Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp LC-32LE140E - jak zaktualizować firmware z pendriva ?

06 Sty 2013 19:53 42816 14
  • Poziom 11  
    Witam

mam telewizor led sharp lc-32le140e i chciałbym go zaktualizować bo wyszła aktualizacja na oficjalnej stronie sharpa

Na stronie sharpa ukazało się nowe firmware mam więc pytanie jak je wgrać do tv bo próbowałem różnych sposobów i nic

i czy na pendriva wrzucić rozpakowane te 3 pliki czy zapakowany zip a może do jakiegoś katalogu

poniżej link z firmware

http://www.sharp.pl/cps/rde/xbcr/documents/do...32LE140E_SW_Main-Software-Update-V066H_PL.zip

Z góry dziękuję i wszystkiego dobrego w nowym roku
  • Poziom 11  
    Ale jak włączyć aktualizację ?

Bo po włożeniu pendriva z firmware telewizor sam nic nie wykrywa
    tylko wyświetla że na dysku zewnętrznym są nieobsługiwane pliki
  • Poziom 11  
    To już czytałem dotyczy innego telewizora

po pierwsze nie mam pliku *.UVP tylko bin

po włączeniu zasilania i power nic się nie dzieje nawet tv się nie włącza
  • Poziom 23  
    Instrukcja nic nie mówi jak to zrobić poprzez USB ?
  • Poziom 11  
    Rozumiem tą instrukcję
    ale nie działa u mnie ta metoda
  • Poziom 1  
    W instrukcji faktycznie nie ma słowa na temat aktualizacji przez USB.
  • Poziom 1  
    Dla potomnych:
    Przebrnąłem dzisiaj przez aktualizacje oprogramowania sharp LC-32ld135v. W instrukcji również nie ma ani słowa o aktualizacji z usb, ale okazuje się, że da się to zrobić bardzo łatwo.
    1. Ściągamy odpowiednie sterowniki ze strony :
    http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/...&cat=0&type=1418&type=1215&type=1214&os=&emu=
    2.Rozpakowujemy je i nagrywamy na pustego pendrive
    3. Postępujemy według instrukcji:

Należy wyłączyć TV wyłącznikiem lub poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Włóż Pendrive do TV.
    Trzymając wciśnięty klawisz OK na pilocie, należy włączyć TV.
    Trzymać wciśnięty klawisz OK do chwili kiedy dioda LED zacznie migać szybko.
    Kiedy dioda stand-by LED zacznie mrugać można przestać naciskać przycisk OK.
    Podczas wgrywania oprogramowania dioda zacznie powoli migać .
    Gdy dioda standby przestanie migać, TV włączy się automatycznie. Wyświetli się ekran pierwszej instalacji.
    Gdy ekran pierwszej instalacji pojawi należy wyłączyć TV i usunąć pendrive z gniazda USB i włączyć TV.

Mam nadzieję, że pomogłem bo sam męczyłem się z tym kilka godzin, z kontaktem z serwisem sharpa włącznie
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki pomogło!
  • Poziom 11  
    patryk_gn napisał:
    Dla potomnych:
    Przebrnąłem dzisiaj przez aktualizacje oprogramowania sharp LC-32ld135v. W instrukcji również nie ma ani słowa o aktualizacji z usb, ale okazuje się, że da się to zrobić bardzo łatwo.
    1. Ściągamy odpowiednie sterowniki ze strony :
    http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/...&cat=0&type=1418&type=1215&type=1214&os=&emu=
    2.Rozpakowujemy je i nagrywamy na pustego pendrive
    3. Postępujemy według instrukcji:

Należy wyłączyć TV wyłącznikiem lub poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Włóż Pendrive do TV.
    Trzymając wciśnięty klawisz OK na pilocie, należy włączyć TV.
    Trzymać wciśnięty klawisz OK do chwili kiedy dioda LED zacznie migać szybko.
    Kiedy dioda stand-by LED zacznie mrugać można przestać naciskać przycisk OK.
    Podczas wgrywania oprogramowania dioda zacznie powoli migać .
    Gdy dioda standby przestanie migać, TV włączy się automatycznie. Wyświetli się ekran pierwszej instalacji.
    Gdy ekran pierwszej instalacji pojawi należy wyłączyć TV i usunąć pendrive z gniazda USB i włączyć TV.

Mam nadzieję, że pomogłem bo sam męczyłem się z tym kilka godzin, z kontaktem z serwisem sharpa włącznie

Niestety mnie to rozwiązanie nie działa.
    W momencie gdy trzymam klawisz OK na pilocie miga dioda w prawym górnym rogu pilota gdy chce włączyć telewizor czerwonym przyciskiem dioda na pilocie gaśnie ale nic się nie dzieje.

Co robię źle ? będę wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Wielkie dzięki patryk_gn, u mnie poszło za pierwszym razem dokładnie tak jak opisałeś.:D
  • Poziom 10  
    u mnie również działa dzięki!
  • Poziom 10  
    w LC40LE730E też działa ta metoda.
    DZIĘKI