Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon IP - tlenofon. Czy można samodzielnie wykonać telefon IP?

09 Lut 2005 22:12 1370 4
  • Poziom 21  
    Witam,
    Mam takie pytanie, czy jest możliwość wykonania samemu w domowych warunkach telefonu IP który dolączony do komputera PC mógł wykonywać polączenia poprzez tlenofon?
    Jeśli ktoś ma jakieś informacje, lub schematy to bardzo prosiłbym . I jeszcze co myślicie o wykonanie takiego urządzenia.
    z góry dziekuje
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Telefon IP podłacza się bezpośrednio do sieci.
  • Poziom 11  
    elektryk napisał:
    Telefon IP podłacza się bezpośrednio do sieci.

To prawda ale...
    Pojawiły się urządzenia zwane telefonami VoIP na USB. Pracują z komunikatorami takimi jak np. Skype. Pytanie brzmi:

Czy zagadają z Tlenofonem?
    albo raczej:
    Czy tlenofon przewiduje w ogóle obsługę takich urządzeń?
    Może jest jakś polski komunikator, który to potrafi?
  • Poziom 42  
    zapparena napisał:
    To prawda ale...
    Pojawiły się urządzenia zwane telefonami VoIP na USB. Pracują z komunikatorami takimi jak np. Skype.
    Wydaje mi się że te urządzenia to jakby karta dzwiękowa, słuchawki, mikrofon i jakas uproszczona klawiatura w jednej obudowie. Być może potrafią jeszcze jakoś "sprzętowo" kompresować dzwięk, ale gdyby były bardzo rozbudowane, to po co je podłączać do PC, skoro możnaby od razu do sieci. Niestety nie wpadło mi w ręce takie urządzenie.
  • Poziom 11  
    elektryk masz rację, ja taki mam i używam z powodzeniem dzwoniąć PC-PC oraz PC-stacjonarny/komórka.
    Są 2 typy tych telefonów.
    1. podłącza się wprost do sieci i działa bez kompa ale potrzebuje węzła dostępowego.
    2. podłącza się do kompa na USB z zainstalowanym programem np. Skype