Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel Component i łączenie xboxa z PC

busz123 06 Sty 2013 17:59 2001 9
  • #1 06 Sty 2013 17:59
    busz123
    Poziom 10  

Witam.

Mam zamiar przekazać obraz z xboxa na tv i pc. Mam schemat na którym wszystko działa Kabel Component i łączenie xboxa z PC
    ale znalazłem kabel component na allegro. I teraz pytanie czy jeśli podłącze xboxa TAK
    wszystko będzie tak samo czy coś nie będzie działać?

Pozdrawiam.

0 9
  • #2 06 Sty 2013 18:43
    Jingiel
    Poziom 21  

Według mnie nie ma prawa działać. Tam na wejście EURO w TV podawany jest sygnał COMPONENT, a powinno być COMPOSITE i dlatego połączenie zdane na porażkę.

0
  • #3 06 Sty 2013 23:04
    anmedia
    Poziom 39  

busz123 napisał:
    I teraz pytanie czy jeśli podłącze xboxa TAK (http://oi48.tinypic.com/2ro1cf8.jpg) wszystko będzie tak samo czy coś nie będzie działać?

A czy ty wogole rozumiesz co to za metlik z kablami zrobiles. Nie bedzie dzialac to raz, a dwa wytlumacz jaki sens jest tych calych kombinacji (co chcesz osiagnac podlanczajac do kompa), bo jak dla mnie jedna przejsciowka za duzo i o dwie za malo :)
    I jeszcze jedno, na pierwszym zdjeciu tym z PS3 rowniez jest o jedna przejsciowke lub dwie za duzo!

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić pisownię! [P.]

0
  • #4 07 Sty 2013 16:00
    busz123
    Poziom 10  

Jestem laikiem w tej dziedzinie, mógłby ktoś narysować jak powinno być podpięte przy tej kombinacji z PS3? Z góry dziękuję.

0
  • #5 07 Sty 2013 16:04
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, ale napisz co chcesz osiagnac laczac to poprzez grabber do komputera, bo nie napisales tego. Moze sie okazac ze bedzie lepsze rozwiazanie niz te co podales na rysunkach!

0
  • #6 07 Sty 2013 16:15
    busz123
    Poziom 10  

Chciałbym nagrywać gameplaye z xboxa na komputer mając jednocześnie podpiętego xboxa do tv.

0
  • #7 07 Sty 2013 16:17
    Jingiel
    Poziom 21  

Najpierw musisz napisać co chcesz osiągnąć i po co.

0
  • #8 07 Sty 2013 16:20
    anmedia
    Poziom 39  

busz123 napisał:
    Chciałbym nagrywać gameplaye z xboxa na komputer mając jednocześnie podpiętego xboxa do tv.

No ok, oczywiscie zdajesz sobie sprawe z jakosci tych grabberow? Zgrac moze i zgrasz ale w najlepszym wypadku obraz bedzie porownywalny do conajwyzej dobrego nagrania w starym systemie.

0
  • #9 07 Sty 2013 16:24
    busz123
    Poziom 10  

Więc Xboxa, kablem svideo, przez chinche podpinam do przejściówki z av na euro którą wpinam do rozdzielacza sygnału a tego do tv. Tym sposobem mam xboxa połączonego z tv scartem. Teraz podpinam wtyczkę svideo z kabla konsoli do easycapa i męsko-męskim chinchem łącze gniazdo video (żółte) z rozdzielacza z grabberem. W ten sposób mam obraz na pc lepszy niż bym uzyskał przez samo chinch. Potem łączę kablem chinch audio (czerwony i biały) z rozdziałki i podpinam do przejściówki do na mini jacka a tą do wejścia mikrofonu w pc. Tym uzyskuję lepszą jakość dźwięku niż przez easycapa który ma ją dość słabą.
    Tak zdaję sobie sprawe jaka jakość ale od czegoś trzeba zacząć i a przez svideo nawet przyzwoite 480p można wyciągnąć, jeśli mój pomysł się przyjmie to za jakiś czas napewno kupię nagrywarkę HD (dla tych co nie wiedzą nagrywarka 600zł a ten sposób 100).

0
  • #10 07 Sty 2013 16:25
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, skoro wiesz w czym rzecz, to tak to powinno wygladac.

Rozwiazanie z wejsciem pod mikrofon nie jest dobre. W tym przypadku moze powstac przesuniecie dzwieku w stosunku do obrazu. A laczac poprzez wejscie mikrofonowe jak napisales, moze sie wydawac ze dzwiek jest lepszy, ale tak na pewno nie bedzie. Jesli juz koniecznie musisz laczyc do innego wejscia to podlacz pod Aux IN. Przynajmniej dzwieku nie przesterujesz i nie uszkodzisz.

0