Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie radioodtwarzaczy, car audio FF I kombi

06 Sty 2013 15:05 2166 4
  • Poziom 18  
    Witam,
    chcę zakupić radio do samochodu. Już jakiś czas temu poszukiwałem radia i kierując się ogólnie panującą teorią że koło 300zł to wybierać co ładniej wygląda postawiłem na Clariona CZ202 (albo jego poprzednika 201, nie pamiętam dokładnie) bo całkiem nieźle się prezentował i miał w przeciwieństwie do konkurentów w tej klasie 4 wyjścia RCA które to planowałem wykorzystać.
    Gdy poszedłem do Saturna gdzie jeszcze wtedy stała spora szafa z różnymi radiami i możliwością ich przetestowania to ku mojemu zdziwieniu tańszy Kenwood (3054 albo 4051 tez już nie pamiętam) grał zdecydowanie lepiej. Oczywiście zacząłem dłubać w ustawieniach jednego i drugiego aby powyłączać wszystkie korektory, loudnessy i inne ulepszacze, ale sytuacja się nie zmieniła. Clarion na tle Kenwooda grał o wiele bardziej sucho, jakby pozbawiony dynamiki.
    Tak więc jednak jakąś różnicę w dźwięku byłem w stanie zauważyć. Nie wiem czym była ona spowodowana, nie wykluczone że np jedno radio było podłączane do zasilania przez "specjalistów" kablem telefonicznym na przykład, ale zrezygnowałem wtedy z zakupu.
    Dzisiaj postanowiłem jednak zakupić coś co zastąpi w moim Focusie I kombi wysłużonego już fabrycznego kaseciaka. Jak się domyślacie po tych "odsłuchach" na pierwszym miejscu stoi u mnie ten kenwood (3054, albo model z 13 3057) no ale do pełni szczęścia brakuje mi w nim drugiego kompletu wyjść RCA no i w sumie pomyślałem że fajnie jakby radio miało bluetooth. Ciutke wyższe modele BT32, BT42 mają bluetooth, ale nie występują w wersji z zielonym podświetleniem co je skreśla no i wciąż tylko 1xRCA. Dopiero BT47 ma zdaje się wszystko ale potrzeba na niego 600zł. Dużo. Przeglądając allegro co się aktualnie sprzedaje znalazłem Pioneera x5500 który wydaje się mieć wszystko co bym chciał i jest jeszcze na granicy akceptowalnej ceny 470zł. Już bym je zakupił, ale nasuwa się myśl: kurde, kupie i okaże się że gra tak sucho jak ten clarion, gorzej jak fabryczne radio, gorzej jak kenwood za 250zł. Problemem jest to, że nie znalazłem w żadnym markecie podłączonego tego radia ażebym mógł sam wydać werdykt.
    Tu jest pytanie: czy ktoś miał okazję posłuchać jak gra te radio Pioneera? Czy miał je ktoś okazję porównać do innych?
    Resztę car audio będę budował prawdopodobnie na:
    -Powerbass S6C przód
    -jakieś woofery w tylnych drzwiach (żeby bagażnika nie zagracać) z filtrem LP (mam PB l-60C na oku)
    -alpine mrv-f305 do zasilenia
    ale to dopiero na wiosnę jak się cieplej zrobi zacznę grzebać przy wytłumianiu drzwi. Przy okazji proszę o komentarz co do mojego doboru komponentów.
    W razie jak nie otrzymam żadnej odpowiedzi to chyba kupie kilka modeli i sprawdzę które mi odpowiada po czym skorzystam z prawa do zwrotu przedmiotu zakupionego przez internet ; ) Póki co, proszę was o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Moderator CarAudio
    Odsłuch w supermarkecie ? Gratuluję ...

Zresztą na wymienionych klocach nie odczujesz różnicy podłączając najdroższego pionka za 1,5kzł i tego za przysłowiowe 200 . Kup fajniejsze lub najbardziej napakowane bajerami , które potrzebujesz.

ps: taka 9833 za 450zł zje je wszystkie z kopytami!
  • Poziom 18  
    No właśnie, "odsłuch" na jakichś współosiówkach hertza pozwolił mi zauważyć różnicę między dwoma modelami które to powinny grać tak samo beznadziejnie, a jednak jedno grało mega beznadziejnie. Radia były obok siebie wybierane guzikiem, głośniki te samiuśkie. Na bajerach mi nie zależy, aczkolwiek wydaje mi się, że możliwość wykorzystania radia jako zestawu głośnomówiącego jest przydatna. Przy okazji: może ktoś mógłby ocenić jak działa ta funkcja w radiu? Czy warto do niej dopłacać czy lepiej najtańsze HF-210 Nokii spełni zadanie?
    Pozdrawiam

EDIT:
    Widzę na allegro używanego kenwooda BT60U w podobnej cenie co ten pioneer x5500 nowy, który z nich będzie lepszym wyborem? Na temat tego kenwooda widzę różne opinie, niektóre przyrównujące go do 9855 alpine'a. Czy będzie lepiej grał od tego drugiego?
  • Poziom 18  
    Radio zakupione, sporo zaoszczędziłem bo kupiłem "za przysłowiowe 200", kasy zostało, koncepcja się zmieniła tj. rezygnuję z planu umieszczenia wooferów w tylnych drzwiach. Jako że jak wspomniałem kasy zostało, myślę nad:
    a) innym zestawem na przód
    lub:
    b) stworzeniem mikro subwoofera w boczku.

ad. a) po oczytaniu się for internetowych myślę nad szarpnięciem się na DLS R6A, które to potencjalnie mogą zadowolić mnie bez stosowania subwoofera, wtedy zasilone zmostkowanym wzmacniaczem i według jego instrukcji 2x120w przy 14,4v

ad. b) również po lekturze kilku(set) tematów wyłoniłem re audio re-8s4, a jako że są one niedostępne to wybrałem niby klona Excursion SX1-8S4, wtedy na przodzie (s6c) 2x50w a na subwoofer 120w

Ponownie proszę o komentarz bardziej doświadczonych forumowiczów która opcja byłaby lepsza. Muzyka: różna od dubstepu z niskim zejściem, przez klubowe, radiowe hity, do lat 80 z szybkim kopnięciem.

Pozdrawiam

Aha, no i jeszcze takie info:
    najbardziej mi zależy na jak najlepszym stosunku cena/jakość tzn kasa włożona w sprzęt/dźwięk który oferuje, dlatego nie podałem nigdzie jakiegoś sztywnego budżetu. Przeglądam też oferty używanych głośników
  • Moderator CarAudio
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.