomić obojętnie jaką z tych kart w Backtrack'u?
  • PCBway
  • Poziom 23  
    musisz udostępnić maszynie wirtualnej kartę na USB , z tego co pamiętam jedynie urządzenia (fizyczne) usb dało się udostępniać wirtualnym maszynom w vmware i virtualbox ale pewności nie mam
  • Poziom 9  
    Mam na liście obie te moje karty (wewnętrzną wbudowaną i zewnętrzną USB) ale po załadowaniu Backtrack ich nie widzi nie wiem dlaczego?
  • PCBway
  • Moderator - Sieci, Internet
    Dodałeś w konfiguracji oprogramowania wirtualnego jakieś karty?
  • Poziom 9  
    Zainstalowałem sterowniki do karty USB

Po wpisaniu komendy lsusb

Wynik z VMware

Kod: Zaznacz cały
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 LInux Foundation 1.1 root hub
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 LInux Foundation 1.1 root hub

Wynik z VirtualBox

Kod: Zaznacz cały
    Bus 001 Device 002: ID 80ee:0021 VirtualBox USB Tablet
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

takie są wyniki a karty nie widzi co zrobić żeby widziały tą kartę?
  • Specjalista Sieci, Internet
    jimasek napisał:
    Dodałeś w konfiguracji oprogramowania wirtualnego jakieś karty?

Karty nie są potrzebne. Dodawanie kart pozwala na NAT albo mostkowanie do fizycznych kart.
    u WMware wystarczykliknąć na VM, USB i wybrać kartę USB a na virtualbox Devices, USB i wybrać kartę.

Moim zdaniem po co bawić się w virtuale. Lepiej instalacja backtracka na pendrive i start z USB.
  • Moderator - Sieci, Internet
    VMmare-a nie znam w obsłudze ale w virtualbox-ie trzeba dodać i skonfigurować każdy sprzęt dla systemu wirtualnego, więc szedłem tą drogą!?
  • Specjalista Sieci, Internet
    jimasek napisał:
    dodać i skonfigurować każdy sprzęt dla systemu wirtualnego

Sprzęt jako kontroler USB i tu do autora tematu czy zaznaczył obsługę USB i obsługę USB2.0
    Karty sieciowe działają jako eth0 i mogą działać jako nat/bridge normalnego połączenia.
  • Poziom 9  
    Próbowałem i zaznaczyłem obsługę USB a z pendrive i z bootowanej płyty Backtracka nie umiem uruchomić ponieważ mam nowego laptopa Dell-a z wbudowanymi dwoma kartami graficznymi, czyli posiada technologie OPTIMUS i starsze linuksy na nim nie dają się odpalić...

Dodano po 2 [minuty]:

Kiedyś miałem starszego ASUSA z jedną kartą graficzną GEFORCE i wszystko szło ok a teraz na tym nowym nie da rady macie na to jakiś sposób?