Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C# - Logowanie do strony HTTPS

Qujav 06 Sty 2013 20:48 1263 2
  • #1 06 Sty 2013 20:48
    Qujav
    Poziom 22  

Witam, mam problem, otóż próbuje się zalogować do strony HTTPS, tworze pewien program do liczenia średniej ważonej, a do tego potrzebne mi jest pobranie źródła strony z dziennika internetowego. Ten jednak zabezpieczony jest między innymi szyfrowaniem (oczywiste to jest :). Proszę o wskazówke co robię źle, nie koniecznie o gotowca.

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W dodatku pojawia się błąd przy SslStream postData = request.GetRequestStream();
    Code:
    Error   1   Cannot implicitly convert type 'System.IO.Stream' to 'System.Net.Security.SslStream'. An explicit conversion exists (are you missing a cast?)   

i nie zabardzo rozumiem do czego mam skonwertować zapytanie.

0 2
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2013 15:38
    LED5W
    Poziom 32  

Qujav napisał:
    W dodatku pojawia się błąd przy SslStream postData = request.GetRequestStream();
    Code:
    Error   1   Cannot implicitly convert type 'System.IO.Stream' to 'System.Net.Security.SslStream'. An explicit conversion exists (are you missing a cast?)   

i nie zabardzo rozumiem do czego mam skonwertować zapytanie.
    Nie możesz niejawnie rzutować tych typów. Teoretycznie można użyć konwersji jawnej, choć to i tak nie będzie działać, gdyż zwracany jest zwykły strumień, a nie SslStream. Powinieneś więc użyć Stream.

Zobacz tutaj przykład z SslStream.

0
  • #3 08 Sty 2013 21:33
    Qujav
    Poziom 22  

Nawet nie wiedziałem, że tyle zabawy jest z tymi certyfikatami i SSL.

Pomogło, dzięki!

0