Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Końcówki zaciskane na kabel RG6 plus kabel

06 Sty 2013 18:05 8649 13
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    lordpakernik napisał:
    Ale przy użyciu większej siły można je ściągnąć i jak wkręcam wtyk F to się zsuwają.
    Poza tym przy zaciskaniu potrafią pękać czasem

Wszystko trzeba robić z wyczuciem.
    Nawet super mocne hartowane części potrafią się rozpaść pod wpływem zbyt wielkiej siły na jaką zostały zaprojektowane.

• Poziom 30  
    lordpakernik napisał:
    Czy kabel marki CONOTECH jest przyzwoity. Kiedyś miałem taki kabel w rękach, że sam mogłem go odizolować, gołymi rękoma:D

Przewód conotech nie jest najwyższych lotów.

Do wtyków F gładkich kup zaciskarkę, która zaciska je w stożek i to na gładko.
    Zacisk jest solidniejszy, ale co kto lubi.

• Poziom 27  
    Osobiście korzystam z wtyków kompresyjnych, które z czystym sumieniem polecam.
    Możesz się rozejrzeć - rewelacyjna sprawa.
    Niestety cena jest powyżej 1 zł za sztukę :(
  • Specjalista Sieci, Internet
    lordpakernik napisał:
    Ale przy użyciu większej siły można je ściągnąć i jak wkręcam wtyk F to się zsuwają.
    Poza tym przy zaciskaniu potrafią pękać czasem.
    • Każde złącze zaciskane powinno być dostosowane wymiarami wewnętrznymi do średnic dielektryka i całkowitej średnicy zewnętrznej kabla. Jeśli nie jest, wtedy może być tak, że zostanie luźno zaciśnięte, i nie będzie ani ekranowania, ani wytrzymałości mechanicznej.
      Teoretycznie więc, do każdego kabla antenowego powinno być dobierane ściśle określone złącze.
      W praktyce, stosuje się dostępne złącza do różnych typów i wykonań kabli antenowych, i są właśnie takie efekty.
    • Kabel powinien być odpowiednio zarobiony (przygotowany) do osadzenia danego złącza. Najlepiej jest to robić dedykowaną zaciskarką.
    • Do zaciskania konkretnego typu kabla powinna być też stosowana odpowiednia zaciskarka, o dedykowanej szczelinie (kształt, głębokość), złącze powinno być zaciśnięte na całej długości karbowania.
      Przy prawidłowym zarobieniu, pasowaniu do kabla antenowego i użyciu prawidłowej zaciskarki złącze nie ma prawa pęknąć. Chyba, że ma się jakiś szajs, który w ogóle nie powinien być nazywany złączem...
      lordpakernik napisał:
      Pytam czy są lepsze od tych:
      To niezłe złącza kompresyjne ogólnego stosowania, zaciskane w stożek. Dobrze się trzymają i mają dobre uszczelnienie elektryczne.

Lepsze są kompresyjne ściągane teleskopowo, są jeszcze bardziej wytrzymałe mechanicznie.
      Link
      Link

Zasady w przypadku złącz zaciskanych i kompresyjnych są bardzo proste:
    • stosujemy dedykowaną zarabiarkę;
    • stosujemy dedykowaną zaciskarkę;
    • nie oszczędzamy, stosujemy wyłącznie złącza renomowanych firm.

lordpakernik napisał:
    Czy kabel marki CONOTECH jest przyzwoity. Kiedyś miałem taki kabel w rękach, że sam mogłem go odizolować, gołymi rękoma:D
    Zależy od parametrów konkretnego typu kabla. Każdy będzie pracował w przesyle DVB-T, tylko jeden lepiej, inny gorzej.
    lordpakernik napisał:
    Ja zaciskam na tej drugiej końcówce od góry. I jak docisnę do końca to ta końcówka karbowana ściśnięta w 6 kąt na kątach czasami potrafi pęknąć. I nie trzyma się tak jakbym chciał. Bo jak potem wkręcam wtyk to potrafi się zsuwać troszkę ale musiałbym użyć siły żeby ściągnąć.
    Bo masz za cienki kabel antenowy i złącze nie pasuje, dlatego pęka i spada.

lordpakernik napisał:
    Czy tą owalną mógłbym zacisnąć w sześciokąt? Ma ktoś i mógłby sprawdzić?
    NIE!

Nie kombinuj - jeśli robisz sporadycznie dla siebie / znajomych używaj odpowiednich do kabla antenowego złączy nakręcanych. Będziesz solidnie mechanicznie oraz o wiele lepsze ekranowanie niż przy tych nieszczęśliwych HEX-ach.

Złącza F nakręcana - popularne rozmiary

Szczęka 8,1mm, krawędzie w prawidłowo zaciśniętym złączu HEX wcale nie są ostre.
  • Poziom 1  
    No ja taki sam kabelek mam troszke taniej... i dopasowane idealnie konektory kompresyjne.

Jak rozpoczynamy i kończymy zdanie?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
  • Poziom 14  
    Witam.

Czy ktoś może dysponuje instrukcja w PDF albo najlepiej filmową odnośnie zaciskania wtyków?
    Szukałem na youtube, ale nie ma nagrań pokazujących zaciskanie takich wtyków, jak na drugim zdjęciu autora tego wątku.

Mam taki problem, że nie wiem, jak przewód wcisnąć do wtyku. Zdejmuję pierwsza, białą izolację, pokazuje się splot drucików, odsuwam je, odsuwam także srebrną izolację i pokazuje się izolacja od głównej żyły.
    No i teraz pytanie, czy wewnętrzna "rurka" ma zostać wciśnięta do oporu pod srebrną izolację?
    DonAndress napisał:
    zaciskanie takich wtyków, jak na drugim zdjęciu autora tego wątku.

DonAndress napisał:
    Mam taki problem, że nie wiem, jak przewód wcisnąć do wtyku. Zdejmuję pierwsza, białą izolację, pokazuje się splot drucików, odsuwam je, odsuwam także srebrną izolację i pokazuje się izolacja od głównej żyły.
    No i teraz pytanie, czy wewnętrzna "rurka" ma zostać wciśnięta do oporu pod srebrną izolację?

http://www.youtube.com/watch?v=3Eo69jIqLrA