Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xperia Arc LT15i - Po wymianie digitizera wyświetlacz świeci tylko na biało

kulitom 06 Jan 2013 19:22 3453 4
    kulitom
    Level 13  
    Witam, mam pytanie do znawców. Kupiłem sam digitizer i wymieniłem go. Okazało się, że pęknięty digitizer ma taką ciemną warstwę, dzięki której wygaszony wyświetlacz ma czarny kolor, teraz jest szaro zielony jak w starych nokiach. Dodatkowo między tym pękniętym digitizerem a wyświetlaczem było mokro, więc wytarłem to. Po przyklejeniu digitizera i złożeniu telefon świeci tylko na biało. Objawy włączania są prawidłowe, czyli wibracja i podświetlania klawiszy. Wydaje się, że system się ładuje, bo przycisk home włącza wyświetlacz, a ściszenie na maksa przyciskami głośności powoduje, że telefon wibruje sygnalizując włączenie wibracji i wyłączenie sygnału dzwonka. Kolejny objaw to brak dźwięku z głośnika i słuchawek np. nie słychać na głośniku pogłaśniania dzwonka przyciskając volume, a na słuchawkach nie słychać muzyki włączonej pilotem na kablu.
    Myślę że do wymiany podszedłem starannie, zresztą nie jest to pierwszy telefon, który rozbierałem, niczego nie uszkodziłem, ale to nigdy nie wiadomo.
    Jakie są moje przypuszczenia:
    - uszkodzony dotyk, który powoduje te objawy
    - uszkodzenie elektroniki wyświetlacza która powoduje te objawy, z powodu użycia gorącego powietrza z suszarki podczas demontażu.

Czy ktoś się orientuje, czym ten brak dźwięku może być spowodowany? Jest sens kupowania nowego wyświetlacza z dotykiem, czy raczej sobie odpuścić naprawę?
    O co chodzi z tą czarną powłoką na digitizerze i tą cieczą między nim a wyświetlaczem? Dlaczego ten kupiony na allegro tego nie miał? Myślałem, że ten czarny kolor jest na wyświetlaczu, a tu zonk. Od razu mówię, że wolę kupić używkę arc na allegro za 500zł niż oddawać do serwisu, bo mają absurdalne stawki.
    Brzymeq
    Level 32  
    Chytry dwa razy traci, gratuluje pomysłu kupowania dotyku od prywatnej osoby. Znasz powód dlaczego ktoś go odsprzedał bo cudownie dostał inny telefon? W tym modelu dotyk i LCD jest jedną częścią nie wymienisz osobno. Teraz czeka cię zakup nowego LCD z dotykiem i naprawa dźwięku.
    kulitom
    Level 13  
    Ok moja strata, ale czemu od razu najeżdżasz na mnie? Nie pracuję w serwisie, więc nie posiadam wiedzy, że nie da się osobno wymienić digitizera w tym modelu. Napisałem ten wątek, by ktoś mi poradził, co zrobić, ty natomiast tylko spamujesz, nic nie wnosząc do tematu i co mam z tą twoją informacją zrobić? Nie podałeś żadnych konkretów. Nie mam pieniędzy, ten digitizer kupiłem, poświęcając i sprzedając słuchawki, więc geniuszu nie wynika to z mojej chytrości. Chciałem się dowiedzieć, jakie ewentualnie kupić części, bo jeśli się okaże, że również płytę główną, to wolę uzbierać na używaną xperię, gdy uda mi się jeszcze coś sprzedać.
    galica7
    Level 26  
    kulitom wrote:
    Ok moja strata, ale czemu od razu najeżdżasz na mnie? Nie pracuję w serwisie, więc nie posiadam wiedzy, że nie da się osobno wymienić digitizera w tym modelu. Napisałem ten wątek, by ktoś mi poradził, co zrobić, ty natomiast tylko spamujesz, nic nie wnosząc do tematu i co mam z tą twoją informacją zrobić? Nie podałeś żadnych konkretów. Nie mam pieniędzy, ten digitizer kupiłem, poświęcając i sprzedając słuchawki, więc geniuszu nie wynika to z mojej chytrości. Chciałem się dowiedzieć, jakie ewentualnie kupić części, bo jeśli się okaże, że również płytę główną, to wolę uzbierać na używaną xperię, gdy uda mi się jeszcze coś sprzedać.

Nikt w ciemno tb nie pomoże użytkownik ,,Brzymeq'' napisał wyraźnie że w tym modelu digitizer i LCD jest jedną częścią. Więc musisz wymienić jedno i drugie chociaż w sumie nawet producenci podróbek sprzedają tak jaby zestaw LCD+digitizer. Nie radzę kupować podróbki . Masz pretensje do przedmówcy najpierw trzeba było zapoznać się z tematem niż robić z siebie serwisanta