Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarki - otwieranie - Hamulec oraz taśma drzwiczek - jak to naprawić.

1mentos 06 Sty 2013 20:53 2352 0
  • #1 06 Sty 2013 20:53
    1mentos
    Poziom 11  

Witam. Miałem problem z otwieraniem drzwiczek akurat w zmywarce Whirpool ADG-955 który udało mi się usunąć. Oczywiście pierwsze co to poszukiwania w sieci jak to ugryźć (nic nie znalazłem), potem poszukiwanie części a na końcu jak to zrobić samemu by nie wywalać nonsensownie ponad 180PLN na 2 kawałki plastiku i kawałek blaszki. Poradziłem sobie z tym sam i stwierdziłem że może komuś to pomoże w naprawie niekoniecznie tej zmywarki bo to powszechne rozwiązanie a wiadomo że serwisy i producenci traktują nas jak głupie dojne krowy. Za 40-50PLN po prostu kupiłbym części ale za 180 stwierdziłem że podumam. Taki ze mnie majster, że zawsze sprzęt RTV, AGD, czy auto staram się naprawić sam. Satysfakcja najważniejsza i zaoszczędzone pieniądze wolę wydać na dzieci. Czasowo też lepiej się wychodzi.

W samym temacie.
    Uszkodzeniu, popękaniu uległy plastikowe prowadniki po których przesuwają się paski stalowej hartowanej blachy zaczepione o drzwiczki i z drugiej strony o sprężyny zawieszone pionowo na ściankach bocznych konstrukcji.Plastiki rozpadły się całkowicie a jedna taśma stalowa po prostu pękła. Te elementy są po to by drzwiczki po otwarciu nie spadały nam w dół, oraz by można je łatwo i lekko było zamknąć.
    Pogrzebałem w garażu i znalazłem rozwiązanie. Do naprawy polegającej na wykonaniu powiedzmy zamienników części oryginalnych użyłem kawałka starej linki i pancerza rowerowego (każdy servis rowerowy da Wam takie ścinki za darmo), jakieś dwa kolanka 90 z montażu pieca CO (można za kilka groszy kupić takie z miedzi w każdym instalacyjnym) i zaciski do linek też kilka złociszy. Jak to wygląda przed i po zamontowaniu każdy może zobaczyć na fotkach podobnie jak części oryginalne. Ważne by dokładnie pomierzyć wszystko by nie haczyło/opierało się o siebie. Pewnie dużo zależy od modelu zmywary. Pancerz jest konieczny bo w czasie pracy się zgina o 45 stopni wraz z linką. Oczywiście nasmarowany. Liczę że to komuś pomoże. Jak coś to pytajcie.

pozdrawiam Zmywarki - otwieranie - Hamulec oraz taśma drzwiczek - jak to naprawić. Zmywarki - otwieranie - Hamulec oraz taśma drzwiczek - jak to naprawić. Zmywarki - otwieranie - Hamulec oraz taśma drzwiczek - jak to naprawić. Zmywarki - otwieranie - Hamulec oraz taśma drzwiczek - jak to naprawić. Zmywarki - otwieranie - Hamulec oraz taśma drzwiczek - jak to naprawić.

0 0