Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA DIORA WS442 - Podłączenie sygnału z karty dźwiekowej PC - SB Audigy

zyndramm 06 Sty 2013 20:35 1308 4
  • #1 06 Sty 2013 20:35
    zyndramm
    Poziom 8  

Witam,
    mam pytanie dotyczące wzmacniacza UNITRA WS442. Może ktoś będzie w stanie pomóc ?

Wzmacniacz jest całkowicie sprawny, gra - jak na moje potrzeby - bardzo dobrze, używam go z dedykowanym korektorem i tunerem oraz Altonami 110.

Jedyne co jest kłopotliwe - i to jest moje pytanie / kwestia - nie za bardzo wiem jak podpiąć do niego sygnał z karty dźwiękowej SB Audigy z PC.

Teraz mam przejście 2 x chinch na mini jack podpięte na wejście CD (próbowałem też wszystkich innych wejść). Dźwięk oczywiście jest, z tym, że trzeba bardzo znacząco podkręcać wzmacniacz, żeby głośność była wystarczająca (czystość dźwięku wydaje się przy tym osłabiona).

Nie ma tego problemu z tunerem (wejście tuner), gdzie głośność i czystość są bardzo dobre już przy 2-3 przeskoku potencjometru.

W ogóle się na tym nie znam.
    Co mogę zrobić, żeby to jakoś sensownie zadziałało ?

0 4
  • #2 07 Sty 2013 01:48
    kizek
    Poziom 35  

Na jaką wartość masz ustawiony dźwięk w PC?

0
  • #3 07 Sty 2013 08:03
    zyndramm
    Poziom 8  

Mam ustawiony na 50%. Oczywiście mógłbym zwiększyć ten parametr (co próbnie robiłem), problem tylko w tym, że wtedy głośność komputera przy użyciu np samych słuchawek jest nie do zniesienia.

Przykładowo, przy ustawieniu dźwięku na wspomniane 50% filmy ze słuchawkami oglądam w KMPlayer na poziomie głośności około 15-16. Aby puścić ten sam film (dźwięk) przez WS442 głośność w KMPlayer muszę podkręcić do poziomu nawet 50-60 i równocześnie (!) potencjometr wzmacniacza ustawić na około 75-80%, choć jak pisałem wcześniej, w przypadku tunera z wieży wystarcza może 10-15% i już jest wystarczająco dla mnie głośno.

Z kolei kiedy podpiąłem dźwięk z karty PC próbnie na wejście "gramofon", dźwięk był bardzo głośny już na samym początku skali WS442, z tym, że "dudniący" i nieczysty. Czyli zapewne parametry tych wejść różnią się między sobą w dość wyraźny sposób.

Ta sytuacja jest o tyle problemem, że jeśli miałbym ustawiony dźwięk na potrzeby karty SB Audigy i zapomniał go skorygować przed przełączeniem na tuner, to nie wiem, czy nie uszkodziłbym kolumn, a przede wszystkim własnych uszu. Dysproporcja dźwięku pomiędzy wejściami / źródłami jest olbrzymia.

0
  • #4 05 Paź 2014 08:29
    forsoft
    Poziom 21  

Mój WS442 daje podobny efekt. Podłączony do komputera wymaga ustawienia głośności na co najmniej 75%, aby głośność była wystarczająca (przy głośności w komputerze 50%). Wejście gramofonowe posiada dodatkowy przedwzmacniacz, ale wprowadza on też dodatkowe zniekształcenia spowodowane między innymi złym dopasowaniem do parametrów wyjścia komputera.

Rozwiązałem problem przez podniesienie poziomu sygnału za pomocą dodatkowego korektora FS 042.

0
  • #5 05 Paź 2014 09:38
    zyndramm
    Poziom 8  

Rozwiązanie przyszło mi przypadkowo i było tak proste, że aż wstyd... ;-)

Okazało się, że po reinstalacji komputera i tym samym karty dźwiękowej, domyśle ustawienia SB Audigy przewidują dźwięk 7.1 - co by mi do głowy nie przyszło... Kiedy to zauważyłem, zmieniłem na "stereo" i nie trzeba chyba dodawać, jak pozytywnie wpłynęło to na w/w zestaw, który dotąd otrzymywał tylko część sygnału na kolumny.

Od momentu zmiany ustawień działa perfekcyjnie !

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo